Beta hcg scade

Options Beta hcg scade
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Paula111
Postat: Thursday, December 6, 2018 3:20 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/6/2018
Postari: 3
Buna!
Ultimul ciclu menstrual a fost pe 24 septembrie, pe 3 noiembrie am facut testul si a iesit pozitiv. Pe 13 noiembrie am facut primele analize la sange si beta hcg a fost 24 377. Pe 21 noiembrie am facut prima ecografie dar doctorul s-a aratat foarte deranjat ca am venit prea devreme pentru prima ecografie. Mi-a spus ca sunt insarcinata, dar in 4 saptamani si nu se vede bine, m-a reprogramat peste 6 saptamani. obstetricianul m-a speriat, mi-a spus ca e posibil sa fie o sarcina oprita din evolutie la 4 saptamani. Am repetat beta hcg pe 23 noiembrie (la 10 saptamani dupa ciclu menstrual), am facut 3 determinari la 2 zile distanta si a inceput sa scada, prima 44 860, a doua 44 085, a treia 43 625.
Doctorita a spus ca nu e bine ca scad, dar eu pe net gasesc numai informatii ca dupa saptamana 9 incepe sa scada beta hcg. Trebuie sa mai fac inca 2 saptamani determinari la beta hcg,dar parca vad ca o sa scada in continuare si mai mult stres imi face :(((((
La un nou eco am reusit sa fac programare abia pe 17 decembrie, nu sunt in tara :((
Ma dor sanii-sunt tari, imi este greata dimineata, sangerari sau dureri nu am deloc, urinez des....e posibil sa se fi oprit din evolutie la 4 saptamani??? :((
Alle.p
Postat: Thursday, December 6, 2018 3:28 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1006
Locatia: Petrila
Paula, cred ca singura care te poate ajuta este ecografiapale Incearca sa gasesti in alta parte unde sa o faci mai devreme. Parerea mea este ca daca sarcina era oprita din evolutie de la 4s, o eliminai pana acum, dar nu sunt foarte informata pe tema asta.
Multa bafta!
RalukM
Postat: Thursday, December 6, 2018 4:04 PM

Intrat: 1/24/2014
Postari: 1034
Valorile tale sunt mari si ar indica o sarcina mai mare de 4s...dupa 4 cifre nu prea se mai dubleaza, dupa 8-9s beta scade treptat... Eu de ex la 11s la dublu test aveam o valoare f mica... O sa caut sa vad exact daca vrei. Eu zic sa mergi in urgenta sa acuzi ceva durere si poate iti vor face o eco. La valoarea asta de beta ar trebui clar sa se vada.
Paula111
Postat: Thursday, December 6, 2018 4:26 PM

RalukM wrote:
Valorile tale sunt mari si ar indica o sarcina mai mare de 4s...dupa 4 cifre nu prea se mai dubleaza, dupa 8-9s beta scade treptat... Eu de ex la 11s la dublu test aveam o valoare f mica... O sa caut sa vad exact daca vrei. Eu zic sa mergi in urgenta sa acuzi ceva durere si poate iti vor face o eco. La valoarea asta de beta ar trebui clar sa se vada.

Multumesc!
Imi este frica la urgente sa nu imi dea ceva ce nu am voie sa iau in sarcina. Locuiesc in Italia
Nu am incredere deloc in doctorii din tara asta, sotul meu s-a lovit la un deget si a primit tratament de la urgente pentru 7 zile paracetamol. alcool il are si acum putin stramb, probabil ca nu a luat paracetamolul.
RalukM
Postat: Thursday, December 6, 2018 4:37 PM

Intrat: 1/24/2014
Postari: 1034
Paula111 wrote:

Multumesc!
Imi este frica la urgente sa nu imi dea ceva ce nu am voie sa iau in sarcina. Locuiesc in Italia
Nu am incredere deloc in doctorii din tara asta, sotul meu s-a lovit la un deget si a primit tratament de la urgente pentru 7 zile paracetamol. alcool il are si acum putin stramb, probabil ca nu a luat paracetamolul.

E dreptul tau sa refuzi daca ti se pare ceva in neregula cu actul medical, alta varianta nu ai decat urgenta sau astepti pana la programare.
M2m2m2
Postat: Thursday, December 6, 2018 9:42 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/30/2018
Postari: 534
Locatia: Arad
Paula111 wrote:

Multumesc!

Sfatul meu e sa mergi la urgente si sa vezi bb trebuie sa se auda bataile inimii ..e mare sarcina din septembrie ..chiar daca iti recomanda ceva tratament intri aici si ne scrii ceea ce stim te sfatuim ..nu mai fa beta ca la un moment dat scade cum zice mai sus ..nu e relevanta deloc la aceste saptamani ..trebuie eco neaparat!
Te asteptam cu vesti!!
Paula111
Postat: Tuesday, December 11, 2018 4:46 PM

Beta hcg 34 de mii...aseara am sangerat cateva picaturi dupa urinare si m-am dus dimineata la urgente.
S-a oprit din evolutie....sau nici nu a fost vreodata :((((((( nu se gaseste un embrion :((((
M-au trimis acasa si au spus sa vin maine sa imi faca analizele si sa ma pregateasca pt "curatare" :(
Ooofff nici nu imi vine sa ma mai duc maine la spital :(
Alle.p
Postat: Tuesday, December 11, 2018 5:00 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1006
Locatia: Petrila
Paula, imi pare sincer rauCray multa putere iti doresc!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed