Bebelusi 2008

Options Bebelusi 2008
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 12, 2008 12:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
Sfefania_Johansson wrote:
Oana eu tocmai vin de la un magazin cu produse naturiste..eram prin 30 de sptamani cand am fost acolo si era o graviduta care a cumparat un ceai..intarziase deja cu 3 zile si ceaiul era special ca sa provoace nasterea..si am zis sa merg si eu sa intreb macar..dar era o tipa noua azi si nu a stiut nimic de ceai..nici macar daca il au sau nu..poate asa o fi soarta..poate nu trebuia sa-l cumpar..poate pt ca vine bebelina singura, sau poate pt ca i-ar fi facut rau..

Bine ca nu l-ai cumparat...lasa lucrurile sa vina de la sine...eu am observat la mine azi o mica sangerare,dar nu stiu exact daca nu e de la niste ovule pe care a zis sa le folosesc de ieri.banghead
raly
Postat: Saturday, January 12, 2008 1:03 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Stai linistita Stefania vine el bebe cand trebuie,cand vrea el,si eu am trecut cu primul doua saptamani peste termen,si eram tare disperata,ma gandeam sa nu pateasca ceva,si plangeam dar uite ca am nascut si toate a trecut.Fi calma si mult succes!Nastere usoara!
pupici pupici
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 12, 2008 1:11 PM

Intrebare pentru toate fetele de pe forum: Vi s-a recomandat sa folositi Klion in ultima saptamana de sarcina? Ce efect a avut la voi,ca eu dupa al doilea deja am inceput sa sangerez putin....si sunt stresata...
Sfefania_Johansson
Postat: Saturday, January 12, 2008 1:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
stau..stau..numai ca saracii ai mei nu pot sta aici la infinit..isi reprogrameaza zborul pe 23..mai mult nu pot lipsi de la lucru..si eu pe 23 am intalnirea cu moasa daca nu nasc..deci abia pe 23 ar hotara data in care mi-ar provoca nasterea..care ar fi 24 sau 25..deja mi se face rau numai cand ma gandesc..banghead banghead
raly
Postat: Saturday, January 12, 2008 1:42 PM

Eu zic sa mergi la doctorul care ti l-a prescris,sau macar sa-i telefonezi si sa-i zici exact care e problema,ptr ca pe prospectul Klionului se mentioneaza asa ceva
Uite"
Efecte secundare: Administrarea concomitenta cu Klion - tablete pentru administrare orala poate duce la aparitia unor reactii adverse ca: cefalee, gust amar, greata, diaree. Aceste simptome dispar spontan, la întreruperea tratamentului. Când se utilizeaza tablete de Klion - pentru administrare orala, mai ales în cazul repetarii tratamentului, se recomanda urmarirea tabloului sanguin, deoarece Klion, fiind un nitroderivat, poate induce leucopenie moderata".
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 12, 2008 1:57 PM

raly wrote:
Eu zic sa mergi la doctorul care ti l-a prescris,sau macar sa-i telefonezi si sa-i zici exact care e problema,ptr ca pe prospectul Klionului se mentioneaza asa ceva
Uite"
Efecte secundare: Administrarea concomitenta cu Klion - tablete pentru administrare orala poate duce la aparitia unor reactii adverse ca: cefalee, gust amar, greata, diaree. Aceste simptome dispar spontan, la întreruperea tratamentului. Când se utilizeaza tablete de Klion - pentru administrare orala, mai ales în cazul repetarii tratamentului, se recomanda urmarirea tabloului sanguin, deoarece Klion, fiind un nitroderivat, poate induce leucopenie moderata".

Am si eu prospect,nu e vorba de administrare orala la mine...altceva voiam sa intreb de fapt aici...oricum,iti multumesc pentru raspuns...voiam sa stiu experiente ale persoanelor care au folosit.
carla
Postat: Tuesday, January 15, 2008 7:08 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Am sosit acasa cu bebelasul.Da,e un EL care s-a lasat asteptat,il cheama Bogdan Eugen,a venit pe lume in 10 ianuarie la ora 22.A avut 3,800 kg si 57 lungime.M-am internat duminica in 6 si mi-au facut o declansare dar n-a vrut sa iasa atunci.Mi-a spus doctorita ca daca uterul nu este pregatit nu se poate provoca nasterea.Am mai incercat joi in 10 si doar la a doua perfuzie,la 7 seara au inceput durerile iar la 10 eram pe masa.Noroc ca era si doctorita acolo,copilul avand cordonul infasurat de 2 ori in jurul gatului.Bine ca m-am dus,cine stie ce se intampla daca mai statea in burtica si mai crestea...Acum suntem acasa,obositi si fericiti.
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, January 15, 2008 7:10 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Bun venit pe lume uriasului! Sa fie sanatos si sa va bucurati de el! Felicitari mami! Recuperare rapida si mult laptic!flowers
Kiki
Postat: Tuesday, January 15, 2008 7:11 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Carla, felicitari, mamico!
Sa iti traiasca bebelusul, sa fie sanatos si sa aiba mult noroc!

MNiko
Postat: Tuesday, January 15, 2008 7:25 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Felicitari Carla. Bogdan bine ai venit pe lume.pupici
Fluturas
Postat: Wednesday, January 16, 2008 3:54 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
felicitari carla.57 cm,ce lung este.bogdan,bine ai venit,sa cresti mare
mommy
Postat: Wednesday, January 16, 2008 4:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
Carla, sa-ti creasca sanatos voinicelul, sa va bucurati de el! flowers flowers flowers
carla
Postat: Monday, January 21, 2008 8:29 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Multumesc,multumesc,multumesc.Sunt foarte mandra de puii mei.
adynanemona
Postat: Monday, January 21, 2008 8:53 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/29/2007
Postari: 782
Locatia: Romania
Felicitari!!
raly
Postat: Monday, January 21, 2008 9:48 PM

Carla felicitari!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed