Atentie, fereastra!!!

Options Atentie, fereastra!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Postat: Thursday, May 24, 2007 7:18 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
pale Atata-mi mai trebuie s-o vad catarata pe geam...noroc ca am deschidere verticala la ferestre si deschid in general geamul de sus, plus ca am plase la toate geamurile...in afara de scaunele de birou nu am scaune sus la noi in dormitoare, unde e ca la etajul 2...ferestrele din casa sunt destul de joase ca sa poata vedea ceva si pana acum nu a fost curioasa sa se cocoate ca a putut vedea, plus ca nu are ce vedea decat copaci sau strada goala, pe care mai circula vecinii, mai rar pe jos...dar eu stiu ce-i mai plesneste copilei asteia cand ti-e lumea mai draga uff?
misha
Postat: Thursday, May 24, 2007 8:20 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Miri wrote:
Pupam micutza nazdravana!pupici
Misha, cred ca ti-a stat inima in loc, cand ai vazut-o acolo!pale

pupici...slava Domnului ca nu i-a dat prin cap mai rau!

Delfinasa, nu-ti subestima spiridusul ca fereasca Dumnezeu....
Ely
Postat: Thursday, May 24, 2007 12:25 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
Misha bine ca ai venit la timppale

La mine la camere nu sunt geamuri mai rauuff sunt usi cu geamuri, doar la bucatarie am geamuri normale , eu cand deschid trebuie sa deschid usa , sunt ca cele de la casele de pe plaja care se trag in stanga sau in dreapta sper ca m-am facut inteleasa.Asa ca eu aerisesc mai mult cand doarme ea cand e cu mine in sala nu pot tine nimic deschis.Dar sa vedem cum o sa facem ca sa nu se prinda cum se deschid doar ca acum nu are atata putere sa traga de ele.
bereea
Postat: Thursday, May 24, 2007 3:44 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22609
Aseara era sa fac infarc.Desi balconul e inalt , are 1, 20cm , desi am discutat cu ea , aseara am gasit-o cocotata aproape pana sus.Am pierdut-o din ochi 1 minut si putea sa-mi cada peste balcon.Si azi ma doare capul de la sperietura ce-am tras-o.banghead
ira_tgr
Postat: Thursday, May 24, 2007 3:51 PM

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
oare oare
m-ati speriat rau cu fereastra asta, ma gandesc serios sa-mi inchid balconul acum, ca sa mai scap de o grija uff
georgy_adinutza
Postat: Thursday, May 24, 2007 3:55 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Eu am auzit de o nepotzica a unei colege , care statea in bucatarie , impreuna cu parintii si inca vreo 2 persoane , si nu se stie cum ...a cazut de la etaj (1) , cu tot cu plasa de la termopan , deci geamul era deschis , plasa pusa ....noroc ca nu a patit nimic , i-au facut tot felul de radiografii si se pare ca a avut noroc ...
Lilly of the valley
Postat: Friday, May 25, 2007 5:25 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
bereea wrote:
Fereastra si balconul sunt si obsesiile mele.uff

Eu sunt disperata. Singurul geam din casa unde nu am deschidere verticala este cel de la bucatarie. Isi trage scaun si se cocoata la geam. Mai nou asta e locul ei de joaca. Impinge plasa si arunca tot felul de obiecte. Dar se mai si cocoata cu picioarele pe calorifer. Inchipuiti-va ca pe caldurile astea am stat mai mereu cu geamul inchis.
MNiko
Postat: Friday, May 25, 2007 8:17 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Ma gandeam eu ca nici plasele alea nu sunt sigure. Abia ieri mi le-a pus sotul, dat tot n-am deschis geamurile deat pe verticala
Andi&Mariuca
Postat: Friday, May 25, 2007 9:15 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
mai fetelor, plasele de la termopan nu ofera nici o singuranta. eu tin geamurile deschise larg numai cand nu suntem in casa iar in restul timpului, pe "aerisire", deci basculate vertical.

la mine geamurile sunt f inalte, ca la casa, Mniko tu stii cum este (am tavanul f sus, cam la 4 m de sol) si abia ajung eu sa deschid geamul. deci de ajuns pur si simplu la geam nu are cum. numai daca, Doamne fereste, i-ar veni ideea de a se catara pe ceva sa ajunga acolo. dar nu este cazul pt ca nu il las sa faca asta si nici nu il pasioneaza, deocamdata cel putin.

eu balcon nu am. din fericire, in cazul asta.

dar sa va povestesc 2 intamplari. duminica trecuta eram la o prietena la care nu mai fusesem de mult. baiatul ei are 2 ani si 2 luni si e un mare zapacit. se juca prin casa si la un moment dat, am ajuns noi doua in dormitor. acolo, geamul deshis larg (termopan). geamul f jos, langa el, lipit efectiv de calorifer, un scaun numai bun de cocotat. copilul, pe langa scaun. sta la et 10 si eu am inlemnit si m-am inverzit instant la fata. si ii zic "mama tu esti nebuna? cum lasi tu copilul singur sa intre in camera asta si cu geamul deschis larg si un scaun langa el? parca il inviti sa se cocoate!!!!!"what what imi venea sa o bataus boxing box2 chiar m-am enervat si i-am atras atentia sa nu mai lase geamul ala asa larg deschis. nu stiu dc s-o fi suparat pe mine, nici nu imi pasa sincer si, drept urmare, i-am inchis geamul pe verticala, putin intredeschis.

alta patanie, apropo de ce idei nebune le vin copiilor: sotul meu si fratele lui, cand aveau vreo 7-8 ani, respectiv 5-6. au venit acasa de la scoala/gradi si ce s-au gandit ei: sa dea jos un cuib de vrabii, care isi facusera locasul la et. 6, chiar langa geamul lor de la bucatarie. dementelul de barbatu-meu (el este cel mai mare), s-a urcat pe pervazul de la geam si cu un bat incerca sa darame cuibul. frate-su ii tinea isonul si tipau si chiuiau cu mare incantare ca ce fac ei. sub geamul lor se adunasera trecatorii speriati si ii strigau sa coboare ca nu cumva sa cada. copiii tampitei, ce s-au gandit? mamaaaaa, cata lume s-a adunat sa vada ce facem noi, ce smecheri suntem! fool banghead bataus cica ei credeau ca lumea ii "incurajeaza"!banghead angry norocul lor a fost ca, fiind un oras mic, lumea se cunostea si printre "admiratori" erau si cunostinte de-ale socrilor mei care au sunat-o pe soacra-mea de a venit toata intr-o fuga acasa . va imaginati ce a urmat... bataia de rigoare iar socru-meu, a doua zi, a si pus un grilaj sudat la geam ca sa nu mai iasa nebunii de baieti dupa vrabii!!!!fool pale

morala: mare grija... copiii au tot felul de idei si nu discern binele de rau pana la varste destul de inaintate!pale nervi
TatyKS
Postat: Monday, May 28, 2007 9:03 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Auuu ... ma speriati rau! Si noi la geamul de la bucatarie avem un pervaz mai mare , langa el un scaun banghead pe care am sa il arunc ... si unde credeti unde am gasit-i pe Kari acum 2 zile ?!banghead Cocotata pe pervaz langa geam , noroc ca geamul era inchis . Si noi avem plasa de tantari dar nu cred ca e de mare folos in astfel de imprejurariplans

Offf trebuie sa avem mare grija fetelor!pale pupici
sousourel
Postat: Monday, May 28, 2007 7:23 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Dragi mamici...se pare ca paranoia, sau nu, loveste pe toate fronturile. Noi trebuie sa mergem saptamana asta la Cj si de aseara m-a lovit brusc angoasa legata de geamuri uitate deschise si V scapat din ochi cateva secunde....ceea ce ar fi suficient pentru el sa se catereplans

Misha, Bereea, ce sperieturi cred ca ati tras...pupici micilor cataratoare pupici
Miri
Postat: Monday, May 28, 2007 9:03 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Sousourel, sunt sigura ca totul va fi iok, nu-ti fa griji inutile!pupici
misha
Postat: Tuesday, May 29, 2007 7:57 AM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
sousourel wrote:
Dragi mamici...se pare ca paranoia, sau nu, loveste pe toate fronturile. Noi trebuie sa mergem saptamana asta la Cj si de aseara m-a lovit brusc angoasa legata de geamuri uitate deschise si V scapat din ochi cateva secunde....ceea ce ar fi suficient pentru el sa se catereplans

Misha, Bereea, ce sperieturi cred ca ati tras...pupici micilor cataratoare pupici

pupici pupici...mami, totul este sa nu aiba acces la camerele cu geamuri deschise sau pentru siguranta inchideti geamurile. Nu te mai stresa inutil caci stii tu ca si gandurile negre atrag relele. In plus, Victor are un ingeras care-l apara in fiecare clipa, eu am simtit asta la Maria de multe ori, asa ca...plimbare placuta la Cluj!
fdianamaria
Postat: Sunday, March 16, 2008 9:49 AM

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Si pe mine ma termina psihic ideea...
L-am speriat tare o data cand l-am prins la geam si de atunci e tare atent. Totusi...intr-o zi cand s-a dus la baie mama, cica maxim 2 minute au trecut, puiul meu a deschis geamul (s-a urcat pe scaun) si striga in curte la cineva: "Nenea, ce faci?? Nenea, Ceau !!! " Mama l-a auzit din baie si nu i-am mai trebuit nimic. ras Haz de necaz dar mi s-au inmuiat picioarele cand mi-a povestit
sousourel
Postat: Sunday, March 16, 2008 3:13 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
pale pale pale Mai Glad, imi dai palpitatii!

In continuare nu agreez ideea de geamuri...norocul meu e ca mi-au inteles toti cei de la CLuj paranoia (sau nu) si toate geamurile stau inchise din secunda in care intram pe usa. In rest, paza lui Dumnezeu, vorba lui Misha.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed