Bubite rosii pe pielea bebelusei

Options Bubite rosii pe pielea bebelusei
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Postat: Thursday, May 11, 2006 2:58 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Miri, m-ai bagat in sperieti: uite ce ni s-a intampla noua de ieri:

Iri am fost sa facem testul Phadiatop Infant, ce depisteaza eventualele alergii, si i-a luat sange din vena.Matei a fost cuminte foc, de nua scos nici un sunt, uimind pe toata lumea.Inca de dimineata de cand am plecat de acasa,avea 3bubite pe fata:una in spranceana, una pe obraz si una pe frunte.Bubitele sunt rosii, umflate, iara cum, 2 din ele parca sunt usor albui intrun capat.Am suspectat "vizita" furnicilor, pe care le avem de ani de zile si care apar primavara si dispar toamna.

Tot iri i-am controlat urekile lui Matei in pavilion, ca sa il verific d ecojite care nus e iau la baie.Avea ceva cijite si le-am luat cu unghi, fara a rani piela, apoi am sters cu un servetel umed Nivea.La scurt timp o ureke s-a umflat usor, dar mai mult partea din afara, cea care e intoarsa, e rosie toata, si acum, pe partea intoarsa, de azi dimineata i-au aparut multe bubite mici cu cap alb.

Aveti idee ce poate fi?

Matei e putin somnoros, dar banuiesc ca de la vreme combinat cu Peritolul zilnic, in rest e vesel, nu are febra, mananca.

Poate fi ceva contagios?Mi-e teama si pentru sarcina mea, ca in cazul rebeolei ar trebui sa intrerup sarcina, nu?Si la medic nu pot merge, ca nu e in Bucurestiplans ...
Miri
Postat: Thursday, May 11, 2006 3:50 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Stelute,pot sa-ti spun sigur ca nu e rubeola,dar daca e o alta boala contagioasa...va trebui sa mai astepti un pic sa vezi daca mai apar si alte bubite,avind in vedere ca Matei are un teren mai sensibil!
Uite cum e eruptia din rubeola(sper sa se vada cevaoare )

Miri attached the following image(s):
eritem.jpg

stele_pe_cer
Postat: Thursday, May 11, 2006 3:57 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Miri, multumesc....tocmai am vb cu Capraru.Mi-a spus sa ma intrnez de urgenta cu Matei luni dimineataplans pentru investigatii, ca el vine in Bucuresti abia la sfarsitul saptamanii viitoare.Iar eu, ca tampita, nu l-am intrebat daca pot trece in Campina pe la dansul in week-end, sa vada copilulplans ...

Mi-a spus sa ma internez la Institutul OMC Prof Rusescu din Lacul tei...a auzit cineva de spitalul asta?Numele unui emdic bun cica este DR.Ciofu Carmen...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed