bebe de 2 luni a racit

Options bebe de 2 luni a racit
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Thursday, March 30, 2006 7:00 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Eu nu le-am folosit si nici nu am auzit de ele.

De nurofen insa stiu ca se poate da dupa 3 luni, si atunci cu precautie.

Dar cum eu nu sunt medic, nu imi mai dau cu presupusul.
monique
Postat: Monday, November 9, 2009 8:09 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Of, mai fetelor, se pare ca si mandra mea are rosu in gat la 2 luni. In conditiile in care o alaptez... De ieri tuseste cam de 4-5 ori / zi, respectiv / noapte si e usor fornaita. Dimineata am fost si i-am luat un exudat faringian si nazal (si Alexandrei la fel), dar rezultatele ies abia vineri dimineata (vineri o si botezam). Dr de familie mi-a zis sa nu.i dau nimic si sa mai astept... Mi.e groazaaaa...
Ce sa fac? Stiti vreo metoda naturista pt varsta asta?
Mela
Postat: Monday, November 9, 2009 8:30 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
azi e luni,pana vineri sunt ceva zile...chiar nimic sa nu-i dai unui copil de doua luni care tuseste si are nasuc infundat? scratch
macar paracetamol,ca nurofenul nu stiu sigur daca merge la varsta ei.
Monique,vezi cum e maine,eventual mai suna medicul daca i se agraveaza starea.

sanatate multa fetelor angel
praslea_cel_voinic
Postat: Monday, November 9, 2009 9:05 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Monique, daca nu face febra nu ii da nici un antiinflamator (Paracetamol, Nurofen). Vezi ca s-a mai discutat aici pe pagina. Tine-i nasucul desfundat si..cam atat...Daca continua la fel sau daca se inrautateste, du-te la medic din nou. cand era Alex mai mic si racea, ii ridicam cu ceva salteaua de la patut la capatul unde dormea, sa nu doarma total orizontal si sa poata respira mai bine. Pupici si numai sanatatecomputerlove computerlove computerlove computerlove
monique
Postat: Monday, November 9, 2009 9:09 PM

Fetelor, multumesc pentru raspunsurile promte. Nu ii dau antiinflamatoare, pt ca nu face febra, dar imi e teama de rosul in gat. De obicei la Alexandra un simplu rosu in gat se transforma in una doua zile intr.o infectie de toata frumusetea... care tineee...banghead banghead banghead
Daca ar ramane doar la acest stadiu, asa cum e acum, nu m-ar deranja. Doar sa nu evolueze!
Laura
Postat: Monday, November 9, 2009 9:46 PM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Monique, s-ar putea sa nu se agraveze starea micutei pentru faptul ca e alaptata. Posibil sa fie doar o forma usoara de raceala. Eu i-as desfunda nasucul cu ser fiziologic (nu stiu daca-mi amintesc bine, dar parca si lapticul matern era bun pentru nasuc...poate gresesc! sorry ) si as astepta sa vad ameliorari. Multa, multa sanatate tuturor! coeur angel pupici computerlove
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, November 10, 2009 9:20 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Laura wrote:
Monique, s-ar putea sa nu se agraveze starea micutei pentru faptul ca e alaptata. Posibil sa fie doar o forma usoara de raceala. Eu i-as desfunda nasucul cu ser fiziologic (nu stiu daca-mi amintesc bine, dar parca si lapticul matern era bun pentru nasuc...poate gresesc! sorry ) si as astepta sa vad ameliorari. Multa, multa sanatate tuturor! coeur angel pupici computerlove

Subscriu!
Laptele matern e un decongestionant perfect. Lui Andrei ii puneam in nasuc, elimina imediat mucozitatile intarite.
Mela
Postat: Tuesday, November 10, 2009 9:27 AM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Monique,cum se simte Teodora azi? angel
monique
Postat: Tuesday, November 10, 2009 12:00 PM

Multumesc tare mult pt sfaturi. Deocamdata e bine. Dimineata a tusit de vreo 3-4 ori si a varsat, dar apoi s-a odihnit bine. Acum s-a trezit din somn tot din cauza tusei, dar s-a linistit repede. Offf. Sper sa trecem cu bine. Va pup!
Maria & Mario
Postat: Tuesday, November 10, 2009 12:03 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Multa sanatate , frumoaselor ! Sigur nu va fi nevoie de nici un medicament ! thumright
Ely
Postat: Tuesday, November 10, 2009 2:34 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Teodora multa sanatate pui.Monique poate este aerul prea usact in camera ,daca ai umidificator foloseste-l pentru putin timp .pupici
monique
Postat: Wednesday, November 11, 2009 12:10 PM

Oana, Ely computerlove computerlove computerlove . Starea Teodorei este la fel, nu s-a imbunatatit dar nici nu s-a inrautatit. Ieri au fost Mishulica si Bontocel in Bucuresti la Moastele Sf Nectarie si la Sf Mina, si o sa-mi aduce si niste mir de acolo.sic . Asa ca sunt sigura ca Teodora se va pune pe picioare!!!topai topai topai
ninetem
Postat: Wednesday, November 11, 2009 12:33 PM

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
Monique, dar metode homeopate nu ai incercat? Eu lui matei cand are rosu in gat, ii dau Apis 5 sau 7 Ch si sa stii ca ii trece destul de repede si pentru tuse iar ii dau homeopat si il ajuta foarte mult. Multa sanatate Teodorei!
monique
Postat: Wednesday, November 11, 2009 1:29 PM

Am incercat la Alexandra cu tot felul de granule date de o dr homeopata, dar am terminat cu o pneumonie cumplita, asa incat am renuntat. Teo mi se pare destul de mica sa incep chiar si cu un astfel de tratament homeopat.
Multumesc tare mult pt sfaturi!pupici pupici pupici
ninetem
Postat: Wednesday, November 11, 2009 2:25 PM

Intrat: 10/19/2007
Postari: 1404
Locatia: Bacau
La noi au functionat tratamentele homeopate de la 2 saptamani, dar e adevarat au fost cazuri cand a trebuit sa recurgem la antibiotic sau le-am imbinat tratamentele. Inca odata multa sanatate si sa-si revina pana vineri cand e o zi foarte importanta pentru familia voastra!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed