Ati inceput cu tarc de jucat?

Options Ati inceput cu tarc de jucat?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miri
Postat: Tuesday, June 13, 2006 9:38 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Mami,creste fetita,sa vezi cind vom trece la codite si fundite,ce de experiente vom avea de impartasit!ras
Alina
Postat: Tuesday, June 13, 2006 10:25 AM

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Si eu am folosit un tarc (patut de calatorie de la Chicco), ne-a fost foarte util, dar in jurul varstei de 1 an gata, s-a zis cu el, Tudor numai cand se vedea ridicat deasupra lui incepea plans plans plans si nu l-am mai folosit.
Ely
Postat: Tuesday, June 13, 2006 10:27 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
De cand Karina a cazut de pe canapea sotul meu insista sa cumparam tarc ,dar imi este teama ca nu vrea sa stea in el ca ea se plictiseste repede .Ne mai gandim .
TatyKS
Postat: Tuesday, June 13, 2006 10:44 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Miri, atunci sa ne tinem! Or vrea si sa mai fie in pas cu modaaa...!oare pupici angel
Ely, e bun tarcul, macar pana la 1 an 2 si tot il folosesti. Karina sta foarte cuminte in el, pentru ca ma vede mereu plin plasa.pupici
Alina
Postat: Tuesday, June 13, 2006 10:46 AM

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
taty wrote:
e bun tarcul, macar pana la 1 an 2 si tot il folosesti.

Pana la 1 an da, dar pana la doi nu nu nu nu cred.
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, June 13, 2006 12:56 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Alina wrote:

Pana la 1 an da, dar pana la doi nu nu nu nu cred.

Pt.ca ma roade teribil curiozitatea daca pana la 2 ani se poate ca copilul sa stea in tarc/patut, am intrebat o groaza de mamici prin parc, si marea majoritate mi-au spus ca copiii ajunsi unii dintre ei kiar la 2 ani inca mai stau in patut/tarc, dar numai pe o perioada scurta si la somn , nopatea si/sau dupa-amiaza.

La noi nu stiu cum va fi, dar deocamdata Matei nu refuza patutul, kiar si in afara orelor de somn, cand am treaba, se joaca linistit in patut.Cum il pun pe jos, cum isi consuma energia.Repus in patut, cu suzi, nu protesteaza, ci isi face de lucru cu jucariile de patut.

Eu cred ca daca copilul a dormit exclusiv pana la 1 an in patutul lui, il va accepta si dupa 1 an destul de usor, pt.ca simte ca locul respectiv ii "apartine".Dar, cum in privinta copiilor totul e relativ, nu putem generaliza.
TatyKS
Postat: Wednesday, June 14, 2006 8:12 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Am incercat sa o iau pe Karina noaptea in pat langa mine, cand era foarte agitata si vreau sa va spun , ca nu a vurt deloc. Tot la ea in patut adoarme, se foieste, se intoarce in toate directiile, dar adoarme pana la urma singurica. Iar ziua , nu am treaba cu ea in el, se joaca singurica .Mi-as dori sa stea cat mai mult acolo, ca e foarte sigur!pupici
AdrianaC
Postat: Monday, June 19, 2006 2:10 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17420
Locatia: Bucuresti
Eu am inceput sa il pun pe Andrei in tarc pentru ca sta bine in fundulet si nu pica, iar daca e sa pice, i-am mai pus niste pernute mici prin jurul lui.

Stelutze, eu am exact tarc din acela care iti place tie. I l-am luat lui Alice si tare bine mi-a prins, si imi prinde bine si acum. Acolo s-a ridicat Alice sa mearga prima data, s-a agatat de Omide.

Uite tarcul nostru si pe Andrei la tarc ras

stele_pe_cer
Postat: Monday, June 19, 2006 4:09 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Adriana, sa il folositi cu placerepupici !Bine ca va este de folos, si si mai bine ca aveti spatiu pt elsic ...
AdrianaC
Postat: Monday, June 26, 2006 1:19 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17420
Multumim ras
andrada74
Postat: Sunday, September 23, 2007 6:21 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/25/2006
Postari: 137
Locatia: iasi
alex (8 luni) nu vrea sa stea in tarc si pace. cum il pun incepe scandalul. cum sa fac sa il pacalesc sa mai stea si acolo?
ANDREEA&BIANCA
Postat: Sunday, September 23, 2007 6:30 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/11/2007
Postari: 818
andrada74 wrote:
alex (8 luni) nu vrea sa stea in tarc si pace. cum il pun incepe scandalul. cum sa fac sa il pacalesc sa mai stea si acolo?

Nu poti sa ii pui in tarc niste jucarii care ii plac foarte mult?Chiar jucarii noi,de exemplu.Bia tot 8 luni- face maine si nu avem deloc tarc pt ea.Nici nu cred ca o sa folosim.Tot mai bine la ea in patut.
andrada74
Postat: Sunday, September 23, 2007 6:36 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/25/2006
Postari: 137
Locatia: iasi
alex a descoperit de vreo 2 saptamini statul in picioare la marginea patutului si de atunci nu il mai intereseaza nimic, nici jucarii. sta acolo si sare in sus (mai nou). degeaba i-am pus si jucarii in tarculet, nimic, sta si plinge (da ce plinge). offf, nu sta nici o clipa singur in camera.
ANDREEA&BIANCA
Postat: Sunday, September 23, 2007 6:40 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/11/2007
Postari: 818
dar voi l-ati obisnuit sa stea tot timpul cu voi?
Noi am obisnuit-o pe Bianca sa se joace si singurica
sousourel
Postat: Sunday, September 23, 2007 7:03 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
andrada74 wrote:

Vrand-nevrand se va invata, dar daca pana acum ati stat numai impreuna, e firesc sa se simta frustrat cand dispareti...mai stai cu el, el in tarc, ofera-i jucarii, pleaca in alta camera mereu vorbindu-i, fa diverse activitati in camera explicandu-i mereu ce faci...cu rabdare vei reusi sa-l inveti sa stea pt 20-30 min singurel. Succes!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed