Caciulite / palarii de fete / dama

Options Caciulite / palarii de fete / dama
Subiectul anterior · Subiectul urmator
serarg
Postat: Thursday, December 20, 2012 9:15 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/10/2010
Postari: 3227
Locatia: bucuresti
sumana,daca ati sti cate am facut si le-am dat fara poze....
vali horhoianu
Postat: Thursday, December 20, 2012 9:41 PM

Intrat: 1/26/2010
Postari: 1902
Locatia: Pitesti
si eu cu ceva....

simonik28
Postat: Friday, December 21, 2012 9:35 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/24/2011
Postari: 190
Locatia: gj
serag felicitari faci niste minunatii pupici iloveyou sunt superbe toate cred ca o sa incerc si eu una sa vad daca imi iasa si daca o sa ma lase bebita sa crosetez
LilianaD
Postat: Friday, December 21, 2012 2:11 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/22/2011
Postari: 5016
Locatia: Germania
newclap newclap newclap Vali la prima caciula, am vazut ca ai si fular, no...setul asta e preferatul meu firstprize newclap newclap
ildi
Postat: Friday, December 21, 2012 2:34 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
d-na vali,ce frumuseti!newclap newclap
vali horhoianu
Postat: Friday, December 21, 2012 4:14 PM

Liliana da am si fular cu hairpin! Eu nu fac poze bune culoarea reala este rosie! adica asa...

si pentru tine special si nu numai inca 2 crocodile!!
mamibogdan
Postat: Friday, December 21, 2012 10:22 PM

Intrat: 5/6/2011
Postari: 3280
Locatia: MM
Carmen, cunoscandu-ti ritmul, te cred ca au plecat fara poza. Felicitari newclap newclap si spor la vanzari pupici
Doamna Vali, sunt superbe toate (le-am luat pe toate la rand in album sic )newclap newclap pupici
mirela74chris
Postat: Saturday, December 22, 2012 9:02 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Superbe toate,dar fularul hairpin m-a dat gata!newclap newclap newclap
pcinfo
Postat: Sunday, December 30, 2012 7:30 AM

Vali am tot vazut chestii cu hair pin si mi-am liuat si eu inainte de Craciun o furca din aia, inca una desteapta reglabila si ambele parti detasabile. Am experimentat un fular si dupa ce te obisnuieti putin merge super. Dar am si eu cateva intrebari. Tie nu ti se intampla sa scapi cate un fir cand unesti benzile? Eu m-am enervat de numa, ca a trebuit sa refac aproape un sir intreg, ca dupa ce am terminat am vazut ca am scapat cate un firicel... Si alta chestie e cum masori? Adica daca vrei o anumita lungime de unde sti cate bucle sa faci? M-as gandi la chestii mai complexe, o vesta sau ceva de genul, dar n-am idee cate bucle am nevoie.

Merci mult!
vali horhoianu
Postat: Sunday, December 30, 2012 7:59 AM

Pcinfo ma bucur ca ai avut curaj. Eu cred ca ai vazut la topicul meu am facut si veste cu benzi verticale 6 in total! Masor cite bucle am in 20 cm si fac socoteala . Am avut si 250 bucle, depinde de fir (eu am lucrat in general cu croseta 3.5)
Spre exemmplificare ca sa nu ma dezmit atasez un set asa....pe ultima suta a anului:

la fular am avut 210 late. Da mai scapa si la mine si daca sunt departe il trag cu croseta pe mijloc!
ildi
Postat: Sunday, December 30, 2012 9:34 AM

d-na vali,superb setul!newclap newclap
Mami_de_gemeni
Postat: Sunday, December 30, 2012 11:11 AM

Superbe caciulitele si seturilelove love newclap newclap newclap newclap
pcinfo
Postat: Sunday, December 30, 2012 1:04 PM

vali horhoianu wrote:
Pcinfo ma bucur ca ai avut curaj. Eu cred ca ai vazut la topicul meu am facut si veste cu benzi verticale 6 in total! Masor cite bucle am in 20 cm si fac socoteala . Am avut si 250 bucle, depinde de fir (eu am lucrat in general cu croseta 3.5)
Spre exemmplificare ca sa nu ma dezmit atasez un set asa....pe ultima suta a anului:

la fular am avut 210 late. Da mai scapa si la mine si daca sunt departe il trag cu croseta pe mijloc!

Merci mult de raspuns... asa ma gandeam si eu sa fac, dar am zis sa intreb mai intai. Nu am facut decat un fular din ceva resturi pana acum, si mi se pare chiar relaxant. Cred ca e interesant sa combini latimile, sa te joci cu culori etc. Am sa experimentez si eu (cand?!?! vom vedea ras )
vali horhoianu
Postat: Sunday, December 30, 2012 2:09 PM

In primul rind multumesc tuturor de urari! Va computerlove iloveyou si va doresc un An nou cu bucurii!

mamibogdan
Postat: Sunday, December 30, 2012 2:37 PM

Intrat: 5/6/2011
Postari: 3280
Locatia: MM
Carmen, felicitari pentru incercare newclap newclap , sper sa ne arati si noua (sau ai postat si nu am vazut eu?).
Doamna Vali, fiecare lucrusor facut de Dvs. e minunat. newclap newclap iloveyou computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed