Au maseaua !

Options Au maseaua !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
KALE
Postat: Thursday, June 17, 2010 4:18 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/21/2010
Postari: 2870
Locatia: RO - BUCURESTI
Bretonelle, am facut implantul in iulie 2008, si m-a costat 350 euro. A fost un efort foarte mare, dar, practic pe acest implat mi-a pus lucrarea pe toata partea stanga jos (3 masele). Si acum e ok, manac ca si cum sunt maselele mele!
Bretonelle
Postat: Thursday, June 17, 2010 10:35 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/27/2009
Postari: 436
Locatia: Timisoara
computerlove Kale mersi de raspuns
Dr. Mihnea cafadaru
Postat: Monday, July 5, 2010 9:29 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/19/2008
Postari: 123
Locatia: Timisoara
Bine v-am regasit!

Imi cer scuze pentru lipsa indelungata, insa anumite probleme mi-au rapit tot timpul liber!

Tinctura de propolis...hmm...e buna, dar nu la dinti!

"Scosul de nerv" in Romania se face mai mult dupa ureche si se fushereste deoarece nu e profitabil. Sunt tot mai multi medici, insa, care in ultima vreme au inceput sa ia in serios aceasta ramura. Ideea e sa aveti norocul sa nimeriti la unul din ei!

Succes,

Mihnea
zuzyrozy
Postat: Tuesday, January 25, 2011 6:05 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Nevoie de Nurofen thumright
bereea
Postat: Thursday, August 8, 2013 8:55 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22574
De anul trecut pana anul acesta am reusit sa fac un chist la o masea. Doctorul chirurg mi-a spus ca este urmarea radioterapiei si maine ma opereaza. Sper sa fie bine. Dar problema mea este alta: maseaua a inceput sa ma deranjeze acum doua saptamani si tot de atunci imi simt jumatatea dreapta a barbiei si buza de jos amortite. Intai am crezut ca este de la apa prea sarata a marii, dar acum ma gandesc ca are legatura cu chistul de la masea. Ati patit vreodata asa ceva?Dentista mi-a spus ca daca nu-mi trece dupa operatie trebuie sa fac investigatii mai amanuntite si, pe cuvant, daca nu m-am saturat.
praslea_cel_voinic
Postat: Friday, August 9, 2013 2:57 AM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2348
Locatia: Far, far away...
Bereea, ar trebui sa se vada pe radiografie daca afecteaza canalul/nervul mandibular si sa iti spuna cu siguranta daca e de la masea sau nu. Multa sanatate!
bereea
Postat: Friday, August 9, 2013 10:23 AM

Multumesc. Azi voi intreba chirurgul, cu siguranta va sti sa -mi spuna. Dentista mea este ferm convins ca e asa, dar....nu pot sa nu-mi pun intrebari.
monica irimia
Postat: Friday, August 9, 2013 11:33 AM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1939
Sanatate multa, multa, bereea. DistanceKiss Sa scapi repede de probleme si sa te bucuri de concediu. computerlove
bereea
Postat: Friday, August 9, 2013 1:19 PM

Multumesc, Monica!Cheek Kiss
bereea
Postat: Friday, August 9, 2013 10:22 PM

M-am operat. E mai rau decat parea. Amorteala o am din cauza nervului mandibular, dar va trece. Problema este ca rana mi se va inchide in 4 - 6luni si va trebui sa continui tratamentul in Italia und preturile sunt uriase. Osul e praf, a mers mai adanc decat credea ca o sa mearga, chistul a avut marimea unui bob de mazare, nu a putut pune copci pentru ca nu e recomandat pentru ce mi-a gasit acolo. Eram atat de ametita de anestezie incat n-am inteles tot ce mi-a zis. Ma lamuresc mai bine luni, dar sunt speriata.Acum stau cu gheata si sper sa nu ma doara (am facut si ceva in vena contra durerii)

Vestea "buna " e ca sotului trebuia sa-i scoata o masea neglijata care avea radacina aiurea si iau gasit si lui un chist si l-au taiat bine, Poate o sa se invete minte si nu va mai lua lucrurile atat de usor, mai ales ca infectia ii ajunsese la sinusuri. Asa ca suntem colegi de suferinta.alcool
miriam
Postat: Friday, August 9, 2013 10:37 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4982
Locatia: bh
Bereea Cheek Kiss sa-ti treaca repede!
Din experienta stiu ca operatiile astea nu prea dor, dar o sa te umfli putin, atata tot.
Sanatate multa!
bereea
Postat: Saturday, August 10, 2013 8:58 AM

Multumesc, Miriam! M-a durat in timpul operatiei din cauza marimii chistului, dar suportabil si nu tot timpul. Asta-noapte am dormit cu cate un ken de pepsi rece la masea, am luat medicina pentru durere....e ok.Daca ma feresc de soare poate nu ma umflu.
bereea
Postat: Sunday, August 25, 2013 12:29 PM

Inca nu am gasit un dentist sa-mi schimbe tamponul de la masea.Se pare ca toti sunt in vacanta.Azi cred ca ma duc la urgenta.
marivic
Postat: Sunday, August 25, 2013 10:13 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13312
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
UFFF,eu acum citesc pe aici ce-ati patit....pale pale pale Vaaai,ma sperii,Berre pale pale pale
Sunteti bine?Va doresc amandurora,sanatate multa si recuperare usoara....uff uff
bereea
Postat: Monday, August 26, 2013 9:51 AM

Multumim, MioaraCheek Kiss Dintii trebuie tratati, orice neglijenta costa.Daca la mine sunt urmarile radioterapiei, la sot se numeste neglijenta.Si putea sa o incurce rau de tot.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed