Au maseaua !

Options Au maseaua !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
misha
Postat: Monday, June 14, 2010 3:31 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
KRYS85 wrote:
Misha mai consulta stomatologul odata ,mai asteptam vesti!!!pupici pupici

Din pacate, dr a 'ramas' in Romania ras

Teo, multumesc! Cu tinctura de propolis am mai amortit locul, dar n-am pus prea multa caci are alcool si luand antibiotic...Oricum, de astazi iti voi urma sfatul si merg pe tinctura si bitter suedez!computerlove
monique
Postat: Monday, June 14, 2010 3:40 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Hai mai Misha mai... nici acum nu ai scapat de durere?!? Vrei sa ma duc peste dr sa o bat?!? Cam asta ar merita!uff Offf, fac si eu haz de necaz! Ai grija de tine si sper sa ai vesti bune cat mai curand!computerlove computerlove computerlove
Bretonelle
Postat: Monday, June 14, 2010 5:00 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/27/2009
Postari: 436
Locatia: Timisoara
Si eu azi ma chinui cu o durere de masea + puroi ca sunt umflatabanghead banghead banghead banghead stiu care e solutia dar incerc sa mai trag de ea....am luat antibiotice + antiinflamatoare si sa vedem poate treceras daca nu la scos cu ea!nervi
zaza_
Postat: Monday, June 14, 2010 5:20 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Amenint-o! Amenint-o! Poate i se face frica!newclap newclap newclap
Sanatate multa si treci, totusi, si pe la doctor!
misha
Postat: Monday, June 14, 2010 5:46 PM

Multumesc, Monicutele!computerlove

Bretonelle, multa sanatate! Oricum,pana nu trece infectia nu cred ca iti va scoate maseaua. Dar dupa, sa mergi neaparat! Cine stie ce complicatii mai pot aparea!pupici
TeosOf
Postat: Monday, June 14, 2010 6:05 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Mishapupici Noi, toti trei, luam preventiv tinctura de propolis, inainte de micul dejun. Eu si soatza, cate 30 de picaturi fiecare (pe o bucatica de paine), iar Isabelle cate 20 de picaturi. Luam doar inainte de micul dejun, dar se spune ca e bine sa iei inainte de fiecare masa, dar maxim de trei ori pe zi.

Bretonelle, multa sanatate!hearts

edit:
Misha, Dacia Plant, a scos Elixir dacic din 50 de plante. Mai aveau unul din 36 sau 32 de plante, iar acum l-au scos pe acesta din 50. Cu astea se "trateaza" soatza mea, de nu-l mai ataca niciun virus...(mai sunt vreo 12 zile pana aflu daca a turbat sau nuhainoroc ).
misha
Postat: Monday, June 14, 2010 7:02 PM

TeosOf wrote:

edit:
Misha, Dacia Plant, a scos Elixir dacic din 50 de plante. Mai aveau unul din 36 sau 32 de plante, iar acum l-au scos pe acesta din 50. Cu astea se "trateaza" soatza mea, de nu-l mai ataca niciun virus...(mai sunt vreo 12 zile pana aflu daca a turbat sau nuhainoroc ).

L-am vazut la Plafar dar nu stiam nimic despre acest elixir si am preferat sa iau tot Bitter. Dar e bine de stiut pentru data viitoare. Multumesc!pupici
praslea_cel_voinic
Postat: Monday, June 14, 2010 8:07 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2339
Locatia: Far, far away...
Misha pupici poate ti-a ramas vreun pui de nervisor...:018:
misha
Postat: Monday, June 14, 2010 8:42 PM

praslea_cel_voinic wrote:
Misha pupici poate ti-a ramas vreun pui de nervisor...:018:

Valeeeeu, la toate 4? Si daca ar fi asa, este vreo sansa sa moara de la sine si sa nu apara alte complicatii?uff
Bretonelle
Postat: Monday, June 14, 2010 10:20 PM

Multumesc fetele computerlove ...da meseaua mea e umflata de numa numabanghead banghead banghead abia daca mai pot sa vorbesc,am luat ampicilina din 8 in 8 ore si nimicbanghead parca tot mai mare se facealcool alcool alcool
misha
Postat: Tuesday, June 15, 2010 3:53 PM

Bretonelle, poate e nevoie de un antibiotic mai puternic, si oricum rezultate cred ca se vad dupa cel putin 3 zile. Oricum, iti doresc sa scapi cat mai repede de chinul acesta.computerlove

Eu, mai bine astazi. Cel putin am renuntat la analgezice caci nu ma mai doare atat de tare. Inca nu pot manca normal, dar sper ca in 2 zile sa ma simt muuult mai bine. Multumesc tuturor pentru gandurile bune!pupici pupici pupici
Bretonelle
Postat: Wednesday, June 16, 2010 2:45 PM

Eu sunt mai bine si incep incet incet sa ma dezumflu la maseayes
Fetele multumesc pentru incurajaricomputerlove
Misha sper sa iti treaca durerile cat mai repede,da?iloveyou
praslea_cel_voinic
Postat: Wednesday, June 16, 2010 7:09 PM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2339
Locatia: Far, far away...
Bretonelle wrote:
Eu sunt mai bine si incep incet incet sa ma dezumflu la maseayes
Fetele multumesc pentru incurajaricomputerlove
Misha sper sa iti treaca durerile cat mai repede,da?iloveyou

Ar fi trebuit sa te duci la dr sa iti dea drumul la puroi...si clatiri cu apa cu sare caldutza...poate totusi mai poate fi salvata...e pacat sa scoti...
Misha 4?????Ti se pare vreuna mai inalta cand musti? Poate fi si o sensibilitate dupa dar nu chiar asa de puternica totusi....
KALE
Postat: Wednesday, June 16, 2010 8:15 PM

Intrat: 5/21/2010
Postari: 2870
Locatia: RO - BUCURESTI
Fetelor, da-i romanului mintea de pe urma!! Va vorbesc din proprie experienta. Nu dati fuga repede la scosul dintilor-maselelor. Eu asa am facut, ca deh! inainte de '89, asta se facea daca te supara vreuna/unul. Tratati tot ce se poate trata, si salvati macar radacinile!! ca daca nu, ajungeti la implant (ca mine!). Eu mi-am "lucrat" aproape toata dantura, mai ieftin, si am constatat ca de fapt m-a costat mai scump ca a trebuit sa renunt la tot (ma umflam cand intr-o parte, cand intr-alta). Si a dat D-zeu sa dau de un doctoras!!! (sa-i dea D-zeu sanatate!!), nu am mai avut de atunci nici o problema (cam din 2004). Sanatate multa, tuturor! pupici
Bretonelle
Postat: Thursday, June 17, 2010 6:40 AM

Kale si cat te-a costat un implant?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed