Barnevernet

Options Barnevernet
Subiectul anterior · Subiectul urmator
miriam
Postat: Friday, July 8, 2016 8:38 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4979
Locatia: bh
aurishta wrote:

Ceea ce ma ingrijoreaza pe mine este faptul ca aceste mentalitati isi faci incet, dar sigur, loc si in societatea noastra....asta este conjunctura! Si nu ma simt confortabil!

Asta cam asa este, insa nu cred ca asta vine din acceptare, ci din indiferenta.
Acum vreo 10 ani, discutam cu o colega de munca, ca se strang semnaturi pt modificarea in Constitutie, referitor la casatorie, sa poata fi facuta doar intre barbat si femeie, si daca vrea, poate sa mearga sa semneze.
La care ea se uita mirata la mine si imi spune:da ce treaba am eu cu ei, sa se casatoreasca daca vor, ei cu ale lor si eu cu ale mele!

Daca se doreste o ademenea educatie, desi mi-e greu sa o numesc asa, copii imigrantilor merg la gradinita, scoala, musai trebuie rupti din familie?
aurishta
Postat: Saturday, July 9, 2016 11:39 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
miriam wrote:

Daca se doreste o ademenea educatie, desi mi-e greu sa o numesc asa, copii imigrantilor merg la gradinita, scoala, musai trebuie rupti din familie?
Pai da...altfel cum ar putea "naste" homosexualii?
SI aici, un articol despre acest nou tip de "educatie" : http://www.culturavietii.ro/2015/05/09/marea-britanie-comunitatea-homosexualilor-vrea-povesti-pentru-copii-cu-printi-homosexuali-si-uniforme-unisex-in-scoli-copiii-trebuie-sa-invete-despre-familiile-normale-cu-doua-mame/
aurishta
Postat: Tuesday, August 16, 2016 4:20 PM

Si iata si finalul , previzibil, de altfel! https://rodiagnusdei.wordpress.com/2016/08/14/scrisoarea-parintilor-bodnariu-catre-protectia-copilului-din-norvegia/
bereea
Postat: Friday, September 9, 2016 9:23 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22524
Vara acesta am intalnit familia Bodnariu.Mama , Ruth, m-a impresionat prin tristetea care i se citea pe chip, se vedea toata suferinta prin care a trecut.Copiii, ca orice copiii, zburdalnici, nu stateau locului o clipa, destul de greu de stapanit.
miriam
Postat: Friday, September 9, 2016 1:25 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4979
Locatia: bh
Acomodare cat mai usoara in Ro le dorim!
Legat de subiect.
http://www.e-ro.org/2016/01/s-au-intors-in-romania-de-frica-sa-nu-le-ia-statul-copiii-4/
aurishta
Postat: Friday, September 9, 2016 8:38 PM

bereea wrote:
Vara acesta am intalnit familia Bodnariu.Mama , Ruth, m-a impresionat prin tristetea care i se citea pe chip, se vedea toata suferinta prin care a trecut.Copiii, ca orice copiii, zburdalnici, nu stateau locului o clipa, destul de greu de stapanit.
Cray Cray
aurishta
Postat: Thursday, November 17, 2016 1:31 PM

M-am bucurat sa vad zambetul de pe fata acestor parinti !

aurishta attached the following image(s):
15068301_546845135508455_124258100987746546_o.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed