Bicicleta medicinala

Options Bicicleta medicinala
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Wednesday, June 21, 2006 9:18 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17420
Locatia: Bucuresti
Ma bate gandul sa imi iau o bicicleta medicinala si sa ma pun in miscare in lupta cu kg.

Voi aveti? De care? E buna de ceva? La ce ar trebui sa ma uit cand cumpar o astfel de bicicleta, ca am vazut tot felul de preturi?
leut
Postat: Wednesday, June 21, 2006 9:26 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Adriana, eu am intrebat un instructor de sport ce-mi recomanda, acum cativa ani, si mi-a spus ca intre bicicleta si aparatul tip Orbitreck ar tebui achizitional ultimul. Motivul: pe bicicleta folosesti numai muschii picioarelor iar pe Orbitreck toti muschii, inclusiv cei ai mainilor prin miscarile ample pe care le faci. Sotul meu mi l-a facut cadou acum patru sau cinci ani, e de la First Bike si sunt foarte multumita de el. Arzi mai multe calorii asa. Acum, tu hotarasti!
sunny
Miri
Postat: Wednesday, June 21, 2006 9:26 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Bicicleta medicinala nu am incercat dar...
Adriana,mie mi-a adus Manu ,anul trecut,un stepper,care are minere pentru brate ,calculator(km.parcursi,calorii arse,timp,viteza pe secunda) si posibilitatea reglarii contragreutatii in timpul mersului.
Am fost plina de avint, cind mi-a dat unda verde ginecologul la exercitii fizice,dar acum am abandonat(rusine sa-mi fiebanghead )
Daca ar veni stepperul la mine dimineata si m-ar ruga frumos sa trec la exercitii,poate poat m-as indupleca sa ma urc pe el!hohot

Eu cred ca,daca nu esti o persoana foarte perseverenta si ambitioasa(si eu nu suntnu )cea mai buna metoda de a face exercitii fizice este in mod organizat,la sala,numai sa-ti poata permite timpul!sic
leut
Postat: Wednesday, June 21, 2006 9:33 PM

Miri, nu numai la sala...eu am aparatul de care va vorbeam si cadrul pentru abdomene...e destul sa stii si cu o dieta echilibrata, faci minuni. De ce sa dai bani in fiecare luna la sala, stiu nu e acelasi lucru, la sala mai vorbesti cu o fata, asculti muzica, dar si acasa poti face asta si mai mult, lucrezi la fel de bine...zic eu!ras
Miri
Postat: Wednesday, June 21, 2006 9:48 PM

Leut,inseman ca tu esti "o persoana foarte perseverenta si ambitioasa"asa cum spuneam mai sus,si nu pot decit sa te felicit pentru asta!flowers
AdrianaC
Postat: Wednesday, June 21, 2006 9:58 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17420
Locatia: Bucuresti
Nu stiu deloc ce sa fac. si eu m-am gandit in prima faza sa incep sa merg din nou la sala, dar acolo as merge de 3 ori / sapt sa zic si nu e suficient. ar trebui sa merg zilnic cel putin 1 ora. Anul trecut un abonament pentru 12 sedinte era cam 800.000 - 1.000.000 lei, deci 3 sedinte / sapt.

Depinde acum si cat ar costa o bicicleta buna, daca se poate plia eventual ca sa o pun dupa sifonier sau dupa usa cat nu lucrez la ea, etc.

Inca studiez piata si daca pana duminica nu gasesc nimic, de luni incep sa merg la sala.
Miri
Postat: Wednesday, June 21, 2006 9:59 PM

Adriana,succes sa gasesti cea ce cauti!pupici
leut
Postat: Thursday, June 22, 2006 6:24 AM

Adriana , daca apuci s-o strangi (pe bicicletaras ) acolo ramane...chestie incercata de mine! Mai bine te "incurci" de ea si merge treaba!
Miri , mai am si eu faze de "delasare", dar ce-i drept sunt putine!ras
Kiki
Postat: Thursday, June 22, 2006 7:59 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu am bicicleta...Am folosit-o o vreme (scurta) si dupa aia am transformat in suport de rufe hohot Ne puneam haniele pe ea (stii ce bine stau camasile pe coarne? hohot )...Dupa ce am m-am plictisit de "suportul de haine" i l-am dat fratelui meu....

Eu cred ca cel mai bine slabesti la sala. Acasa, cum ma urcam pe ea, ma apuca lenea si ma dadeam jos. La sala, cum ai ajuns acolo, cand stii ca platesti pentru asta te pui pe treaba ras
Anaida
Postat: Thursday, June 22, 2006 8:08 AM

Nivel: Avansat

Postari: 1855
Eu si de as avea bicicleta nu as avea loc, asa ca...ramane sala, dar nu acum, ca n-am timp, poate la toamna. Am probat si eu o bicicleta cum zicea Leut si trebuie sa muncesti, nu gluma. Barbatu-meu s-a urcat si el vreo cateva minute si a dat din el tot ce putea...cand a vazut ca nu consumase decat 3 calorii, s-a suparat si a plecathohot hohot
TatyKS
Postat: Thursday, June 22, 2006 8:14 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Asa e Kiki. Si eu am bicicleta si nu-mi place deloc, e foarte incomoda, de fapt saua eiras . Acum e pe la socrii mei si sta la fel suport de rufe. Mai am si stepper, dar ma uit la el mereu si nicioadata nu ma urc pe el. Rusine, eu care am facut sport toata viata , sa fiu asa putoarebanghead
Si eu as opta pentru sala si alergat pe stadion!

Haideti sa ne intalnimras la sala de fitness, daca in parc nu ne incumetam.Si om vedea noi cu cine lasam odraslelemami de fetita sic
stele_pe_cer
Postat: Thursday, June 22, 2006 12:55 PM

Intrat: 2/13/2006
taty wrote:

Haideti sa ne intalnimras la sala de fitness, daca in parc nu ne incumetam.Si om vedea noi cu cine lasam odraslelemami de fetita sic

Mai, eu la intalniri sunt prima, dar vad ca nu se inghesuie nimeni.Eu vin si la sala, asa ca Taty, poate ai vreo idee de vreo sala bunuta si ne vedem acolo, ca abia stept sa ma reapuc de sport.

Fetele, care ma luminati si pe mine cu Orbitekul?Cum arata ?Cum functioneaza?O poza ar fi idealasic ...
TatyKS
Postat: Thursday, June 22, 2006 1:01 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Stele, o sa ma interesez de sala prin zona naostra si o sa te anunt. Saptamana asta o lasam ,k plec si eu la munteyes Pupic.
leut
Postat: Thursday, June 22, 2006 1:21 PM

stele_pe_cer wrote:

Fetele, care ma luminati si pe mine cu Orbitekul?Cum arata ?Cum functioneaza?O poza ar fi idealasic ...

UIte cum arata...asta e tot "arsenalul meu"... Orbitreck, cadru pentru abdomene, greutati de 1,5kg, izopren pentru exercitii.ras

leut attached the following image(s):
dsc01365.jpg

stele_pe_cer
Postat: Thursday, June 22, 2006 1:49 PM

Intrat: 2/13/2006
taty wrote:
Stele, o sa ma interesez de sala prin zona naostra si o sa te anunt. Saptamana asta o lasam ,k plec si eu la munteyes Pupic.

Sa aveti vreme frumaosa si sa va distrati si pt.noisic .E o idee super cu sala.Astept vesti de la tine dupa mini-concediusic !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed