Bebe al meu nu isi ridica capul atunci cand sta pe burtica si avem 5 luni

Options Bebe al meu nu isi ridica capul atunci cand sta pe burtica si avem 5 luni
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alinamarco
Postat: Sunday, December 28, 2014 12:04 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/28/2014
Postari: 17
Locatia: bucuresti Romania
Buna sunt mamica de 5 luni si inca sunt Putin speriata..il pun oe burtica si nu isi ridica capul de jos decat putin stanga si dreapta..este cazul sa mi fac griji?! Voi ce pareri aveti..help :d
bereea
Postat: Sunday, December 28, 2014 2:59 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22498
Daca-mi aduc bine aminte si la fiica-mea a fost cam la fel.
aurishta
Postat: Sunday, December 28, 2014 4:09 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Medicul isi poate da mai bine seama daca este vreo problema! In general, ar trebui sa-si tina capul ridicat bine si sa priveasca stanga-dreapta, dar astea sunt doar statistici! Mai bine intreaba pediatrul!
alinamarco
Postat: Sunday, December 28, 2014 4:56 PM

E rau ca nu isi ridica capusoru?
bereea
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:05 PM

Se forteaza sa-l tina? Adica vezi ca incearca , il ridica usor si inca nu reuseste?
alinamarco
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:13 PM

Incearca..stau in casa cu soacra..si din cate am inteles trrbuia sa l pun pe burtica de mic..iar ei ia fost teama fiind prea mic..nu stiu..si poate ca din cauza asta..daca nu l am pus..nu s a invatat..iarla dr cabd am fost mi a dat fier sa i dau lui..dar nu a avut timp sa mi explice..pnm..se grabea..n am apucat sa vb cu ea
bereea
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:16 PM

Daca esti atat de nelinistita du-l la pediatru . Dar e posibil sa fie mai lenes sau ca muschii gatului sa nu fie inca suficient de puternici. Si fetita mea a fost la fel. Dar asta nu inseamna ca nu a reusit pana la urma. Sa-ti spun ce copil energic am?

edit : Doctorul ti-a dat sa-i dai fier fara sa-i faca analize mai intai? Schimba doctorul.
aurishta
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:45 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Daca n-a stat pana acum pe burtica, nu cred ca e vreo problema...pur si simplu este o noua provocare! Totusi, nu strica sa vorbesti cu pediatrul!
alinamarco
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:46 PM

Cred k asta am sa fac..in cel mai scurt timp..va multumesc pt ajutor
alinamarco
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:48 PM

Nup..l am tot pus si. Dimineata si in cursul zilei si seara pe burtica..cateodata ii place cateodata nu ..bazaie..si incearca sa si ridice capu..dar nu reuseste..si nici stanga dreapta nu prea..decat daca ii atrag atentia cu o jucarie
Lilly of the valley
Postat: Sunday, December 28, 2014 6:32 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
nu e cazul sa fortezi lucrurile. daca isi sustine cat de putin capul, nu e cazul sa te alarmezi. nu toti copiii au acelasi ritm.
deseori se intalnesc situatii in care cunoscuti cu copii de varste apropiate ar fi in stare sa spuna ca la 5 luni piciul lor ar fi mers dea busilea.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed