AriaM

Profil: AriaM
Despre
Utilizator: AriaM
Nivel: Avansat
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Sunday, October 1, 2017
Ultima vizita: Wednesday, October 16, 2019 4:41 PM
Numarul de postari: 1,109
[0.11% din toate postarile / 1.49 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Gravidutele noastre dragi - 54
Postat: Wednesday, October 16, 2019 9:33 AM
Eugeia, putere multa tie si la omul tau! Sanatate multa fetitei!

Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 10
Postat: Monday, October 14, 2019 2:14 PM
Hei Dana, salut si spor la rezolvat treburile.
cum mai esti? cel mic?Cheek Kiss

Postat: Sunday, October 13, 2019 3:20 PM
Cata, sigur e vorba de dinti. din pacate doare intreg procesul, si cand cresc in gingii, nu doar cand sparg gingia. ai dreptate, e posibil sa mai dureze pana vor sparge gingia. asa ca inarmeaza-te cu rabdare!

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 54
Postat: Sunday, October 13, 2019 2:23 PM
Adina, Nastere usoara si rapida iti doresc!majoreta

Postat: Thursday, October 10, 2019 10:44 AM
Uff bunicii astia, de ce nu sunt si ei mai empatici sa vada ca din dorinta lor de a face bine intra de fapt cu bocancii in viata copiilor?

Ella, in plus fata de ce te-au sfatuit fetele, eu te rog sa iti permiti sa iti arati fricile si slabiciunile. adica nu te ascunde in baie, sub plapuma, in intuneric sa poti plange. plange oriunde si oricand simti nodul in gat, te vei elibera de frustrare si vor vedea si ceilalti efectul comportamentului lor. e un sfatpic primit de la psihologul meu. la mine a fost f eficace.

ziceai ca nu sti ce sa ii vorbesti bebelinei. povestestei ce vezi, descrie lampa de deasupra capului, cartea din biblioteca, patul pe care stai, cum sunt imbracati oamenii, etc, moduleaza-ti vocea sa transmiti uimirea, bucuria, tristetea, chiar daca ce ii povestesti tu e teribil de plicticos. hehe, sa ai apa langa tine, ti se va usca guragrup

Postat: Sunday, October 6, 2019 10:02 PM
Maria, noi am inceput cu Kingfisher cumparat de la bebetei. de vreo saptamana am trecut pe elmex 500ppm fluor (din cauza unei mici pete de demineralizare)

Postat: Sunday, October 6, 2019 9:43 PM
Mary, spuneai ca Ana a avut papuci de la Giraffe-shoes. poti sa imi spui de la ce brand era? mie imi fac cu ochiul unii de la freycoo, dar o mamica comenta la un alt model de la freycoo ca ar avea talpa rigida si nu flexibila cum e in descrierea de pe site.

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 53
Postat: Sunday, September 29, 2019 12:47 PM
Andra09 wrote:

Intradevar, este ceva superb. Intrebam de pozitie, pt cade exemplu eu simt lovituri in partea stanga sub coaste si in acelas timp in zona ovarului drept sau lovituri foarte jos, deasupra osului pubian si in acelas timp in stanga sau dreapta sub coaste , iar mai mereu in jurul buricului o denivelarecare care se impinge si rasuceste ras. In schimb ieri,uff nu mai se simtea nimic in jurul buricului si au lipsit total loviturile si ma tot gandeam oare ce pozitie are de nu simt nimic, plus ca am respirat tare bine si nici dupa masa nu am simtit ca imi vine mancarea inapoi, poate sa fi stat pe orizontala?oare Oricum acum si-a reluat pozitia, loveste zdravan box2 si mie mi-a trecut panica flowers

din descriere pare sa fie cu capul in jos. iar denivelarea de langa buric e spatele sau fundul.coeur

Postat: Thursday, September 26, 2019 10:37 PM
Andreea06 wrote:
La noi ploua de ieri aproape continuu, nu stiu ce ne facem cu toddleri energici in casa..

cumparat cizme de cauciuc,pelerina de ploaie. maine iesim la testat de baltoace - undeva aproape de casa, ca sa ajungem repede acasa pt o baie alda si haine uscate. topai

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 53
Postat: Wednesday, September 25, 2019 12:21 AM
hei, felicitari Lori!
wow ce repede a venit bb3!newclap
sarcina usoara si la termen iti doresc.