Armata coreeana este pregatita sa atace SUA Guam si Hawaii

Options Armata coreeana este pregatita sa atace SUA Guam si Hawaii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Postat: Tuesday, March 26, 2013 12:52 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1826
Locatia: Romania-Bucuresti
Quote:
Coreea de Nord a plasat armata sa in pozitie de lupta mmarti si a cerut unitatilor speciale "strategice" sa se pregateasca de eventuale lovituri impotriva SUA, insulelor Guam si Hawaii in Pacific

Sursa:http://www.hotnews.ro/stiri-international-14493442-coreea-nord-armata-este-pregatita-atace-sua-guam-hawaii.htm
shirel
Postat: Tuesday, March 26, 2013 1:40 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11777
Locatia: israel
Uite as vrea sa o vad si pe asta cu toate ca-i cred in stare!Sanse cred ca nu prea au in fatza SUA.
mikaela
Postat: Monday, April 1, 2013 3:33 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Urmarim si noi subiectul cu mare interes, zilnic sunt stiri si discutii pe tema asta. USA tocmai a trimis un jet F22 in Coreea de Sud pt a demonstra capabilitatile avansate ale armatei americane, poate vor calma amenintarile Coreei de Nord. Din cate inteleg eu, Coreea de Nord nu ar avea nici macar stocul de hrana pt populatie asigurat in cazul in care incepe un razboi. Coreea de Sud si cea de Nord sunt tehnic in razboi de vreo 60 de ani, ei au incheiat un armistitiu in 1950 nicidecum un tratat de pace, americanii au mai trimis si inainte avioane de lupta, bomberele B52 si inca un tip, parca B2. Daca s-ar ajunge la un razboi in adevaratul sens al cuvantului, in primele 24 de ore Coreea de Nord ar fi spulberata chiar dacar ar avea bombe nucleare, ar muri oameni inocenti sub atacuri intensive...e o prostie, orice razboi e o maaare prostie pale
zaza_
Postat: Monday, April 1, 2013 4:13 PM

Intrat: 3/25/2008
Postari: 2187
Locatia: rm.vilcea
O bomba atomica ne ia piuitul cam la toti. Ce mai conteaza cine are ce jet-uri si alte pistoale sau mai stiu eu... Doua, trei bombe atomice ar fi un nou inceput pentru planeta noastra, asa ca... tot raul spre bine :)))

Mai facem si un pic de haz, desi parca nu e rasul nostru. angel

Cred ca atat s-a vorbit despre al treilea razboi mondial, si atatea premonitii au fost facute, ca nu cred ca vom scapa. Mai ales ca se spune ca va fi inceput de rasa galbena... et voila!
mikaela
Postat: Monday, April 1, 2013 4:27 PM

Da, asa e, ne cam ia graiul, bombele nucleare sunt trimise cu destinatie, una in Guam e de-ajuns ca N. Coreea sa dispara de pe harta. Se pare ca oficialii sunt ingrijorati in privinta unei colaborari a Coreei de N cu Iranul, daca ataca amandoua in acelasi timp in difeirte parti ale globului, atunci e jale mare.

http://www.washingtonpost.com/world/national-security/north-korean-secrecy-on-bomb-test-fuels-speculation-on-nuclear-advances/2013/03/31/f46bda44-98ae-11e2-b68f-dc5c4b47e519_story_1.html

Faza tare e a actualul presedinte al Coreei de Nord a studiat in America, acum vrea sa trimita o bomba drept multumire NuStiu Nu e singurul deviat...rambo
shirel
Postat: Monday, April 1, 2013 6:40 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11777
Locatia: israel
mikaela wrote:
Da, asa e, ne cam ia graiul, bombele nucleare sunt trimise cu destinatie, una in Guam e de-ajuns ca N. Coreea sa dispara de pe harta. Se pare ca oficialii sunt ingrijorati in privinta unei colaborari a Coreei de N cu Iranul, daca ataca amandoua in acelasi timp in difeirte parti ale globului, atunci e jale mare.

http://www.washingtonpost.com/world/national-security/north-korean-secrecy-on-bomb-test-fuels-speculation-on-nuclear-advances/2013/03/31/f46bda44-98ae-11e2-b68f-dc5c4b47e519_story_1.html

Faza tare e a actualul presedinte al Coreei de Nord a studiat in America, acum vrea sa trimita o bomba drept multumire NuStiu Nu e singurul deviat...rambo

Daca intra si Iranul noi suntem tinta lor sic ras in partea cealalta,ei chiar ar incepe un adevarat razboi.Eu nu prea cred ca cineva va incerca sa foloseasca bombele nucleare dar mai stii va fi si o sinucidere in masa a poporului respectiv.Iranul nu prea are mari sanse as zice singuri in aceasta lupta si chiar asociarea cu Coreeea nu stiu ce rezultate-i vor da.Ei ,Dumnezeu cu mila principalul este ca am casa cu bunker,oricum la bombe atomice nu rezista nimic dar am si eu credintza ca voi scapa cu viatza si daca nu macar murim cu toti fiindca si asa murim odata nu ?!alcool alcool pale
TatyKS
Postat: Friday, April 5, 2013 10:34 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Doamne fereste ! Americanii cu siguranta acum nu fac primul pas spre razboi ... cred in Obama dar nu cred in coreeni ! Boredom
zaza_
Postat: Saturday, April 6, 2013 5:28 PM

Americanii au trimis azi unavion fara pilot sa spioneze. Ei spun ca l-au trimis in Japonia, la o baza militara acolo.

Incet, incet, fac ei ceva... O greseala trebuie si explodeaza totul. Daca ar fi sa ne luam dupa ce prezinta Zeitgeist, nu cred ca suntem departe de razboi.
mikaela
Postat: Saturday, April 6, 2013 9:50 PM

zaza_ wrote:
Americanii au trimis azi unavion fara pilot sa spioneze. Ei spun ca l-au trimis in Japonia, la o baza militara acolo.

Incet, incet, fac ei ceva... O greseala trebuie si explodeaza totul. Daca ar fi sa ne luam dupa ce prezinta Zeitgeist, nu cred ca suntem departe de razboi.

Zici de americani sau de coreeni, ca vor face o greseala?

Presupunand ca incepe un razboi, ce pozitie credeti ca va lua Romania, va fi implicata in vreu fel? Sa ma retrag acasa, eu si toti ceilalti romani de prin State?? Hands
zaza_
Postat: Saturday, April 6, 2013 10:16 PM

Ori unii ori altii, n-are importanta... Romania este membra NATO, asa ca va lua pozitia care i se va impune.
mikaela
Postat: Sunday, April 7, 2013 3:29 PM

Citesc tot felul de chestii legate de subiect, se pare ca China nu vrea si nu va lasa sa inceapa un razboi in pragul casei lor...Se pare ca in N. Coreea se discuta nu daca va incepe un razboi, ci CAND va incepe. Eu parca tot nu cred ca se va ajunge la ceva extrem de serios, economia N. Coreei nu le permite prea multe.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed