atrofiere cerebrala si cerebeloasa

Options atrofiere cerebrala si cerebeloasa
Subiectul anterior · Subiectul urmator
euroxana
Postat: Sunday, February 8, 2009 9:55 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5

BUNA ZIUA!
De curand matusii mele, in varsta de 53 de ani i s-a pus acest diagnostic... ATROFIERE CEREBRALA.....medicul i-a spus ca nu exista nici un tratament pt a putea stopa avansul acestei boli, intrucat de facut bine oricum nu se va mai face.
am un cd facut de medici pe care sunt niste poze facute in urma RMN-ului.
cine mi-ar putea da un raspuns in legatura cu ceea ce inseamna acest diagnostic....si caruia dintre dvs (medici) as putea sa-i arat aceste fotografii pentru a ma putea lamuri si sa va spun si mai multe despre cum s-a ajuns aici....intrucat simptome au fost inca de foarte multi ani(pierderi de memorie, stare de inconstienta pentru cateva minute)....
Kiki
Postat: Tuesday, April 21, 2009 9:05 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Nu stiu daca ai rezolvat intre timp problema, dar cineva trebuie sa vada urgent acele poze de la RMN. Atrofia cerebrala inseamna ca randamentul intelectual al unei persoane se reduce considerabil si poate aparea de la un accident vascular cerebral sau poate fi vorba de Alzheimer sau la fel de bine poate fi altceva.
E adevarat ca de vindecat nu se vindeca, dar macar descoperita la timp, atrofia cerebrala poate fi stopata.
Sanatate!
Miri
Postat: Wednesday, April 22, 2009 5:35 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Cd-ul cu pozele de la RMN ar trebii sa fie vazute de un neurolog, daca nu cumva chiar el v-a trimis la aceasta examinare.
Multa sanatate si speram sa gasiti un remediu care sa incetineasca evolutia bolii.angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed