Artrita juvenila

Options Artrita juvenila
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, May 21, 2014 12:37 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
E o forma de artrita intalnita la copii, iar unul din copiii care sufera de boala asta e fetita mea, in varsta de 9 ani.
Nu ma intrebati cand a debutat si cum ... chiar nu-mi aduc aminte.NuStiu
Stiu doar ca se plange de dureri de incheieturi si febra musculara de suficient de multa vreme. Practicand sport am gasit scuza in efortul sustinut, in copierea obiceiurilor bunicii, in dureri de crestere ... in orice ... banghead
Acum incercam sa tratam si simtomele si cauza posibila a bolii, iar tratamentul cu moldamin ne da dureri de tot felul. Astazi a fost prima injectie, peste alte 7 zile alta si tot asa timp de 3 luni.
Intre timp mai inghtim si alt antibiotic pt "sterilizarea" gatului ca ne-am pricopsit si cu o amigdalita si e musai sa repetam si exudatul nazal si faringian in cautarea vreunui crocobalaur cauzator de boala.
Sa aveti grija de voi si de copilasii vostri! Daca sanatate nu e ... nimic nu e!
aurishta
Postat: Wednesday, May 21, 2014 8:48 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Cum s-a ajuns la acest diagnostic? Si una dintre fetitele mele acuza acelasi gen de dureri...chiar ma intrebam la ce medic sa merg !....
bereea
Postat: Wednesday, May 21, 2014 9:08 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22537
Si Alessandra acuza cateodata astfel de dureri.Am fost la medic, i-am facut analizele de sange si urina, inclusiv cele reumatice, dar e totul ok.

Sanatate micutei, LilyCheek Kiss
aurishta
Postat: Wednesday, May 21, 2014 9:15 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5531
Locatia: Bucuresti
Patricia chiar ma ingrijoreaza sorry1 De cateva luni acuza dureri , ba de genunchi, ba de incheieturi....am tot zis ca se prosteste ca sa se eschiveze de la antrenamente, dar am ajuns la concluzia ca nu este asa! CHiar o sa vorbesc cu doctorita noastra despre asta....m-ai pus pe ganduri, Lillyscratch
monica irimia
Postat: Wednesday, May 21, 2014 10:25 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1939
Lilly, sanatate multa fetitei tale. DistanceKiss
marivic
Postat: Wednesday, May 21, 2014 12:37 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13306
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Si eu ma plangeam cu Victor pe la nu stiu ce topic,....au zis ca sunt dureri de crestere....au reaparut aceste dureri crunte....Am vb cu asitenta sa-l programez la o clinica privata pt un control,caci ma termina psihic si ma topesc pe picioare cand il vad cum merge....Ofi tot asta ,habar n-am.....uffffffuff pale
Lilly,sanatate multa puiutei tale dragi computerlove
Lilly of the valley
Postat: Saturday, May 24, 2014 11:49 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
i-am facut niste analize de sange, exudat faringian, nazal, urocultura si copro.
valorile pt aslo erau uriase pt varsta ei (421 la ea, max 150 normal). pt ca urocultura si exudatele au fost negative, am mai repetat hemoleucograma sa vada daca sunt modificari la aceste valori, nu au fost, deci inflamatia era de alta natura. am facut si niste ecografii la incheieturi si aici e problema. cert e ca ii trosnesc oscioarele rauuff
mai asteptam o saptamana si repetam exudatele sa nu fie vreun streptococ prin nas/gat.
multumim!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed