Amintiri din burtica...

Options Amintiri din burtica...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Elia
Postat: Sunday, February 26, 2006 1:41 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Dar temperamentul de ce este influentat? Si cand ne putem da seama ce temperament are copilul nostru? Eu una sper ca John sa nu aiba temepramentul (care nu sunt sigura, dar cred ca e coleric -- maenervez repede, ma manifest violent si ma sting ca un foc de paie de nici nu mai tin minte ca m-am certat cu cineva). De fapt sper ca nici unul din copiii mei sa nu imi semene la temperament, sa fie mai linistiti si mai calmi ca mine.
sousourel
Postat: Sunday, February 26, 2006 10:11 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Temperamentul este ereditar si poate semana cu al parntilor, bunicilor, etc. Dar nu e neaparat identic. Spre ex, chiar daca ar fi coleric, nu e absolut necesar sa-ti semene in totalitate, pentru ca nici temperamentele nu sunt "pure". Astfel poate oscila intre coleric-melancolic si coleric-sangvinic, care si acestea sunt in masuri variabile. La construirea caracterului si a personalitatii contribuie atat temperamentul cat si educatia, asa ca temperamentul nu poate fi influentat, dar poate fi "strunit".
Elia
Postat: Monday, February 27, 2006 8:29 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Saru mana Sousourel!
sousourel
Postat: Monday, February 27, 2006 5:44 PM

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Oricand pupici
cute_babies_of_mine
Postat: Tuesday, April 4, 2006 9:30 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Quote:
Se spune ca daca ai un bebe activ noaptea in burtica, va fi genul nocturn, va sta treaz mai mult noaptea, si invers.

Bebe al meu avea oa activitate super intensa noaptea, in burtica! Atat de intensa incat nu puteam dormi. Asa ca jucam rummy pana pe la 1 - 2, dar tot nu se potolea! Ma ingrijora perspectiva de a sta treaza dupa miezul noptii si ca mamica. Dar nu a fost deloc asa! Ziua nu dormea nici o ora, iar noaptea.... somn profund! Asa ca depinde de fiecare bebe in parte! Sunt atat de mici, dar au o personalitate atat de impunatoare...
stele_pe_cer
Postat: Tuesday, April 4, 2006 9:39 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678

cute_baby_of_mine,si:

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed