bereea

Profil: bereea
Despre
Utilizator: bereea
Nivel: RUBIN
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, March 29, 2007
Ultima vizita: Friday, February 22, 2019 10:28 PM
Numarul de postari: 22,680
[2.29% din toate postarile / 5.21 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Stare de spirit - 59
Postat: Tuesday, February 5, 2019 1:17 PM
marivic wrote:

Berre,ma bucur sa aud ca esti bine.Mi-e mie foarte greu...si cu fiecare an cu cat imbatranesc mi-e si mai greu....Cray
Acum s-au ivit altele:Victor a intrat la un liceu de profil si ii place,este cel mai bun din clasa,la mate-info a terminat sem.1 cu media 8,88,al doilea din clasa firstprize este acolo si ii place.Daca as pleca si-ar pierde echilibrul iar daca l-as lua i-as strica rostul.Propunerea de a ramane definitiv acolo,nu a mai venit de la partile contractoare,dar nici nu am sti ce sa facem daca s-ar materializa?!
Este o situatie incalcita.....si la mine si la el.Eu am acceptat postul dar,intampin foarte mari probleme cu copiii de acolo care au foarte mari lacune in cunostintele asimilate pana in clasa a doua Cray Nu am cum sa dau inapoi dar este extrem d stresant,nici nu se compara cu fosta mea clasa Cray

Off, Mioara, acum ti-ar fi foarte greu sa incepi o viata in afara. Nu mai esti la varsta cand te poti adapta usor, cand gasesti usor de munca.
Victor s-ar adapta oriunde, sa nu crezi ca scoala di Romania este chiar atat de fantastica pe cat pare.
Sotul meu si-a prelungit sederea, iar eu, daca voi avea ocazia, plec. Nici pentru Ale nu cred ca va fi usor, este in primul an de liceu, abia si-a facut noi prieteni, dar cred ca s-ar adapta oriunde.
Cat despre job, fa si tu cat poti, ca statuie nu-ti face nimeni!

" Dupa furtunile sufletului , ca si dupa ale naturii , invie flori pe care le credeam moarte" N. Iorga
Subiect: Patura mandala
Postat: Monday, February 4, 2019 7:09 AM
Superba!

" Dupa furtunile sufletului , ca si dupa ale naturii , invie flori pe care le credeam moarte" N. Iorga
Postat: Monday, January 28, 2019 9:31 AM
Mioara, cred ca e pana in iunie inclusiv, apoi mai vedem.Mia deocamdata mi-e foarte bine singura, cred ca noi am fost prea mult timp impreuna 24 din 24, asa ca despartirea asta nu ne face decat bine.

Postat: Wednesday, January 23, 2019 2:34 PM
Hello, hello!!! Ce mai faceti fetelor?

In sfarsit, mi-am revenit dupa 3 saptamani de vis petrecute in America.Am fost incantata de tot, doar pretul produselor alimentare m-au lasat cu gura cascata (scump rau). Imi pare rau ca m-am intors si tare greu mi-am revenit dupa diferenta de fus orar. Sper sa plec iar la vara, cred ca acum stiu ce-mi doresc.

Postat: Thursday, January 3, 2019 2:26 AM
Mioara, incetul cu incetul se vor aseza lucrurile pentru toata lumea. Ma bucur ca ai inceput munca, cred ca aveai nevoie .
Eu nu pot alege sa raman aici, dar daca mi s-ar ivi ocazia as fi pusa in incurcatura. E un alt stil de viata, se munceste de dimineata pana seara, totul este foarte scump, lumea e ciudatica...

Postat: Wednesday, January 2, 2019 6:00 PM
Ce mai faceti, dragelor?Sper ca ati inceput cu bine noul an.
Noi suntem inca in vacanta, vacanta care, din pacate, trece mult prea repede. Am gasit aici o lume deosebita de cum eram obisnuita. Cei mai multi ma intreaba daca mi-ar place sa raman in America si nu stiu ce sa le raspund.

Subiect: Nicio dimineata fara o cafea in fata - 17
Postat: Wednesday, January 2, 2019 5:55 PM
Buna dimineata! Un an nou binecuvantat va doresc!Gossip

Subiect: Adolescentii nostri
Postat: Sunday, December 16, 2018 10:36 AM
20.07.2004 -Alessandra( Bereea)

Subiect: Ce greutate are copilul tau?
Postat: Sunday, December 16, 2018 10:33 AM
Fiica-mea are 1,73 si 62 kg.

Subiect: Exista posibilitatea unei sarcini?
Postat: Tuesday, November 20, 2018 8:59 PM
Esti insarcinata cu siguranta. Testul meu de sarcina era la fel ( il am si acum). Liniuta aia care abia se vede are 14 ani acumLol

Felicitari!