Baiat sau fetita

Options Baiat sau fetita
Subiectul anterior · Subiectul urmator
lorelay84
Postat: Monday, September 21, 2009 10:01 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Buna fetelor,

Eu sunt insarcinata in 11 saptamani si ... evident sunt curioasa ce bebelas voi avea. Exist vreo legatura intre felul in care te simti in timpul primelor saptamani de sarcina si sexul copilului?
Eu vomit zilnic si mi-e greata mai tot timpul.
KRYS85
Postat: Monday, September 21, 2009 10:42 AM

Nivel: Senior

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Buna !!!

Ce pot sa iti spun ca eu la prima sarcina nu am avut greturi deloc nici la inceput nici dupaceea ,au decurs lucrurile foarte bine,toasta lumea imi spunea ca acesta va fi baiat,asa a si fost.In schimb la a doua sarcina in primele 3 ;luni nu puteam manca nimic ,greturri ,varsaturi stari de ameteala a fost groaznic de nedescris ,atunci toata lumea imi spunea ca asta sigur e fetita ,ca dupaceea si medicul tot asa mi-a spus ,dar ............surpriza pentru ca a fost tot baiat.Asa ca eu am ajuns la concluzia ca nu are nici o legatura starile de voma si grata cu sexul copilului!!!Sarcina usoara iti doresc!!!pupici pupici pupici pupici
pinkoana
Postat: Saturday, October 17, 2009 10:49 PM

Diversele stari resimtite pe timpul sarcinii nu au legatura cu sexul bebelusului ci au legatura cu sanatatea mamei si a sarcnii.
Sexul se formeaza in jur de perioada de 3 luni la baietei si la 4 luni la fetite.
Andi&Mariuca
Postat: Sunday, October 18, 2009 7:33 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
pinkoana wrote:

Sexul se formeaza in jur de perioada de 3 luni la baietei si la 4 luni la fetite.

gresit!!!sorry in momentul conceptiei, la unirea celor doua celule sexuale, sexul copilului este deja determinat genetic!!!pana la aproximativ 10-12 saptamani, produsul de conceptie este un soi de "androgin", purtator al ambelor organe sexuale. cromozomii care predomina si dau sexul copilului, "dicteaza" niste transformari care definitiveaza procesul de formare a organelor sexuale: daca este baietel, in aceste momente, zona labiilor se umfla si acolo apar testiculele iar mai sus, in zona clitorisului, se umfla si apare penisul. testiculele coboara in scrot mai tarziu, parca pe la 6 luni de sarcina. daca este fetita, devin proeminente labiile, se creeaza vaginul si toate celelalte organe din zona. explicatia, socanta cand am vazut-o prima data, este disponibila in cadrul documentarului "In the womb", difuzata pe National Geographic.thumright

iar legatura dintre greturi, forma burtii, pus de sare in cap, petele de pe fata sau mai stiu ce bazaconii si sexul copilului este 0!sorry astea sunt mituri si povesti de adormit copiii, de pe vremea bunicii. eu nu am crezut in ele. greturile sunt o reactie fireasca a organismului la furtuna hormonala si n-au nici o treaba cu sexul copilasului! sorry
onicik
Postat: Sunday, October 25, 2009 12:39 PM

buna sunt noua pe aici sunt oana si sunt insracinata in 4 luni si un pic nu stiu ce am dar la inceputul lunii ma duc la doctor oare aflu ce am in burtica imi spune doctorul sunt nerabdatoare daca numi spune il bat :)) am glumit abia atept papapa va pupboy
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed