Antibiotic sau nu ?

Options Antibiotic sau nu ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alinamarco
Postat: Thursday, January 15, 2015 5:43 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/28/2014
Postari: 17
Locatia: bucuresti Romania
Buna..sunt alina si am un baietel de 5 luni jumate..la 2 luni a facut putin rosu in gat..doctora de familie fiind si medic pediatru mi a recomandat antibiotic (oxpamox)..si de atunci a inceput calvarul..pana la 5 luni i am dat de 4 ori antibiotic..imi face mereu rosu in gat..iar de fiecare data cabd ma duc la ea sa l tratez imi da antibiotic..din cate stiu nu i bun..pt sanatatea lui in viitor ...dar ei nu i pasa sau??azi am ajuns la spital cu 39 temeratura ..am facut impachetari..si mi a dat dl spital nurofen ..si in caz de mai face febra. Ii dau alternativ si panadol..vreau sa evit antibioticul dar nu stiu cu ce..va rog ajutati ma cu un sfat..unde si ce as putea sa i dau..pt a evita antibioticul..
dana_h
Postat: Thursday, January 15, 2015 7:09 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
Mami mergi la un homeopat si vezi daca poti rezolva asa.e prea mult antibiotic pt varsta lui
kali
Postat: Friday, January 16, 2015 10:01 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14166
Cred ca trebuie sa schimbi pediatrul.
bulibuli
Postat: Saturday, January 17, 2015 12:42 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
90% din infectiile respiratorii la copii sunt virale, nu-i mai da antibiotic degeaba. Mergi la alt medic, daca e doar rosu fara puroi probabil e suficient sa-l tratezi simptomatic - nurofen, antiseptice orofaringiene (tantum, albastru de metilen la noi merge f f bine, o picatura pe un betisor de urechi si-i dai pe limba mai in spate, e suficient de 1-2 ori pe zi, alternativ cu tantum)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed