Au calcaiul !

Options Au calcaiul !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Friday, July 7, 2006 11:01 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17748
Locatia: Bucuresti
De vreo 3-4 saptamani incoace ma cam doare calcaiul stang. Nu tot timpul dar si cand ma doare, abia pun piciorul in pamant. Sa fie de la greutatea mea? oare

As putea sa fac ceva (in afara de slabit ras )?
mihaela75
Postat: Saturday, July 8, 2006 12:42 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
hohot Sigur nu e de la greutate.Mai bine fa o radiografieoare
Miri
Postat: Saturday, July 8, 2006 10:07 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Pai daca era de la greutate,nu ar fi trebuit sa te doara amindoua?oare
Roxanel
Postat: Saturday, July 8, 2006 1:32 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Daca durerea este pe fond reumatic ajuta baile de picioare cu sare sulfo-iodurata de la Minesa precum si aplicatii cu plasturi antireumatici (se gasesc la farmacie). Unguente: Gel relaxant cu spanz, Balsam cu bitter suedez, Apireven.

Sper sa-ti treaca.pupici
stele_pe_cer
Postat: Saturday, July 15, 2006 11:13 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
AdrianaC wrote:
De vreo 3-4 saptamani incoace ma cam doare calcaiul stang. Nu tot timpul dar si cand ma doare, abia pun piciorul in pamant. Sa fie de la greutatea mea? oare

As putea sa fac ceva (in afara de slabit ras )?

Adriana, nu are legatura cu greutatea.Eu ca sa mai zic ca la 47 de kg cat am acum, am dureri groaznice cand si cand in zona unde se imbina soldul cu piciorul (nu stiu cum ii spune).La o radiografie a oaselor, facuta cu ani in urma cand aceste dureri nu aparusera, medicul imi spusese ca la inkeieturi am un spatiu prea mare intre oase, ceea ce favorizeaza luxatii, entorse, in general probleme care nu se pot remedia decat cu unguente sau, daca s-a produs accidentul, cu ghips sau atela speciala care incolieste ghipsul.

Culmea este ca aceste dureri pe care le am eu acum, pana sa raman insarcinata nu le-am avut, decatin sarcina cu MAtei, apoi in a doua sarcina le-am avut mult maid e ti puriu si acum, la 2 luni de cand am pierdut sarcina tot mai am durerile, cand si cand.De la greutate nu sunt sigur, calciul este catre limita maxima, si, ca si Adriana, caut un alt ras[uns care sa ma dumireasca de unde durerile astea.

Nu pot asocia durerile nici nu skimbarile de vreme...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed