bereea

Profil: bereea
Despre
Utilizator: bereea
Nivel: RUBIN
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, March 29, 2007
Ultima vizita: Friday, September 20, 2019 5:58 PM
Numarul de postari: 22,704
[2.26% din toate postarile / 4.98 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: alaptarea la 2 ani...un cosmar
Postat: Saturday, August 24, 2019 6:03 PM
Sincer, nu stiu ce sa-ti zic, n-am trecut prin asa ceva. Eu am intarcat-o la 7 luni doar luand-o de la san si oferindu-i sticluta.
Poate ar trebui sa mergeti impreuna si sa alegeti o sticluta pentru lapte si sa-i arati ca te doare sanul cand el suge si ca-l iubesti la fel de mult si daca nu suge la san. Trantitul pe jos si urletele nu trebuie acceptate, are nevoie de reguli. Cu cat o sa fii mai ferma, cu atat mai repede vei reusi.Succes!

" Dupa furtunile sufletului , ca si dupa ale naturii , invie flori pe care le credeam moarte" N. Iorga
Subiect: alaptarea la 2 ani...un cosmar
Postat: Saturday, August 24, 2019 4:39 AM
E doar alint. Orice invat are si dezvat.
A invatat sa te manipuleze si exact asta face. Trebuie sa fii ferma cu el

" Dupa furtunile sufletului , ca si dupa ale naturii , invie flori pe care le credeam moarte" N. Iorga
Subiect: Meniuri bebelusesti
Postat: Sunday, August 11, 2019 6:18 AM
lore.t. wrote:

Cine Zice asta??!!! Eu i-am dat pulpa de pui in mana la 6 luni +++ si s-a descurcat foarte bine...nu mai dati sfaturi aiurea...copilul se descurca foarte bine de la inceput daca e lasat in ritmul lui si mancarea e gatita corespunzator, noi suntem cele panicate...baietelul meu nu a mamcat niciodata pasat si reactia care o are la bucati la inceput se numeste gag care este perfect normal. Se poate inneca la fel si cu pasat ca si cu bucati, nu e nici o diferenta!! :)

https://m.youtube.com/watch?v=P8nRyBHZwV8

Daca zici tu! La 6 luni abia se incepe diversificarea copilul nu stie sa mestece. Dar, ma rog, fetita mea e mare de acum, copiii din ziua de azi poate sunt mai precoci. Probabil si sfaturile pediatrilor sunt altele...

Subiect: Meniuri bebelusesti
Postat: Saturday, August 10, 2019 2:16 AM
Nela wrote:
Astazi i-am dat Maiei conopida ?i ceapa. În pireul respectiv am mai lasat câteva bucatele de conopida, mici, cam cât unghia ei, ca sa vad cum se descurca cu buca?elele de mâncare. Nu ?tie, n-a avut când, sa înve?e ce sa faca cu ele, adica sa le molfaie, chiar daca n-are din?isori, asa ca le înghi?ea. O data am vazut ca a plimbat o bucata prin gura, apoi a înghi?it-o ?i pe aia. Ba chiar pe unele bucatele le-am pasat cu degetele sa-i fie mai u?or, dar acelasi final. S-a înecat de câteva ori, u?or, dar a tu?it ?i a fost în ordine. Maine voiam sa-i dau o leguma cu piept de pui. Dar având în vedere ce s-a întâmplat azi, oare sa mai a?tept cu carnita? Mi-e sa nu se înece.... Cum ati procedat cu carnea?

Mancarea taiata bucatele mici se da dupa 9-10 luni, la 6 luni e mult prea repede

Subiect: Ce sa vezi in 5 zile in Viena
Postat: Sunday, June 30, 2019 8:09 PM
AdrianaC wrote:

Am vazut si eu review-uri, posibil sa fie altele mult mai bune, dar cica nu poti sa te duci la Viena si sa nu iei Sachertorte de la mama lui ras...

Eu l-am incercat de mai multe ori la mama lui acasa si de fiecare data mi-a lasat aceeasi impresie: un banal chec cu niste dulceata. Sunt curioasa daca o sa va placa!

La multi ani, Aliciei!

Subiect: Ce sa vezi in 5 zile in Viena
Postat: Friday, June 28, 2019 9:11 PM
Anul acesta am avut impreuna cu fiica-mea 3 iesiri de cate 3 zile: Marsiglua, Malta si Bruxelles.
Daca la prima am facut planuri amanuntite si am ramas cumva dezamagita ca nu am reusit sa le duc pana la capat, la urmatoarele ne-am fixat obiectivele principale si ne-am bucurat de vacanta. Nu este impirtant sa vizitati tot ceea ce v-ati propus si nici sa alergati sa vedeti nu stiu ce biserica sau muzeu, ci sa va bucurati de timpul petrecut impreuna, sa va opriti la o cafea, o inghetata sau ce va doriti, sa va jucati intr-un parc, etc. Si spun asta in conditiile in care la Bruxelles, de exemplu, am facut pe jos 50 km in 3 zile. Nu am vizitat tot, dar am avut un timp grozav impreuna. Si avem motiv sa ne intoarcemLol

Vacanta placuta si sa va bucurati una de cealalta!

Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Thursday, June 20, 2019 11:43 AM
Da!

Postat: Tuesday, June 18, 2019 9:03 PM
AMR 4 saptamani!Lol

Postat: Thursday, June 13, 2019 7:21 AM
hearts

Subiect: Menstruatia - De la ce varsta?
Postat: Tuesday, May 28, 2019 8:14 PM
kali wrote:
Am dat-o pe gluma, ca nu prea am sanse de reusita cu discutiile serioase. Oricum, copilul stia; si eu stiam ca stie, dar am vrut sa fiu sigura ca-s o mama responsabila.Lol

Cam asa si pe la noi!