bereea

Profil: bereea
Despre
Utilizator: bereea
Nivel: RUBIN
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Thursday, March 29, 2007
Ultima vizita: Saturday, November 18, 2017 8:39 AM
Numarul de postari: 22,504
[2.41% din toate postarile / 5.79 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Joc: Ghiceste culoarea ochilor si parului bebelusului tau
Postat: Friday, November 10, 2017 6:39 AM
Andreea0196 wrote:
Dana primul copil a fost baiat si a fost clona sotului? Adica exista posibilitatea ca bebelusul meu care ma baga in toate bolile, care imi alunga linistea si somnul, de care ma doare sufletul milimetru cu milimetru inclusiv inima numai gandindu-ma la fel si fel de prostii cu care eu ma chinui si pe care eu il nasc si trec prin acele dureri cu toata iubirea mea in a-l vedea si al tine in brate cat mai repede...sa semene totusi cu ta-su? Cray

Si inca cum, asa a fost la mine. Cand s-a nascut fiica-mea era copia fidela a lu' tat-su.
Apropo, s-a nascut bruneta cu ochi albastri, acum este saten deschisa cu ochi caprui.

" Dupa furtunile sufletului , ca si dupa ale naturii , invie flori pe care le credeam moarte" N. Iorga
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare
Postat: Monday, November 6, 2017 8:53 PM
Lili Eu wrote:
Nu il infofolesc dar am grija sa ii fie bn eu consider ca e mic si nu poate sa zica mami imi e cald sau rece...la o tep de 5-6° nu cred ca poti scoate un bebe de o luna cu capu gol in frig... si am stat si eu in it dar nu te supara e clina mult mai calda de cat e in romania... ultima dara am stat din octombrie pana in martie dar sincer din romania am plecat cu ghetute si haina groasa si in aeroport m.am dezbracat in gecuta subtire si adidas..si toata iarna nu am avut nevoie de haine de iarna...

Depinde unde ai stat in Italia care e...lunga si clima difera mult. Faceti cum vreti, dar copii mai imbracati ca la noi greu gasesti.
Am fost iarna in Romania si, la -20 de grade, am imbracat-o normal, adica ca in Italia. Nu a racit, nu s-a plans de frig. Totul depinde de cum il obisnuiesti.

" Dupa furtunile sufletului , ca si dupa ale naturii , invie flori pe care le credeam moarte" N. Iorga
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare
Postat: Monday, November 6, 2017 6:12 PM
Lili Eu wrote:
Eu una sincer m.am crucit cand am vazut....avea o fetita pana intr.o lunita in carut care nici macar acoperit nu era si bebelina cu capu gol si avea un costumas roz un pic plusat invelita pana la brau in paturica...si se plimba cu ea ...doua femei una mai tanara si alta mai invarsta...si pe la mine sunt blocurile de 10 et si e curent si cand e cald afata, acum nu mai zic...si eu cu Domi cu caciula pe cap si ii trasesem si gluga de la vestuta pe cap...in parc e mai bn si o dau jos dar pana trec strada ii pun si gluga ....si am ramas asa uimita de bebelina....NuImiPasa

In Italia vei vedea copii micicu capul descoperit aproape pe orice vreme. Nu imbracati copilul mai mult decat va imbracati pe voi, scoteti-l zilnic din casa.
Cu cat veti exagera cu imbodolitul , cu atat veti avea un copil mai friguros si bolnavicios.
Fetita mea nu s-a mai imbolnavit deloc de 7 ani.

Succes mamici!

Subiect: Pastile de slabit Triapidix 300
Postat: Saturday, October 28, 2017 3:03 PM
Andreea0196 wrote:
Mai pe romaneste iti provoaca diaree. Dar asta nu m-a facut sa ma opresc pentru ca mi le recomandase o buna prietena ce a slabit foarte mult cu ele dupa nastere. Si chiar au dat rezultate. Recomand!

Multumesc de explicatia " mai pe romaneste" . Deci iti provoca diaree si continuai sa le iei pentru a slabi. Interesant! Sper ca alte fete se vor gandi de doua ori pana sa faca la fel. Sla bitul se poate face adoptand un stil de viata sanatos plus un pic de sport. Si va dura toara viata.

Postat: Saturday, October 28, 2017 9:15 AM
In ce sens ai avut " probleme cu stomacul"?

Postat: Friday, October 27, 2017 6:23 PM
Pastilele nu sunt o modalitate de slabit. Chiar credeti ca e atat de greu sa pierdeti niste kg? O dieta echilibrata , un puc de miscare si ...un pic de vointa!

Subiect: Clubul mamicilor care vor sa slabeasca anul acesta - 3
Postat: Saturday, October 14, 2017 7:27 AM
Pai cine a zis sa renunti la dulciuri. Nici eu nu am renuntat, dar nu mananc zilnic . Asa zisa dieta minune nu e o dieta , e un stil de viata : se mananca la ore fixe: 7/ 10/ 13/ 16/19. Ai trei mese principale si doua gustari. Intre mese nu poti ciuguli absolut nimic, este permisa doar apa si cafea/ ceai fara zahar. Dupa ce iti obisnuiesti organismul sa fie disciplinat, vei vedea ca iti micsorezi singura portiile si vei incetca sa mananci cat mai sanatos. Si acest stil de viata e potrivit intregii familii, nu doar tie.
Poti cauta pe FB " fixul care schimba viata" . Informeaza-te.
Cat despre Pepsi...da dependenta, dar asta nu inseamna ca nu poti renunta. Cred ca de vreo 4 ani n-am mai pus gura pe nici un fel de suc si na simt excelent asa.
Inceraca si daca vreu, vei reusi. Totul depinde doar de tine.

Postat: Thursday, October 12, 2017 11:48 AM
Nu , nu esti o cauza pierduta. Fara suparare, dar nu vrei sa slabesti. Cauta informatti despre "dieta minune" , care este un stil de viata si nu o dieta. Vad ca se slabeste spectaculos, sunt fete care pierd si 25/ 30 de kg intr-un an

Postat: Thursday, September 28, 2017 9:39 PM
HappyHeidi wrote:
Eu nu inteleg de unde atata bataie de cap. A aparut acum Guarana T Slim sau ceva de genul si e chiar f bun. Cautati pe Google. Eu nu mai am nici o treaba

Absolut neinteresant!

Subiect: Goji Berry 500 supliment pt slabit
Postat: Sunday, September 24, 2017 9:15 AM
Slabitul nu se face cu pastiele, se face cu...vointa!