Ati inceput cu tarc de jucat?

Options Ati inceput cu tarc de jucat?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Postat: Wednesday, October 17, 2007 3:48 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11713
Locatia: israel
Eu nu stiu ce sa fac,astept sfaturi de la voi,dar nu o prea vad pe Eden a mea
stind inauntru,doar cind o duc la bunicii ca acasa trebuie sa caute si sa se taraie prin tot locul.
Astept parerile voastre,pe voi cit va ajutat tarcul?
Fluturas
Postat: Wednesday, October 17, 2007 4:24 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
noi am luat un tarc,dupa ce s-a nascut karina.l-am mutat pe darius in tarc si karina in patutul lui darius.l-am folosit aproximativ 6 luni,DAR numai pentru somn.pe urma l-am obisnuit pe darius in pat normal,si nu am mai folosit tarcul deloc.sa stea sa se joace acolo nu a stat nici unul,si nici nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere sa isi tina copilul acolo toata ziua.nu ma intreba de ce,dar nu m-a incantat niciodata aceasta idee
Darria
Postat: Wednesday, October 17, 2007 5:17 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/20/2006
Postari: 267
Locatia: Iasi
Am folosit patutul tarc pt. somnic(dormim in continuare in el) si pt. scurtele momente(ii faceam papa, mers la baie, etc...) cand nu eram langa ea si tb. sa fie in siguranta.
In restul timpului a fost libera prin camera. La inceput am eliminat din camera tot ce era periculos pt. ea si am lasat-o sa faca ce a vrut.
Cand mergem la bunici rog sa elimine dintr-o camera tot ce ar fi periculos pt. ea iar in restul casei sub supraveghere pas cu pas.

Daca vrei sa-l folosesti pt. somnic: ok. Pt. joaca si stat in el: nuuuuuuuuuuu.

shirel
Postat: Wednesday, October 17, 2007 8:17 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11713
Locatia: israel
Am inteles ca nu am nevoie,Eden doarme in patutul ei si chiar cind am treaba deocamdata nu ma deranjeaza.Merci ptr.sfaturi.Nu cred ca are rost sa ma mai incurce si tarcul in casa.pupici pupici
Fluturas
Postat: Wednesday, October 17, 2007 8:27 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
shirel,exact asa ma gandeam si eu,ca doar ma incurca tarcul daca il cumpar si nici acum nu imi pare rau ca la momentul potrivit nu am cumparat.eu nu ii vad folosul
Maria & Mario
Postat: Wednesday, October 17, 2007 8:42 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9853
Locatia: Departe-poate prea departe
L-am folosit doar la somnik, pana la 11 luni si in unele calatorii ! Nu a stat sa se joace in el neam. Nu ii vad rostul ca si tarc de joaca ! Aici arata altfel tarcurile de joaca ! pupici
crista
Postat: Sunday, October 28, 2007 2:12 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
La fel si pe David il pun in tarc, doar cand doarme si cand mai am de fugit cate 5,10 min maxim pe la bucatarie sau la baie...cum tarcul e in fata calculatorului ii pun desenele Thomas and the Tank Engine si doar asa reusesc sa-l fraieresc 10, 15 min sa se uite pana termin repede ce am de facut, altfel...nici o sansa!
MNiko
Postat: Sunday, October 28, 2007 10:59 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Cand eram gravida am gasit un articol "pro si contra tarcului". Concluzia era lasta la alegerea parintilor. Nu-mi mai amintesc toate argumentele dar era una la contra: "tarcul ii va ingradi accesul in anumite locuri dar o periada: la un moment dat tot va trebui sa cunoasca si sa descopere acele locuri", sau ceva de genul. Asta a fost pt noi argumentul care ne-a hotarat sa nu il luam si nu-mi pare rau de loc.
Pe de alta parte daca vei calatori mult cat e mica, poate ca vorba Oanei, e bun pt somn in vacante.
Mr.Covaci
Postat: Tuesday, December 6, 2016 4:45 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/28/2016
Postari: 3
Locatia: Bucuresti
Naty implineste luna aceasta 8 luni. Deja a invatat cum e cu mersul de-a busilea prin patutul ei si al nostru.. Nu stim exact cum ar fi mai potrivit sa actionam de-acum.. Momentan ii punem perne pe lateralele patului ca sa nu cada, dar a inceput sa escaladeze. Am observat ca sesizeaza pericolul atunci cand ajunge la marginea patului si trece inapoi de bariera, insa are obiceiul sa se arunce de picioare si vine in fata. Pe jos nu o punem inca pentru ca avem si o pisica si oricat am aspira, ramane par si incercam sa o protejam.. A fost cineva in situatia asta? Cum ati procedat?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed