aparat de masaj

Options aparat de masaj
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mihaela75
Postat: Saturday, October 13, 2007 7:29 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Fetelor, vreu un aparat de masaj pt taica-meu dar nu pot trimite de aici ca prizele sunt altfel.Aveti idee de unde sa iau , online sau vreo recomandare ceva?scratch
Kiki
Postat: Saturday, October 13, 2007 7:42 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
mihaela75 wrote:
Fetelor, vreu un aparat de masaj pt taica-meu dar nu pot trimite de aici ca prizele sunt altfel.Aveti idee de unde sa iau , online sau vreo recomandare ceva?scratch

La ce te referi cand zici ca prizele sunt altfel?

Daca e vorba de steckere cu 3 picioruse, se gasesc adaptoare in magazinele specializate...
Lilly of the valley
Postat: Saturday, October 13, 2007 7:52 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Kiki wrote:

La ce te referi cand zici ca prizele sunt altfel?

Daca e vorba de steckere cu 3 picioruse, se gasesc adaptoare in magazinele specializate...

din cate stiu eu curentul e de 110 V in Ca si SUA, in acest caz ai putea sa iei un transformator de la 220 la 110. NOi am avut asa ceva, eventual pe acel aparat exista un comutator pentru curent de 110 sau 220.
Maria & Mario
Postat: Saturday, October 13, 2007 8:29 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Miha, si aici difera stecherul , dar cu adaptor de priza toate merg la fel in Romania. Eu nu am avut niciodata nici un fel de problema ! Si oricum, daca e sa iei tu ceva de aoclo garantat cu taxe postale te ajunge mai putin decat te-ar costa in Romania ! rambo
delfinasa
Postat: Wednesday, October 31, 2007 7:31 PM

Nivel: Senior

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Mihaela, daca iesi mai ieftin sa-i trimiti de acolo, trebuie sa vezi daca aparatul respectiv merge si pe 60hz/12V si tatal tau trebuie sa ia un adaptor de acolo (aici nu gasesti adaptoare decat pentru aici, nu si pentru Europa, am cautat eu de-am innebunit acum cativa ani).
mihaela75
Postat: Wednesday, October 31, 2007 8:34 PM

Am luat aparatul de aici, eu am gasit adaptor anul trecut cand i-am trimis o patura electrica dar zice ca nu merge .Patura a folosit-o totusi dar nu stiu ce i-a facut .
g_nicoleta2000
Postat: Thursday, November 1, 2007 7:37 AM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Adaptoare poate cumpara din tara, eu l-am luat de la Germanos si a fost foarte bun si mult mai ieftin. In america am dar 30$ pe el si aici m-a ajuns 13 $. Gaseste in Bacau adaptoare, cred totusi ca sunt si in Onesti.
mihaela75
Postat: Thursday, November 1, 2007 3:39 PM

Mersi Nicoleta , o sa-l trimit la Bacau daca nu gaseste in Onesti.pupici
delfinasa
Postat: Thursday, November 1, 2007 4:16 PM

Nivel: Senior

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
mihaela75 wrote:
Am luat aparatul de aici, eu am gasit adaptor anul trecut cand i-am trimis o patura electrica dar zice ca nu merge .Patura a folosit-o totusi dar nu stiu ce i-a facut .

Pai daca adaptorul nu era ce trebuie? ras Eu mi-am adus epilatorul Braun din tara si merge cu adaptor luat de aici- am dat vreo 5$ parca pe el acum 4 ani. Adaptorul asta, daca-l trimit in tara, nu merge, of course. De acolo trebuie sa ia ca 1: habar n-au de el multi pe-aici si pierzi o gramada de timp cautand, 2: e mai ieftin decat daca ai gasi aici. Pe unde am intrebat -magazine mari- nu aveau adaptoare sa mearga in Europa, ci doar invers, si imi recomandau sa iau din tara.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed