Basescu - suspendat

Options Basescu - suspendat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Postat: Monday, July 9, 2012 10:44 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14272
Fetele, noi nu facem politica? Haideti, ca e subiect de interes national si nu pot sa cred ca nu aveti o parere de un fel sau altul...

Deci, ce credeti despre suspendarea presedintelui?
mirela74chris
Postat: Monday, July 9, 2012 11:53 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Parerea mea este ca oricine ar veni in locul lui,tot in jos va merge tara.Nu stiu unde sunt oamenii capabili.uff Sincer,atata timp cat fiecare dintre cei de la putere tolereaza nepotismul si pilele,nu capacitatea celor pusi in functii,nu va fi bine pentru tara.Pacat...
marivic
Postat: Monday, July 9, 2012 1:16 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13334
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Eu una nu sunt de acord cu suspendarea lui,caci el a dat in cei corupti,a incercat sa taie bratul caracatitei,de aceea nu-l sufera nimeni,....Eu una sunt apolitica,nici nu-mi place,nici nu ma bag,doar imi spun parerea,........
Niciodata nu a avut nimeni curaj si nu a putut actiona (pt ca erau patati)pt a taia coruptia de la radacina.Numai Basescu a inceput dar vazandu-se actiunea lui nimicitoare, i-a cuprins frica pe toti lingaii si singura solutie,....indepartarea lui, ca ei sa-si faca meandrele in continuare.
Pur si simplu imi face greata,aceasta situatie in care se afla tara noastra,poporul nostru si noi clasa muncitoare ca sa zic asa,pt ca cei bogati nu sufera.Lor nu le lipseste nimic,.....
bereea
Postat: Monday, July 9, 2012 1:59 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22608
Eu nu stiu ce sa cred, nu sunt destul de informata.Astept insa parerile voastre, asa n-am sa ma intreb pe 29 iulie"Eu cu cine votez? hiic!alcool "
zaza_
Postat: Monday, July 9, 2012 2:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Eu am o singura nelamurire. Cum se face ca toata Uniunea Europeana spune ca tot ce se intampla acum in tara noastra nu e in regla din punct de vedere democratic, insa TELEVIZIUNEA urla cat de negru e Basescu si cat de cenusarese sunt Ponta si Antonescu.

Eu cred ca toate masurile de austeritate pe care le-au luat guvernele PDL sunt acum calcate in picioare de USL, dovada este devalorizarea leului. Sper din toata inima sa se rupa odata alianta asta atat de ingrozitoare. Cred ca LIBERALII adevarati nu si-o doresc si nu si-au dorit-o niciodata, sper sa nu-i desfiinteze comunistii pe liberali. Au ajuns sa-l asemuiasca pe Iuliu Maniu cu Nastase. Asta mi se pare o injosire fara margini. Nu stiu ce sa mai zic... De departe privind este o situatie trista... Poate PNL-ul este un jucator si nu doar un pion.

Si sa le dea Dumnezeu minte luminata tuturor celor care vor conduce tara. Trimit ganduri bune zilnic pentru acestia, in speranta ca vor face ceea ce este drept pentru Romani. Doamne ajuta! Si pana la urma, nu ne da Dumnezeu mai mult decat putem duce, nu? Karmic vorbind.
endy
Postat: Monday, July 9, 2012 4:33 PM

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2558
Locatia: tara mea orasul meu de munte
sa vedem ce vrea poporul pe 29 iulie !
kali
Postat: Monday, July 9, 2012 4:48 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14272
Pe mine ma ingrijoreaza ca pe nimeni nu mai intereseaza redresarea economica a Ro iar referendumul asta ne va costa scump. Pe noi, aia de nu ne permitem nici o ceapa degerata.
Sa vedeti ce masuri de aurteritate se vor lua incepand cu anul viitor!!
endy
Postat: Monday, July 9, 2012 4:50 PM

asa e Kali salarii mici, pensii mici , acum au scumpit curentul , ori cita economie faci ei tot maresc pretul
Tzepii
Postat: Monday, July 9, 2012 5:04 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1820
Locatia: Romania-Bucuresti
Mie-mi pare rau ca suntem prea batrani sa mai emigram.
endy
Postat: Monday, July 9, 2012 5:27 PM

sintem prea batrini si prea ingrijorati de ce ne asteapta
bereea
Postat: Monday, July 9, 2012 5:31 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22608
Tzepii wrote:

Cine zice asta?

Sunt foarte uimita de ce se intampla in tara.Se pare ca e doar razbunare, lupta pentru putere, dar de popor nu-i doare nicaieri!Cand il vad pe Crin Antonescu cu parul proaspat vopsit la tv si cand stiu ca si-a parasit sotia bolnava de cancer ma intreb daca chiar ii pasa de tarisoara noastra? In loc sa se uneasca cu toti sa vada ce pot face pentru redresarea economiei, pentru ridicarea nivelului de trai ei se bat pentru putere.Ma tem ca scapam de dracu' si dam de tac-su.
endy
Postat: Monday, July 9, 2012 5:54 PM

nu vedeti dupa ce ajung la putere ce repede le cresc conturile si ce case isi fac ??? Voi in cit timp puteti sa va faceti o casuta cu 2 camere baie si bucatarie /? casa voastra citi metri patrati are ? comparati cu ce imensitati fac ei ! din salar nu ?
marivic
Postat: Monday, July 9, 2012 6:11 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13334
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Tzepii wrote:

Subscriu....uff uff
E din ce in ce mai rau,.....in loc sa ne ridicam ca tara,noi intram in mocirla,.....pana cand ne vom sufoca......uff uff uff
carla
Postat: Monday, July 9, 2012 8:36 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Suntem o tara de certareti.Daca ne luau banii si faceau autostrazi si parcari subterane,taceam si rabdam.Dar sa risipeasca banii, sa nu se deschida fabrici,ateliere,ci doar comert sa se faca in tara asta,si ala mai mult ilegal,normal ca numai in jos mergem.Mie mi-e dor de marochinaria din centru unde-ti dadeai comanda de ce poseta doreai,in schimb ne-au invadat cu chinezarii ieftine.Erau atatea ateliere in oras,acum sunt doar magazine cu marfa de la Europa.Innebunesti in politica actuala in tara asta!!!Nu l-am vrut pe Basescu din cauza pitipoancelor cu care s-a inconjurat:Elena Udrea,Roberta Anastase,Anca Boagiu,Monica Ridzi,si in plus fetele lui mari femei de "cariera".Pai eu am facut fizica si nu gresesc un cuvant in Lb.Romana ca ma zgarie la ureche si ele gresesc la TV?Dar nici de Crin nu-mi place,il vad doar intr-un rol de "boier" si atat,"Marele absent de la Senat"
"Nu cerceta aceste legi caci esti nebun de le-ntelegi"
andrushka
Postat: Monday, July 9, 2012 8:48 PM

Intrat: 1/9/2011
Postari: 1589
Locatia: Iasi
Eu nu vreau sa mai aud de Basescu ,umbla cu prosteala si are si pe cine sa prosteasca,sper sa plece si sa vina oricine in locul lui.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed