Bebe tuseste

Options Bebe tuseste
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alinutza
Postat: Wednesday, January 14, 2009 3:40 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/4/2006
Postari: 448
Locatia: Timisoara
De cateva zile Alexandra tuseste; e o tuse seaca. Am fost cu ea la dr. si mi-a spus ca are gatul putin iritat.Mi-a spus sa-i dau paracetamol 2 ml de 2 ori pe zi dupa mancare. Ideea e ca a inceput sa chiuie, iar dupa o tura buna de tipete o apuca criza de tuse. Am fost plecata cateva zile si am lasat-o cu soacra-mea; i-am spus sa ii mai dea din cand in cand jucarele gingivale care se tin la frigider. E posibil ca de la ele sa tuseasca?! Am uitat sa intreb dr. cand am fost ieri. banghead Ati mai patit asa ceva?! Cu Ana nu cred sa fi avut probleme de genul asta......cel putin eu nu mai tin minteoare
cristinaflorina
Postat: Saturday, January 17, 2009 9:58 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Da exact aceleasi simptome le are si Edy acum. Mai ales dupa chiuala. El a avut rosu in git dar nu mai are.Lsa noi problema e cu mucozitatile. Nu iese in batista bebelusului nimik dar se aude de parca ar avea o tona in nas. Horcaie si se inneaca citeodata cu ele. I-sm pus ser fiziologic, Masriomer, il aspir de obicei dupa baitza ca atuinci se inmoaie cel mai biune dar tot nimik.
Miri
Postat: Wednesday, January 28, 2009 2:30 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Aly, sper ca ati trecut cu bine peste episodul de tuse.....pupici Eu cred ca a fost doar "chiuiala" vinovata!Pupici micutelor!pupici pupici pupici
crista
Postat: Wednesday, January 28, 2009 8:16 AM

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Si david a avut pana azi o tutse tot asa de seaca, noaptea tusea cate o ora poate si mai mult, ca nu putea sa respire, incepea sa i se irite si gatul, am fost la pediatra si mi-a spus ca are bronsita, mi-a dat tratament cu augumentin, eurespal si aerius, am incercat sa evitam pe cat posibil antibioticul mai ales ca nu a facut nici febra. Si pana la urma i-am dat de 3 ori pe zi eurespal, in loc de aerius ( pe care nu l-am gasit ) am cumparat flonidon si i l-am dat dat o data pe zi seara, i-am mai dat sirop de patlagina cu propolis si sirop de muguri de pin. Acum e ok si am reusit sa fentam antibioticul.
Aly sper si eu ca bebe strumf e ok acum si ca i-a trecut tusea. pupici
alinutza
Postat: Friday, January 30, 2009 1:22 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/4/2006
Postari: 448
Locatia: Timisoara
Mai avem dimineata episoade de tuse...acum e cu secretii, dar am gasit vinovatii....secretiile care se aduna peste noapte. Am primit sfat sa o tin pe Alexandra cat mai mult sus, adica sa stea in fundulet. Nu e cazul de tratament...poate daca nu se duc bine si inca va mai tusi dimineata la fel de tare, atunci vom merge la un dr. ORL sa asoire toate secretiile. Cu pompita nu iasa foarte mult...si nici nu prea sta...deh, nu e prea placut curatatul nasucului....sorry1
fdianamaria
Postat: Friday, January 30, 2009 6:46 PM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Multa sanatate puiutei. Si Elena mai tuseste uneori, dar cred ca nu e vreo problema fiindca se intampla rar si fara mucozitati...
kali
Postat: Friday, January 30, 2009 8:52 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
Daaa, si noi tusim din cauza de secretii... sau de innecat cu lapticul care vine inapoi... sau ca uitam sa inghitim saliva... offf, multe probleme sunt cand esti mic!
Sanatate multa!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed