Au maseaua !

Options Au maseaua !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sousourel
Postat: Sunday, October 26, 2014 10:48 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Grija de dinti am avut mereu, dar o masea insista sa nu ma lase sa-mi duc viata linistita (macar din punctul asta de vedereCrazy ). Desi a fost plombata de 3 ori in 5 ani, ultima plomba fiind de miercuri, s musai sa ma doara in continuare. Nu foarte tare, nici continuu, dar suficient de mult si intens incat sa-mi dea o continua stare de nervozitate. Si se accentueaza mai ales la cald/ rece. Si nici nu pot musca pe maseaua asta, desi din afara arata perfect.Ati patit careva? Trece durerea pana la urma?
mirela74chris
Postat: Sunday, October 26, 2014 11:38 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Are nervul scos?Daca nu,atunci durerea poate fi din cauza cariei care este foarte aproape de nerv.
praslea_cel_voinic
Postat: Monday, October 27, 2014 5:04 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Sousourel, cat time durerea cand te doare si la rece si la cald? De ce nu poti musca pe ea? O simti mai inalta?
Cel mai bine e sa te duci la dentist si sa ii explici ce simti si o sa iti dea o solutie/explicatie. Sanatate computerlove
monica irimia
Postat: Monday, October 27, 2014 2:13 PM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1943
Eu am avut o problema asemanatoare si am rezolvat-o cu sensodyne. Sanatate multa! DistanceKiss
sousourel
Postat: Monday, October 27, 2014 3:17 PM

Multumesc, feteleCheek Kiss Nu o simt mai inalta, ma doare fulgerator la rece/ cald, intai creste intensitatea durerii, apoi descreste si nu pot musca pe ea fiindca ma doare. Nervul e acolo, viu, si caria, desi adanca, nu era aproape de nerv. Va trebui sa ma intorc la stomatolog, fiindca in cadrul analizelor pentru operatie a iesit vsh-ul marit, si nu poate fi decat de la masea. Doar ca nu stiu daca mai pot risca inca o doza de anestezic acuma, inca una saptamana viitoare...e cam mult pt bb.uff
sousourel
Postat: Friday, October 31, 2014 10:30 AM

Am fost din nou, mi-a scos si nervul, dar de durut tot doare, insa mai putin intens. Acuma sigur ca voi merge undeva sa fac o radiografie sa se vada unde e problema reala, nu cred ca nervul era problema, ,cred ca exista o cauza care il afecta si l-am scos degeabauff
carmenalina
Postat: Friday, October 31, 2014 1:19 PM

Intrat: 12/3/2008
Postari: 2197
Locatia: Arad
Dar ce fel de medic e acela care lucreaza fara o radiografie? Cu siguranta ca este o infectie la ea, o parodontinta ceva, si tb ceva tratament pentru asta...
sousourel
Postat: Sunday, November 2, 2014 9:22 AM

Si am ajuns la urgenta. Dureri mari, nu mai stiam ce sa cred. In final, era bolnava si maseaua de langa. Nerv jumatate mort, infectie. A trebuit o anesteziere f puternica....drenat, scos un alt nerv...dureri, peste dureri. Nu inteleg cum se poate intampla asa ceva in doua masele perfect tratate si fara nicio urma de suferinta pe exterior. Frumos plombate, fara cusur. Si inauntru, nervii iinflamati si infectie!!????Cray
carmenalina
Postat: Sunday, November 2, 2014 9:50 AM

Intrat: 12/3/2008
Postari: 2197
Locatia: Arad
Poate problema a aparut la gingii, asa am patit si eu, am facut parodontita, a intrat pe langa gingii si s-a stabilit la radacinile maselelor, a tb sa fac tratament 6 luni la ele ca sa le salvez cat de cat...Mi s-a scos nervii la ele si mi s-au reconstruit dupa aceea...Zilele trecute s-a rupt una din ele (8 ani a fost OK), cea mai afectata, si a tb sa o scot...aveam si infectie pe ea iar...nu mai spun ce am patimit, dar acum sunt mai bine... Sper sa fie bine si la tine....Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss
sousourel
Postat: Saturday, November 8, 2014 11:41 AM

Am patimit destul. De o saptamana semnez zilnic condica la stoma. Din fericire, se pare ca e spre bine. Din pacate, mi s-au stricat planurile, am amanat operatia la ochi....Hilar
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed