Am vomitat ceva galben si amar

Options Am vomitat ceva galben si amar
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Roxie
Postat: Friday, March 5, 2010 12:50 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/1/2007
Postari: 636
Locatia: Bucuresti
Exact asa vomitam si eu dimineata pe stomacul gol cat eram insarcinata. ras Fiere. Sau, tot in timpul sarcinii, asta ajungeam sa vomit dupa ce vomitam ce mancasem si nu mai aveam ce sa dau afara. Era de un galben intens spre verzui.
E vreo posibilitate sa fii gravida ?
AdrianaC
Postat: Friday, March 5, 2010 5:03 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Nu, tocmai au sosit rusii pe 1 martie, cadou de martisor, asa ca ... nu cred.ras
simo
Postat: Friday, March 5, 2010 6:27 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/15/2007
Postari: 766
Locatia: oradea
Adriana, e fiere. Eu am probleme de mult, vomit galgen-verzui si amar si cateodata ma doare capul ca nu pot sa ma tin pe picioare. La tine poate e un episod pasager , cauzat de ceva din alimentatie. Sper ca esti mai bine.pupici
sousourel
Postat: Friday, March 5, 2010 6:38 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Durerea de cap+ voma, cred eu ca poate fi provocata de probleme cu fierea. Daca nu se repeta, ramane un episod neplacut si atat. DAca se repeta, e posibil sa ai "pietre". Sanatate!
bereea
Postat: Friday, March 5, 2010 8:15 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22721
AdrianaC wrote:

EU nu am mai avut probleme de genul asta pana acum, adica mai vomitam, dar nu galben si atat de amar...

nici eu n-am avut si nu am probleme cu fiera, dar la o suparare foarte mare mi s-a intamplat si mie.Decci, dac aai fost foarte suparata de curand...e posibil sa fi declansat aceasta criza
Sanatate!
Laura
Postat: Friday, March 5, 2010 8:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Adriana, e de la fiere cu siguranta! Exact asa am vomitat si eu primele doua luni de sarcina, mi-am intrebat ginecologul si mi-a spus ca am probleme cu fierea. Nu am dat importanta la spusele lui decat peste vreo 3 ani cand m-am si operat. In urma unei echografii mi s-a spus ca am pietre multe.
E bine sa faci o echo. Multa sanatate! pupici computerlove
AdrianaC
Postat: Saturday, March 6, 2010 7:25 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Multumesc mult fetelor, chiar o sa fac o eco pentru ca ma surprinde de ce a aparut acum. Suparata nu am fost, insarcinata nu sunt si de mancat nu mancasem nimic de la 08:00 pana la 14:30 cand m-a luat durerea de cap.

Va tin la curent de indata ce fac o eco pupici
tiramisu
Postat: Saturday, March 6, 2010 2:33 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/4/2009
Postari: 488
Locatia: Ardeal
Multa sanatate Adriana! Sa ne tii la curentcoeur
byli
Postat: Saturday, March 6, 2010 5:46 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/3/2009
Postari: 166
Locatia: craiova
buna mamicilor!am si eu nevoie de un sfat!
nasa mea a facut analizele la fetita ,are 2 anisori si ia iesit streptococ alfa pyagenes grup A, este foarte ingrijorata pt ca fetita se plange de dureri de picioare,nu prea mananca si tocmai luni dupa amiaza are programare la medicul de familie!este grav ce are ea?a mai patit cineva asa ceva cu copilul?va rog un sfat,daca se poate?computerlove
Lidiutza
Postat: Tuesday, October 9, 2012 1:47 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/8/2012
Postari: 10
Locatia: Slobozia
angel s-ar putea sa fie deshidratare pt ca si eu am avut episoade la fel.m-am dus la spital si de acolo am aflat.multa sanatate si sa fie Dumnezeu cu voi!angel angel angel si cred ca e si de la fiere!angel angel angel angel angel angel angel
magduta
Postat: Monday, January 21, 2013 12:31 AM

Nivel: Membru

Intrat: 10/6/2012
Postari: 92
mama mea are probleme cu fierea, si are aceleasi simptome ( dureri de cap, voma, stari de rau, transpiratie); a fost la doctorul Nelu Merliu, la Medsana, era foarte multumita de dansul, sper sa nu ajunga la operatie totusi... sanatate tuturor!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed