ATENTIE!!! Capusele pot fi foarte periculoase!!!!

Options ATENTIE!!! Capusele pot fi foarte periculoase!!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanamaria
Postat: Wednesday, July 13, 2011 9:16 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Multa sanatate Irinutei!
Asteptam vestile bune !computerlove
Off!
delfinasa
Postat: Wednesday, July 20, 2011 5:58 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Cum mai e Irinuta? Ce-au mai zis doctorii?
Ange blanc
Postat: Wednesday, July 20, 2011 6:31 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 4/11/2010
Postari: 4221
Locatia: Belgique
Multumim Domnului ca n-a fost capusa, dar tot cu tratament este si acum. A facut o alergie urata la caldura, cu eruptie pe tot spatele, care s-a extins apoi in regiunea fesiera.
E cuminte la cele 4 dusuri pe zi indicate de medic, insa e mai greu dupa aceea, ca ar trebui sa nu se atinga de nimic dupa ce folosim lotiunile.
Doctorita de la dermatologie a zis ca fiind blonda cu ochi albastri, daca nu am suficienta grija de protectia ei, risca sa faca un cancer de piele pe la 40 de ani.
Ne va pazi Dumnezeu si de asta. angel
ingerash
Postat: Wednesday, July 20, 2011 6:46 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Of saracuta!Vindecare grabnica,dragalaseihearts computerlove
alimami
Postat: Wednesday, July 20, 2011 6:47 PM

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
Irinuta wrote:
Multumim Domnului ca n-a fost capusa, dar tot cu tratament este si acum. A facut o alergie urata la caldura, cu eruptie pe tot spatele, care s-a extins apoi in regiunea fesiera.
E cuminte la cele 4 dusuri pe zi indicate de medic, insa e mai greu dupa aceea, ca ar trebui sa nu se atinga de nimic dupa ce folosim lotiunile.
Doctorita de la dermatologie a zis ca fiind blonda cu ochi albastri, daca nu am suficienta grija de protectia ei, risca sa faca un cancer de piele pe la 40 de ani.
Ne va pazi Dumnezeu si de asta. angel

Asta deja e o exagerare,in opinia mea. Exista o multitudine de oameni in lumea asta blonzi cu ochi albastri, dar asta nu inseamna ca fac toti/majoritatea cancer de piele din aceasta cauza. Sigur ca protectia nu strica nimanui(cu ochi albastri sau nu), dar nu e cazul de astfel de afirmatii panicoase.
delfinasa
Postat: Wednesday, July 20, 2011 7:10 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Bine ca n-a fost de la capusa infectata cu lyme...o sa fie mai greu cu tratamentul ca e mica, e foarte cald, dar o sa-i treaca si sa nu-i mai revina alergia asta nici o data pupici.
Eee, unii doctori asa considera ca speriatul ii face pe pacienti sa fie mai atenti cu sanatatea lor in viitor. A exagerat, bineinteles si asta cu buna stiinta.
Ange blanc
Postat: Wednesday, July 20, 2011 8:00 PM

Ingerash, Alimami, Delfinasa computerlove computerlove
Nu ma mai sperie nimeni si nimic. Chiar daca ar fi sa facem cancer, oricare dintre noi, stiu ca pentru Dumnezeu nimic nu este imposibil.
Va multumesc ca va ganditi la noi. iloveyou
sandica80
Postat: Wednesday, July 20, 2011 8:44 PM

Intrat: 3/5/2011
Postari: 1531
Locatia: DE
Multa sanatate micutei , eu zic sa nu iti faci griji si sa traiti normal in continuare pentru ca Dumnezeu are grija de tot pupici
Ange blanc
Postat: Thursday, July 21, 2011 10:28 AM

Sandica computerlove
AdrianaC
Postat: Sunday, May 20, 2012 11:57 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Atentie mare atunci cand mergeti la iarba verde (si nu numai) sau daca aveti caini in casa !

Capusele sunt foarte periculoase !
miriam
Postat: Sunday, May 20, 2012 2:44 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
Zilele trecute imi spunea cineva ca daca pui untura de porc peste ea , nu-i place si se desprinde singura, nu-i ramane acolo capul...asta in cazul in care o vezi cand te musca.
Mai demult cand aveam oi la tara, le curatam de capuse si nu se puneau pe noi sa ne muste...s-au specializt si ele.....
raly
Postat: Sunday, May 20, 2012 9:06 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Exista in farmacii sprayuri anticapuse cu care sa faceti copii inainte de a merge la iarba verde!Helpic e unul dintre ele,Trixie ambele cu preturi umflate,dar exista pt orice buzunar gelul Arnikids,care protejeaza impotriva muscaturilor de capuse!
Miriam,da ai dreptate se mai emancipeaza si insectele si animalele,mai demult nu erau atatea boli,inainte si soarecii se prindeau la clucsa da acum au citit intructiunile si nu mai cad in capcana,acum le prieste numai lipciul pana citesc si prospectul de la alahohot hohot hohot
Lilly of the valley
Postat: Monday, May 21, 2012 6:23 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
iarba tunsa scurt, incticid din cand in cand (asta in curte). in natura avem grija pe unde stam.
kali
Postat: Wednesday, May 23, 2012 10:42 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Helpic am luat si eu - 30 ron. Miroase aiurea rau.
CasandraE
Postat: Friday, June 15, 2012 1:48 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 2/17/2012
Postari: 205
Cum se scoate corect o capusa daca a apucat deja sa va muste :

1. Metda dezvoltata de Dr. Murakami, care implica o injectie sub piele cu o solutie de xylocaine si adrenalina.
Forteaza capusa sa-si retraga singura capul din piele, fara sa-si verse stomacul in gazda.
Aceasta procedura poate fi facuta doar de un doctor :

2. Folosirea unei pensete. Atentie, trebuie sa fie o penseta cu varfurile ascutite. Daca folositi o penseta cu virfurile "boante", riscati sa "stoarceti" capusa si astfel sa infectati zona muscata. Se pot cumpara de la farmacie kituri pentru indepartat capusele, care contin astfel de pensete.

Sper sa nu aveti nevoie de aceste informatii ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed