Apa cu argint coloidal

Options Apa cu argint coloidal
Subiectul anterior · Subiectul urmator
monique
Postat: Wednesday, November 25, 2009 4:03 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Mie mi-a recomandat azi o doctorita argintul coloidal pentru Teodora, in locul antibioticului. Cica se foloseste de pe vremea dinainte de a fi descoperita penicilina... Nu stiu ce sa spun... Am citit cate ceva pe net, dar nu stiu daca sa comand sau nu. Ati folosit? Stiti ceva despre asta?
delfinasa
Postat: Wednesday, November 25, 2009 4:41 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Habar n-am ce este argintul coloidal si ce face si sunt destul de reticenta la nou cand e pe pielea copilului meu...daca ii trebuie antibiotic, merg pe el ca e testat, uzitat, de incredere, se stiu efectele. Noi n-am avut decat 2 experiente cu antibiotice si si-au facut treaba foarte bine. Daca in trecut copilul a avut nevoie mai des de antibiotic, n-as vrea sa mi-l indop intr-una cu el si as incerca varianta asta recomandata de doctor ca alternativa.
monique
Postat: Wednesday, November 25, 2009 5:11 PM

Da... eu am experiente cu alex care din septembrie si pana.n martie o tine tot in antibiotice, cu ceva pauze intre episoade. Sper ca macar Teo sa nu fie la fel, dar odata ce la 2 luni a luat deja stafilococ de la Alex ( si asta trece doar cu antibiotice)... incerc sa ma gandesc la orice alta alternativa pentru ea. Si inca este prea mica pentru antibiotice...
Oare de la ce varsta se poate administra apa asta?
misha
Postat: Wednesday, November 25, 2009 6:01 PM

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Monica, eu am auzit de argintul coloidal. Intr-adevar, cica e bun, dar nu prea se mai foloseste pentru ca ar fi toxic. Nu stiu ce sa zic, eventual mai intreaba un medic! Multa sanatate printeselor!computerlove
bulibuli
Postat: Wednesday, November 25, 2009 6:14 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9648
Stiu ca incerca si mie sa-mi vanda cineva care lucra tot pe la spital niste sticle de apa minerala (asa aratau) care chipurile contineau argint coloidal. Ce stiu sigur e ca argintul in contact cu apa are intr-adevar proprietati antimicrobiene (de ex. sunt periute de dinti cu placuta de argint la baza perilor care impiedica inmultirea bacteriilor). Dar cat ar fi de utila... nu pot sa spun... nu cred sincer ca are efect asemanator unui antibiotic (desi si eu sunt adepta folosirii antibioticelor cat mai rar si mai putin posibil)... eu cred ca efectele lui sunt mai ales la nivel local.. dar am sa ma mai documentez in directia asta si revin cu detalii. pupici
monique
Postat: Wednesday, November 25, 2009 7:21 PM

Buli, multumesc si astept cu nerabdare vesti!

Misha,concentratia care exista in comert nu este toxica... asa zic ei.computerlove
g_nicoleta2000
Postat: Thursday, November 26, 2009 7:46 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
MOnica, am luat noi anul trecut de la Childlife un sirop cu argint coloidal, ceva pentru infectii, ma enerveaza la culme ca nu-mi amintesc cum se chema. In romania il vand cei de la Secom parca, este infiorator de scump 110 ron am dat pe el anul trecut cand in Usa era de doua ori mai ieftin dar ce sa-i faci, daca tot avem buzunarele doldora de ce sa nu-i sustinem pe americani.
Era combinat cu mai multe, nu era numai argintul in apa, ne sustinea in raceli dar combinam cu remediu homeopat constitutional deci nu pot sa-ti spun cum era simplu. Eu zic ca merita sa incerci, normal ca-i doza pentru copii deci nu sunt efecte secundare ca si cum s-ar intoxica cu argint.
Multa sanatate va dorim, ne pare tare, tare rau ca sunteti cu musafiri rautaciosi in gatuff
monique
Postat: Friday, November 27, 2009 8:04 AM

Nico, multumesc tare mult pentru raspuns! Si pentru umarul acela pe care-l simtitm langa noi la nevoie!
Probabil ca-l voi comanda. Am gasit pe net la 45ron. Banii chiar nu conteaza, importamnt este sa scape teo de stafilococ fara antibiotic.
Pupam mamica desteapta si puisorul frumos!hearts hearts hearts
Maria & Mario
Postat: Friday, November 27, 2009 1:50 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9853
Locatia: Departe-poate prea departe
Monique, banuiesc eu ca doamna doctor nu vorbeste trasnai. e o varinta care desigur merita incercata . Cu dozajul aferent , poate se rezolva repejor si fara antoibiotic. Eu una as incerca !
Multa sanatate va dorim ! computerlove
g_nicoleta2000
Postat: Friday, November 27, 2009 3:36 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Maria & Mario wrote:
Monique, banuiesc eu ca doamna doctor nu vorbeste trasnai. e o varinta care desigur merita incercata . Cu dozajul aferent , poate se rezolva repejor si fara antoibiotic. Eu una as incerca !
Multa sanatate va dorim ! computerlove

Corect, daca-i prescris de medic zicem noi ca stie ce spunepupici
clauditza44
Postat: Saturday, December 26, 2009 8:39 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
felicitari doctoritei care ti.a recomandat apa cu argint coloidal! nu mai faceti vaccinuri si nu mai inghititi antibiotice!! efectele secundare sunt multe..., in schimb apa cu argint coloidal nu are nici un efect secundar si se elimina prin intestinul subtire in 24h!
monique
Postat: Sunday, December 27, 2009 1:22 PM

Inca nu am cumparat apa aceasta. Inca ma mai gandesc si mai astept pareri!
bulibuli
Postat: Thursday, January 14, 2010 6:58 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9648
monique, nu am reusit sa aflu un raspuns pentru tine legat de utilizarea lui la copii atat de mici.. chiar eram curioasa daca ai folosit pana la urma, cred ca medicul care ti-a recomandat a facut-o cu toata raspunderea, stiind ce varsta are Teut, logica imi spune ca nu are cum sa-i dauneze, dar nu pot sa-ti dau un sfat documentat.. daca aflu ceva iti spun pupici
Leopold
Postat: Friday, March 12, 2010 3:03 AM

Buna dimineata si bine v-am gasit!
Iti recomand un medic care da si el da la pacienti argint coloidal ionic, eu am luat pentru o problema la ochi si mi-au trecut si altele! De ex faceam un herpes jenant.. aparea in exact acelasi loc si la un interval de timp precis! Imi puteam regla ceasul dupa el! Am avut surpriza sa constat ca i-a stat ceasul!
Cand i-am spus ce am patit a zambit linistit, deloc surprins, si mi-a replicat ca in fiecare zi il suna cineva cu aceeasi stare de uimire si ca se bucura mult.
Deci recomand cu caldura si in dozele precizate de medicul respectiv. Evident, luati produse notificate in Romania! Nu luati aiureli home made ca nu stiti ce e acolo.
Am luat cu 15 ron sticlutza 200ml, argint coloidal ionic in apa distilata si structurata. 45ron mi se pare cam prea scump! Sanatate si iubire multa va doresc!
coeur
zeitas
Postat: Wednesday, September 2, 2015 2:19 PM

Pâna azi avem informatii despre 650 de specii de bacterii, ciuperci si virusi pe care argintul coloidal le distruge eficient. La o concetratie de 10 ppm (parts per million) are deja o putere de nimicire a bacteriilor mai mare decat majoritatea antibioticelor din comert. Argintul sub forma sa coloidala nu este daunator pentru organism si nu are efecte secundare.
Doza zilnica recomandata este egala cu gretutatea corpului în kilograme înmultita cu 0,005. mg.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed