As dori o discutie despre baiatul meu

Options As dori o discutie despre baiatul meu
Subiectul anterior · Subiectul urmator
george_gim
Postat: Wednesday, September 23, 2009 7:49 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Am o problema foarte mare si nu stiu cum sa mai ies din aceasta incurcatura. Am mutat baiatul la alta scoala. La vechea scoala era cel mai bun. Aici invatatoarea e foarte exigenta, le da mult de lucru si exercitii care nu sunt in carte si nu le explica foarte mult. Acasa el nu vrea sa mai priceapa spune ca nu întelege ca el la scoala nu a facut, invatatoarea a luat-o prea dur de la inceput. el spune ca nu mai poate si se pierd 5-6 ore pe zi la teme. nu mai stiu. ce e de facut?
zaza_
Postat: Wednesday, September 23, 2009 7:55 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
Nu te panica! Un copil nu e musai sa aiba numai 10 la scoala. Pe rand toate. Organizeaza-te intai de toate. Ce materii? Doar matematica?
AdrianaC
Postat: Wednesday, September 23, 2009 8:00 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17753
Locatia: Bucuresti
In ce clasa e baiatul?
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, September 23, 2009 8:07 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Fiecare invatatoare lucreaza la nivelul clasei. Cu siguranta sunt exercitii asemanatoare si in caietul de clasa.
t-mihaela
Postat: Wednesday, September 23, 2009 10:00 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
L-ai mutat la o clasa cu nivel mai ridicat , trebuie sa-ti asumi raspunderea, sa stai cele 5-6 ore langa el ca sa prinda din urma,orele alea cu siguranta nu sunt pierdute .oare
carla
Postat: Wednesday, September 23, 2009 10:05 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Cum spune si Mihaela,l-ai mutat in alta clasa,alt nivel,alta invatatoare,alt stil cu care se va obisnui sau nu si de acest fapt depinde integrarea lui in colectivul clasei.Poti alege,il ajuti sa se adapteze sau nu.Mult succes in orice alegere ai lua.
raly
Postat: Wednesday, September 23, 2009 10:12 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Mult succes va doresc,cu timpul o sa se obisnuiasca si cu noul stil de a preda,cu noul mod de lucru,o sa-si intre si el in ritm,dar asta numai daca el isi doreste asta!Rabdare multa si burta pe carte!majoreta majoreta
o fericita
Postat: Wednesday, September 23, 2009 10:58 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/18/2009
Postari: 82
Locatia: turnu severin
Paote ii displace noua invatatoare.Ar fi fost necesar sa stiti si opinia lui:Daca accepta sau nu aceasta schimbare.Poate pana se obisnuieste ar trebui sa vina un coleg sa rezolve impreuna temele apoi joaca.Nu-i problema isi va reveni el!Rabdare , perseverenta si multa dragoste
AdrianaC
Postat: Thursday, September 24, 2009 8:07 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17753
Locatia: Bucuresti
Este foarte probabil sa practice aceasta metoda pentru a va determina sa doriti meditatii ras. Cunosc invatatoare care fac acest lucru, de aceea va spun ras.

La sedinta cu parintii trebuie ridicata problema si vazut daca intradevar nu se fac tipurile respective de exercitii la clasa, sa se solicite sa nu li se mai dea nici acasa sic
bereea
Postat: Friday, September 25, 2009 8:27 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22705
Cu invatatoarea ai discutat despre lucrul acesta?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed