Asigurarea OBLIGATORIE a locuintei

Options Asigurarea OBLIGATORIE a locuintei
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mikaela
Postat: Monday, September 12, 2011 4:59 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
delfinasa wrote:
Eu una sunt satula de cate platim aici, ca doar suntem in tara birurilor, la toate platim si pe gura, si pe... cum se zice.

Aleluia!!! Abia acum am citit da' tare adevarat e...
koko2008
Postat: Monday, September 12, 2011 6:04 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/11/2009
Postari: 5442
Locatia: romania
Mela wrote:
fetele,ati facut asigurare obligatorie pentru locuinta?
daca da,de ce acte ati avut nevoie? trebuie si contractul pe casa sau doar CI/BI?

Noua ne a acut sora mea. Eu nu i am dat nici un act. A spus adresa si numele. computerlove
serarg
Postat: Monday, September 12, 2011 8:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/10/2010
Postari: 3227
Locatia: bucuresti
e necesara copie dupa buletinul propietarului,sa stiti supratafa imobilului si anul constructiei
riscuri preluate de asigurarea obligatorie:cutremur,inundatii si alunecari de teren,iar in functie de structura poate fi asigurat imobilul la 10000 eur,respectiv 20000 eur,contra primei de asigurare de 10 eur,20 eur(platibili in roni,la cursul bnr al zilei)
conform normelor in vigoare ,cine detine o polita de asigurare ce cuprinde cele trei riscuri impuse de asigurarea obligatorie nu trebuie sa mai incheie un contract de asigurare obligatoriu.
addelaroxana
Postat: Friday, July 11, 2014 11:58 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/11/2014
Postari: 4
Locatia: Romania
Asigurarea aceasta este o aberatie. Nimeni din familie sau din persoanele apropiate nu si-a facut asigurare obligatorie la locuinta si n-am patit nimic de atatia ani.

Toti agentii si site-urile au speriat lumea doar ca sa castige ei niste comisioane. RCA-ul este logic, ii protejeaza pe cei pagubiti ca sa-si recupereze daunele de aceea iti impune aceasta taxa. Nimanui nu i-ar conveni sa-si cumpere o masina noua de 10.000euro minim, si sa intre altu cu dacia peste tine si sa nu aiba nimic pe numele lui si sa te trezesti ca trebuie sa-ti repari singur/a masina.

La locuinta care mai este explicatia? Personal nu cred ca vor putea sa impuna aceasta taxa.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed