Ati inceput cu tarc de jucat?

Options Ati inceput cu tarc de jucat?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mammatilerik
Postat: Sunday, June 11, 2006 9:46 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/25/2006
Postari: 258
Locatia: Norvegia
Deja Erik a descoperit ca mersul de-a busilea il ajuta sa ajunga in zone "interzise", plus ca se poate catzara pe noi....si lista continua.....

Trebuie sa stau numai pe langa el...chiar si cand se joaca...ca mi-e teama sa nu cada...si sa se loveasca nu stiu cum...

Si m-am gandit sa ii luam tarc de joaca, in care sa il pun macar cand am ceva de facut.,....

Voi cum ati procedat?
AdrianaC
Postat: Sunday, June 11, 2006 9:51 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17430
Locatia: Bucuresti
Eu am pus-o pe Alice in tarc de pe la 7 luni. Pentru Andrei deocamdata l-am pregatit si l-am pus de cateva ori in el, dar astept totusi sa se poata misca mai in voie, de pe o parte pe alta si sa stea foarte bine in fundulet si dupa aceea il pun acolo.
Kiki
Postat: Monday, June 12, 2006 6:39 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Eu lui David i-am luat de la 2-3 luni. Avea doua nivele si acum am scos nivelul de sus si sta la cel de jos. Sta si se joaca acolo, cu jucariile, dar cel mai mult ii place in premergator. Dar sta si in tarc cand il pun acolo.
cute_babies_of_mine
Postat: Monday, June 12, 2006 1:57 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Eu am pregatit tarcul, dar Tudor inca nu sta in funduletz atat de bine incat sa nu se rastoarne deloc, sau sa se poata ridica singur. Asa ca astept sa faca 7 luni si incercam...
stele_pe_cer
Postat: Monday, June 12, 2006 2:09 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Noi initial am cumparat patut pliant, care este si tarc de jucat (mai mic decat cele clasice, ce-i drept).Nu am avut ocazia sa il folosim drept tarc, pt.ca la 4 luni si cateva zile i-am skimbat patutul pliant al lui Matei cu unul din lemn, perfect ca si tarc de jucat, de somn si de petrecere, asta pana pe la 7 luni.

Dupa 7 luni si cateva zile, de cand a inceput sa mearga in picioare, statea tot in patut cateva ore pe zi, iar restul timpului pe covor.

Citisem in cartea lui Capraru cum ca tarcul este foarte bun, ca menajeaza copilul, ca il fereste de pericole in absenta mamei (cand pregatesti mancarea, cand faci curatenie), DAR, pe de alta parte, nu satisface curiozitatea copilului, setea de cunoastere a mediului inconjurator.Eu am incercat sa ii ofer lui Matei atat siguranta in lipsa mea, cat si libertate odata ajunsa in camera.

Am vazut in oras tarcuri mul mai mari special destinate numai jocului, dar, la cate obiecte inutile am akizitionat, am zis ca nu mai e cazul sa dam vreo 4 mil. pe un asemenea produs.

Uitati cum arata tarcul care imi placea mie (si unde oricum nu aveam unde sa il pun, din lipsa de spatiu):

stele_pe_cer attached the following image(s):
tarc.jpg

leut
Postat: Monday, June 12, 2006 2:46 PM

Intrat: 2/15/2006
Locatia: Galati
Noi am luat un patut tarc de la Nana si suntem foarte multumiti. E pliant, Alex ne vede prin el si de-abia asteptam sa plecam in concediu. Prima data l-a luat la lins Alex de i-au mers fulgii...era o placere sa linga plasa, acum s-a linistit!!!hohot

leut attached the following image(s):
tarc 1.jpg tarc .jpg

Kiki
Postat: Monday, June 12, 2006 2:53 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
leut wrote:
Noi am luat un patut tarc de la Nana si suntem foarte multumiti. E pliant, Alex ne vede prin el si de-abia asteptam sa plecam in concediu. Prima data l-a luat la lins Alex de i-au mers fulgii...era o placere sa linga plasa, acum s-a linistit!!!hohot

David nu linge plasa, in schmb se uita prin plasa si rade la noi hohot
cute_babies_of_mine
Postat: Monday, June 12, 2006 3:47 PM

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
asa arata si tarcul nostru, inca neexplorat!

cute_babies_of_mine attached the following image(s):
9341sba_z.jpg

lori16ro
Postat: Monday, June 12, 2006 3:52 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 989
Locatia: iasi
eu am avut unul imprumutat cu plasa de jur imprejur la al doilea copil si e bun si practic mai ales cind ai de facut ceva
mammatilerik
Postat: Monday, June 12, 2006 5:23 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/25/2006
Postari: 258
Locatia: Norvegia
I-am luat si eu azi tarc, care de fapt cica se numeste patut pentru calatorie, din acela pliant.In genul celui de la Nanna enumerat mai sus.

Vad ca ii place sa stea acolo pentru o scurta perioada de timp.
Nici nu l-am luat in ideea ca il voi pune acolo si voi uita de el, ci doar atunci cand am ceva de facut, si il stiu mai in siguranta acolo, decat in aventurarile lui de explorare prin casa.

Am vazut si tarcuri din alea clasice, cu garduletz, dar una...erau si mult mai scumpe....si doi....in cazul nostru el se va lovi de gard cu siguranta, mai ales in perioada asta.

Pupici.
delfinasa
Postat: Monday, June 12, 2006 10:29 PM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Fii-mea nu sta deloc in tarc, cred c-as da banii de pomana pe el...ea vrea sa exploreze, sa mearga unde vrea ea si daca se impiedica de ceva si nu poate sa treaca tipa de te doare capul...atata mi-ar trebui s-o pun in tarc, ca dac-o pun ziua in patut cu jucarii zici c-o pedepsesc, asa urla s-o iau de-acolo...i-am luat gardulete si le pun la usi, dar si-asa se agata de ele si se ridica pe varfuri si plange de mama focului atarnata de ele...ce sa-i mai iau tarc? vazusem eu unul marfa, pe care-l poti pune si indoor si outdoor si se strange compact, e cam scump, dar nu cred ca fii-mea o sa stea in el, asa ca am cam abandonat ideea....asa ceva as fi vrut sa-i iau http://www.onestepahead.com/product/85215/37/117.html ...ar trebui sa-i iau asa ceva ca roade de rupe la patut, exact ca-n poza asta face http://www.onestepahead.com/product/85216/150768/117.html
stele_pe_cer
Postat: Monday, June 12, 2006 10:54 PM

delfinasa wrote:
...ar trebui sa-i iau asa ceva ca roade de rupe la patut, exact ca-n poza asta face http://www.onestepahead.com/product/85216/150768/117.html

TatyKS
Postat: Tuesday, June 13, 2006 8:53 AM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Patutul nostru este acela de voaiaj dar foarte mare si incapator, are 2 nivele si il putem folosi si ca tarc. Deja am coborat-o pe Karina la parterras , ca nu mai vroia sa doarma deloc in el. Asa jos cum e ii place, se joaca singurica, se uita dupa mine prin casa-imi urmareste toate miscarile pupici ( se lipeste cu fata de plasa aia,si tipa dupa mine daca nu sunt in raza ei).Am inteles de la multe dintre voi ca dupa 1 an si ceva nu mai dorm in patut, asa ca de atunci va fi exclusiv tarc de joaca( daca o vrea sa mai stea in elpupici )
Miri
Postat: Tuesday, June 13, 2006 9:32 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
taty wrote:
Patutul nostru este acela de voaiaj dar foarte mare si incapator, are 2 nivele si il putem folosi si ca tarc. Deja am coborat-o pe Karina la parterras

Taty,si noi avem pentru Sara exact la fel!Tocmai am mutat-o la "parter",pentru ca mai avea un pic si demola primul "etaj",la cit de mult batea din picioare si se agita hohot
TatyKS
Postat: Tuesday, June 13, 2006 9:37 AM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Miri, ai dreptate! Sa stii ca a inceput si Karina sa stea in fundulet , cu foarte putin ajutor din partea mea. O pun rezemata in coltul patutului si s-o vezi cum stapupici , e simpatica rau!pupici Mai e un picut si sta singurica!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed