Anti-celulitice

Options Anti-celulitice
Subiectul anterior · Subiectul urmator
fdianamaria
Postat: Saturday, November 10, 2007 8:03 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/17/2006
Postari: 4933
Locatia: in jurul Aradului...
Au efect? Care? Cat costa? Cine are experienta in domeniu....ras
oanalaurisa
Postat: Saturday, November 10, 2007 8:11 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
fdianamaria wrote:
Au efect? Care? Cat costa? Cine are experienta in domeniu....ras

Bineinteles ca au efect,daca sunt folosite asa cum se indica pe fiecare produs in parte.

Vichy - Liposyne - este sub forma de gel,intra rapid in piele,nu pateaza hainele,reduce aspectul de coaja de portocala al zonelor afectate de celulita,se face masaj de 2 ori pe zi.

Elancyl Liporeductor,gasesti si ser anticelulitic si gel pentru suplete.

Preturile sunt pe masura,in functie de farmaciile in care le achizitionati.
oanalaurisa
Postat: Saturday, November 10, 2007 8:13 PM

Si inca ceva foarte important: daca beti multe lichide lucrurile evolueaza mai bine,deoarece va detoxifiati mai usor,iar daca faceti si sport, mai ales aerobic , atunci e si mai ok.

taki
Postat: Friday, November 30, 2007 6:35 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
oanalaurisa wrote:

Elancyl Liporeductor,gasesti si ser anticelulitic si gel pentru suplete.

Le-am folosit pe amandoua plus gelul pentru abdomen si exfoliantul de dus. Sunt fan acest produs, este la mine in baie in permanenta!firstprize
oanalaurisa
Postat: Friday, November 30, 2007 7:00 PM

taki wrote:

Le-am folosit pe amandoua plus gelul pentru abdomen si exfoliantul de dus. Sunt fan acest produs, este la mine in baie in permanenta!firstprize

Tocmai am deschis un topic despre asta pupici
taki
Postat: Friday, November 30, 2007 7:30 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
oanalaurisa wrote:

Tocmai am deschis un topic despre asta pupici

cool
leut
Postat: Friday, January 11, 2008 8:31 PM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Eu eram, sunt si voi fi fan Elancyl dar am descoperit o crema incredibila cu efect de inrosire a pielii...asa ceva am incercat si la un salon care mi-a papat multi banuti pe o sedinta. Gama se numeste Cellulight de la Elmiplant. Mi-am luat si un ulei pentru masaj. Am doua zile de cand folosesc...Voi ati incercat?
oanalaurisa
Postat: Friday, January 11, 2008 9:18 PM

leut wrote:
Eu eram, sunt si voi fi fan Elancyl dar am descoperit o crema incredibila cu efect de inrosire a pielii...asa ceva am incercat si la un salon care mi-a papat multi banuti pe o sedinta. Gama se numeste Cellulight de la Elmiplant. Mi-am luat si un ulei pentru masaj. Am doua zile de cand folosesc...Voi ati incercat?

Sunt bune cremele astea cu efect de inrosire ,ca de fapt stimuleaza bine circulatia,poate contine cafeina sau ceva extract de plante de astea iuti,daca o folosesti constant vei avea rezultate.Nu intotdeauna cele mai scumpe creme sunt cele mai bune,iar Elmiplant e o gama rezonabila ca pret zic eu,ideea este sa o folosesti cu regularitate,pentru ca altfel nu vei avea rezultat nici cu cea mai scumpa crema din lume.
Iar daca vrei rezultat si mai bun,fa o tura de aerobic inainte,dupa fa un dus si da-te cu crema.pupici firstprize
leut
Postat: Saturday, January 12, 2008 8:03 AM

Ai dreptate Oana...eu sunt foarte consecventa si ambitioasa... Nu pot spune ca se vede ca am celulita da' a fost o perioada dupa nastere cand nervi Ce sa spun, imi place sa fac miscare si se vde...zice lumea!ras
Crema contine ardei...e o senzatie naspa la inceput dupa care te inveti si treci peste aspectul asta!
Multumesc pentru raspuns!
oanalaurisa
Postat: Saturday, January 12, 2008 10:53 AM

leut wrote:
Ai dreptate Oana...eu sunt foarte consecventa si ambitioasa... Nu pot spune ca se vede ca am celulita da' a fost o perioada dupa nastere cand nervi Ce sa spun, imi place sa fac miscare si se vde...zice lumea!ras
Crema contine ardei...e o senzatie naspa la inceput dupa care te inveti si treci peste aspectul asta!
Multumesc pentru raspuns!

Ei, nu-i nimic ca ustura crema, vorba aia "frumusetea-i cu durere",daca bei si 2 l de apa plata pe zi , cu lamaie sau fara , drenezi si mai bine celulita.Stii ca apa e super pentru piele! Spor la treaba!pupici
leut
Postat: Saturday, January 12, 2008 10:54 AM

Stiu, stiu...multumesc frumos pentru sfat!pupici
He, he...ce bine ma simt..frecus cu crema, baita calda si masaj...parca-s un prunc! De nu s-ar trezi Alex sa atipesc putin!sic
bulinutza
Postat: Monday, January 21, 2008 10:07 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Si eu folosesc gelul Cellulight de la Elmiplant...Imi place cand ma arde un pic...mi se pare mie ca atunci "functioneaza"...hohot Inainte sa ma dau cu el ma masez un pic (de fapt ma frec in toata regularas ) cu zat de cafea. Mi-a spus o cosmeticiana ca este cel mai bun exfoliant...
Va mai tin la curent cu rezultatele...
Oana...stiu ca trebuie sa beau 2l de apa pe zi....dar cateodata mi se pare atat de mult 2l...
De maine incep si cu ceaiuri seara...cum am gasit la un topic deschis de taki parca....
Asa ca....sa-mi tineti pumnii..
Imediat intru si la topicul de "diete"...
Azi m-am trezit cu pofta de slabit...yes
oanalaurisa
Postat: Monday, January 21, 2008 12:29 PM

bulinutza wrote:
Si eu folosesc gelul Cellulight de la Elmiplant...Imi place cand ma arde un pic...mi se pare mie ca atunci "functioneaza"...hohot Inainte sa ma dau cu el ma masez un pic (de fapt ma frec in toata regularas ) cu zat de cafea. Mi-a spus o cosmeticiana ca este cel mai bun exfoliant...
Va mai tin la curent cu rezultatele...
Oana...stiu ca trebuie sa beau 2l de apa pe zi....dar cateodata mi se pare atat de mult 2l...
De maine incep si cu ceaiuri seara...cum am gasit la un topic deschis de taki parca....
Asa ca....sa-mi tineti pumnii..
Imediat intru si la topicul de "diete"...
Azi m-am trezit cu pofta de slabit...yes

Nu e mult 2 l,stii cum sa faci? Sa ai mereu la indemana flacon cu apa plata si sa incerci sa bei ca si cum fumatorul isi aprinde o tigara,asa sa-ti pui tu un pahar cu apa,iar cu timpul iti intri in obicei si n-o sa ti se para mult.
bulinutza
Postat: Tuesday, January 22, 2008 11:17 AM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
ok, oana...am sa incerc smecheria cu flaconul...dar am sa-l umplu cu ceai, totusi...ca apa e asa...chioara....ras
oanalaurisa
Postat: Tuesday, January 22, 2008 1:24 PM

bulinutza wrote:
ok, oana...am sa incerc smecheria cu flaconul...dar am sa-l umplu cu ceai, totusi...ca apa e asa...chioara....ras

Nu conteaza , e super si ceaiul,numai sa ai 2 l lichide pe zi...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed