Buna seara fetelor

Options Buna seara fetelor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ada221988
Postat: Saturday, December 2, 2017 2:07 AM

Nivel: Membru

Intrat: 12/2/2017
Postari: 2
Hello.
Sper din suflet sa nu deranjez.
Acum 6 luni ne.am apucat de facut bebei. Tot atunci am gasit si acest forum care este wow. Atatea informatii, atata rabdare...sunteti extraordinare.
Daca ma puteti sfatui si pe mine..stiu ca sunt multe subiecte pe tema asta dar parca as vrea sa vb cineva cu mine despre mine:))
Povestea e cam asa...acum 6 luni ne.amSi apucat de bebei. Pana acum nimic. In fiecare luna am avut asa zisele simptome si in fiecare luna dezamagirea. Luna asta am zis..hai cu calendarul ...mentionez ca imi vine cm ceas. In fiecare luna pe 29. Doar ca pe 29 acesta nu a aparut. Si de data asta nu prea mi s.au parut arau fi simptome inchipuite. Ca au fost si sunt inca dureri de ovare..surde..deranjante..pline de speranta si de sani..dar naspa alea. Ca ma dor de nu stiu ce sa le mai fac. Acum o sapt am avut si o candidoza dar nu ma gandesc ca mi.a afectat cu ceva cm, pt ca am mai avut din pacate se repeta o data la nu stiu cat. Am tratament prescris de doctor. Dar luna aceasta nu l.am luat...am zis ca poate poate. Eu sunt o fire mega stresata si mega paranoica. Am un serv de barman. Prigram 2 zile de dim de la 8 pana noaptea la 1-2. Si doua zile libere dar nu sunt libere pt ca fac o scoala postliceala de asistente medicale. Foarte mult de invatat. Un stres in plus pt ca am senzatia ca am toate bolile pe care le invat la scola....crazyyyy.....:))
Intarzierea este de 2 zile. Am facut un test pe 28 si a dost negativ. Azi altul..tot negativ...imi puteti spune parerea voastra in leg cu intarzierea asta? La doctor ajung la sf sapt viitoare pt ca intru in examene. Si sunt paraboica pt ca sunt constienta ca am un stil de viata fost nesanatos. Cand sunt de serv dorla 4-5 ore, la serv daca am timp mananc, daca nu, nu mananc..fumez...mult..extrem de mt...exagerat de mult..mega mult...cam 2 pachete cand sunt la munca...va puteti imagina c sunt foarte slaba... si macar acum in al 12lea ceas sa schimb ceva...gandul meu e mereu..daca sunt gravida si eu fumez ca locomotiva si poate il imbnavesc pe bebe...daca iau o pastila si pierd pe bebe...câteodata cred ca eu am inventat paranoia :))
Sper ca ati reusit sa intelegeti ceva din ce am scris. Si daca aveti tinp si de mineBlushing . Mul?umesc
Andia
Postat: Saturday, December 2, 2017 3:18 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/21/2014
Postari: 1521
Locatia: Bucuresti
Ada221988 wrote:
Hello.
Sper din suflet sa nu deranjez.
Acum 6 luni ne.am apucat de facut bebei. Tot atunci am gasit si acest forum care este wow. Atatea informatii, atata rabdare...sunteti extraordinare.
Daca ma puteti sfatui si pe mine..stiu ca sunt multe subiecte pe tema asta dar parca as vrea sa vb cineva cu mine despre mine:))
Povestea e cam asa...acum 6 luni ne.amSi apucat de bebei. Pana acum nimic. In fiecare luna am avut asa zisele simptome si in fiecare luna dezamagirea. Luna asta am zis..hai cu calendarul ...mentionez ca imi vine cm ceas. In fiecare luna pe 29. Doar ca pe 29 acesta nu a aparut. Si de data asta nu prea mi s.au parut arau fi simptome inchipuite. Ca au fost si sunt inca dureri de ovare..surde..deranjante..pline de speranta si de sani..dar naspa alea. Ca ma dor de nu stiu ce sa le mai fac. Acum o sapt am avut si o candidoza dar nu ma gandesc ca mi.a afectat cu ceva cm, pt ca am mai avut din pacate se repeta o data la nu stiu cat. Am tratament prescris de doctor. Dar luna aceasta nu l.am luat...am zis ca poate poate. Eu sunt o fire mega stresata si mega paranoica. Am un serv de barman. Prigram 2 zile de dim de la 8 pana noaptea la 1-2. Si doua zile libere dar nu sunt libere pt ca fac o scoala postliceala de asistente medicale. Foarte mult de invatat. Un stres in plus pt ca am senzatia ca am toate bolile pe care le invat la scola....crazyyyy.....:))
Intarzierea este de 2 zile. Am facut un test pe 28 si a dost negativ. Azi altul..tot negativ...imi puteti spune parerea voastra in leg cu intarzierea asta? La doctor ajung la sf sapt viitoare pt ca intru in examene. Si sunt paraboica pt ca sunt constienta ca am un stil de viata fost nesanatos. Cand sunt de serv dorla 4-5 ore, la serv daca am timp mananc, daca nu, nu mananc..fumez...mult..extrem de mt...exagerat de mult..mega mult...cam 2 pachete cand sunt la munca...va puteti imagina c sunt foarte slaba... si macar acum in al 12lea ceas sa schimb ceva...gandul meu e mereu..daca sunt gravida si eu fumez ca locomotiva si poate il imbnavesc pe bebe...daca iau o pastila si pierd pe bebe...câteodata cred ca eu am inventat paranoia :))
Sper ca ati reusit sa intelegeti ceva din ce am scris. Si daca aveti tinp si de mineBlushing . Mul?umesc

Buna Ada,
Este posibil sa apara cate o dereglare din cand in cand chiar daca la tine ciclul este mereu cam la 30 de zile din cate inteleg, daca iti vine pe data de 29 a fiecarei luni.

Faptul ca tu fumezi foarte mult si ai un stil de viata nesanatos nu prea se potriveste cu dorinta ta de a face un copil. Corpul unei femei trebuie sa fie pregatit pentru a duce o sarcina pana la capat si de a crea un copil sanatos. Eu una m-am lasat inca de acum 4 ani in ideea ca intr-un an deja sa fiu pregatita pt o posibila sarcina. Dar evident, asta este alegerea ta, cred ca deja stii si tu ca nu e deloc o idee buna sa bagi atatea toxine in tine si sa nu oferi corpului nutrientii necesari la timpul potrivit pt ca nu mananci cand trebuie... De ce crezi ca revine acea candidoza mereu? Pt. ca ai sistemul imunitar slabit, nu te odihnesti cum trebuie, nu mananci, fumezi si mai esti si stresata si obosita. Gata, am terminat cu cearta acum :)) Sper ca nu te-am speriat prea tare.

O intarziere de doua zile nu e asa de mare. Durerea de sani poate sa fie din cauza progesteronului care este produs de corpul galben dupa ovulatie.
Daca simti ca e totusi ceva dar nu iti ies testele de sarcina pozitive, poti merge sa faci direct un beta hcg din sange si macar stii clar daca e sau nu. Ar fi chiar minunat sa aflii, pentru ca daca e sarcina poate ai nevoie de progesteron pt sustinere, dar asta iti poate spune doar un medic in urma unor analize de sange. Oricum, daca vrei sa ramai alaturi de noi, te asteptam la topicul unde suntem noi, cele care incercam sa facem bebei :) http://forum.7p.ro/clubul-aspirantelor---60.aspx?g=posts&m=1003334#m1003334
Poate daca ai timp si chef, te-ar ajuta sa citesti si casutele din urma, ca deja suntem la cea de-a 60-a acum insa in cele anterioare poti invata multe de la fetele mai vechi pe forum. O sa iti ia ceva vreme daca citesti de la Clubul aspirantelor 1 :))
Ada221988
Postat: Saturday, December 2, 2017 7:18 AM

Nivel: Membru

Intrat: 12/2/2017
Postari: 2
Buna dimineata. Mul?umesc mult mult mult ori 2000 de ori mult pt raspuns. Eu sunt deja in picioare pregatita de o noua zi de munca. Voi citi forumul din scoarta in scoarta si voi tine cont de sfaturi. Va doresc un weekend cat mai placut si spor tuturor aspirantelor la bebei. DistanceKiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed