Am lasat-o pe fata la tara la bunici !!!!

Chestionar intrebare: Cum ati proceda voi ?
Alegere Voturi Statistici
da , l-as duce la tara 10 76%
nu , nu l-as duce 3 23%

Options Am lasat-o pe fata la tara la bunici !!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgy_adinutza
Postat: Monday, June 19, 2006 8:43 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Fetelor ,

ieri am lasat-o pe adinutza la tara la bunici plans, eu am plans jumatate din drum de dorul ei , ptr ca e prima data cand voi sta 1 saptamana fara sa o vad si imi este ffffff greu plansplans,plans aseara cand ii vedeam patutul gol ...plangeam ! Iar ea nu a avut nici o treaba , cand am plecat eu cu nasii spre Bucuresti , ea avea o treaba ffffff importanta : sa tunda iarba cu taicasu , adik ea ii tinea lui tati "piru " (firu ) de la masina de tuns .....hohot hohot

Nu stiu ce o sa fac ca mor deja de dorul ei !!!!!!!! Sincer nu credeam ca imi va fi atat de greu !!!!pale pale nervi nervi

Sunt constienta ca este spre binele ei , ca altfel nu o lasam . Acolo are aer curat , are alta pofta de mancare , sta toata ziua la aer si face baita afara la soare .......

Voi ce ati face daca ati avea posibilitatea sa il duceti pe BB la bunici la tara ? Ati prefera sa il duceti sau nu ?
georgy_adinutza
Postat: Monday, June 19, 2006 11:16 AM

Asa ma gandesc si eu ca am procedat corect !!!!
Kiki
Postat: Monday, June 19, 2006 11:19 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Sa stii ca si eu l-as duce daca mama ar sta la tara. Bine, poate nu asa mititel, dar daca ar fi ca Adinutza, l-as duce. E mai sanatos aerul de acolo. pupici
Alina
Postat: Monday, June 19, 2006 11:31 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Mai, acum depinde de bunici, de cata incredere avem in ei, daca respecta sau nu regulile impuse de parintii copilului. De cata grija si de ce fel de educatie dau nepotului. Daca indeplinesc conditiile sic nu vad de ce nu i-am putea duce la bunici.
Ca sa nu mai zic de aerul curat si de faptul ca alearga toata ziua si-si consuma energia, ar manca si ar dormi mult mai bine.
E greu pentru mama, ea a avut mereu grija de puiul ei, dar, oare mama nu are voie sa respire deloc? Eu zic ca da.
Asa ca, Georgiana, relaxeaza-te, ai grija de tine si lasa grijile.
georgy_adinutza
Postat: Monday, June 19, 2006 11:32 AM

Kiki wrote:
Sa stii ca si eu l-as duce daca mama ar sta la tara. Bine, poate nu asa mititel, dar daca ar fi ca Adinutza, l-as duce. E mai sanatos aerul de acolo. pupici

ai dreptate !!! insa e asa de greu fara ea acasa !!!!!!plans plans plans plans plans
georgy_adinutza
Postat: Monday, June 19, 2006 11:36 AM

Alina wrote:
Mai, acum depinde de bunici, de cata incredere avem in ei, daca respecta sau nu regulile impuse de parintii copilului. De cata grija si de ce fel de educatie dau nepotului. Daca indeplinesc conditiile sic nu vad de ce nu i-am putea duce la bunici.
E greu pentru mama, ea a avut mereu grija de puiul ei, dar, oare mama nu are voie sa respire deloc? Eu zic ca da.
Asa ca, Georgiana, relaxeaza-te, ai grija de tine si lasa grijile.

multumesc mult , imi va fi greu prima saptamana pana ma obisnuiesc .....
despre bunici , ce sa zic .....jos palaria , ei au crescut-o de la 5 luni de cand am inceput eu serviciul ( vorbesc de socrii mei , parintii sotului ) , am mare incredere in ei , ptr ca Adinutza este viata lor , intotdeauna au tinut cont de ceea ce le-am zis eu si sotul ,.......iar micutei ii place foarte mult acolo !!!!!!! yes
Kiki
Postat: Monday, June 19, 2006 11:53 AM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
georgy_adinutza wrote:

ai dreptate !!! insa e asa de greu fara ea acasa !!!!!!plans plans plans plans plans

Stiu. Mie imi e greu cate un week end si o zapacesc pe mama cu telefoanele: ce face, a mancat, a dormit, cat a mancat, cum a mancat, l-ai schimbat....desi mama e perfect capabila sa aiba grija de el...mai putin cu tinutul in brate, dar il dezvat rapid.
Alina
Postat: Monday, June 19, 2006 12:39 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
georgy_adinutza wrote:
am mare incredere in ei , ptr ca Adinutza este viata lor , intotdeauna au tinut cont de ceea ce le-am zis eu si sotul ,.......iar micutei ii place foarte mult acolo !!!!!!! yes

Pai, atunci, chiar nu mai trebuie sa-ti faci nicio grija.
Stai linistita si profita la maximum de timpul liber. yes yes
oana_nicole
Postat: Monday, June 19, 2006 1:23 PM

Nivel: Senior

Postari: 6570
Locatia: end of the rainbow
Georgy, eu zic ca ai procedat foarte bine, tinand cont mai ales de faptul ca Adinuta este "pe maini" foarte bune. Sa nu mai enumeram avantajele pe care le are ea acolo... Imi dau seama cat iti este de greu, mai ales ca eu sunt intr-o situatie oarecum asemanatoare. Saptamana asta voi pleca la Bucuresti pentru vreo 10 zile si o voi lasa pe Ruxy cu mama la Galati. plans plans plans Ma topesc de dorul ei, dar stiu ca mama are mare grija de ea si lucrul asta ma mai linisteste putin. Se pune insa problema sa incep serviciul in Bucuresti si in cazul asta chiar nu stiu cum e mai bine sa procedez, pentru ca in Bucuresti nu are cine sa stea cu ea. Si uite ca ma tot framant, tot aman sa dau un raspuns clar la serviciu, tocmai pentru ca nu stiu care ar fi cea mai buna solutie. uff
Elia
Postat: Monday, June 19, 2006 2:02 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Si eu il voi trimite pe John in Romania cu ai mei pt o luna de zile. L-am trimis si in vara trecuta tot o luna si ne-a fost foarte dor de el, dar lui i-a fost foarte bine. Iesea in parc cateva ore de doua ori pe zi, mergea la biserica cu ai mei, manca branzeturi si lactate bune pe care nu le-ar fi avut aici, plus ca avea atentia alor mei, care ii citeau, ii cantau, dansau si se jucau cu el toata ziua, pe cand noi nu am fo avut timp, pt ca amandoi lucram destul de mult. Stiu ca si anul asta ne va fi dor de el, dar chiar nu ne-am fi descurcat cu amandoi copiii, muncind amandoi si eu operata de nici o luna de zile. Asa ca il vom trimte si in vara asta la bunici si vom numara zilele pana cand vor veni inapoi.
delfinasa
Postat: Monday, June 19, 2006 2:17 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Georgy, daca stii ca Adinuta va fi foarte bine la tara, o saptamana nu-i mare lucru...eu planuiesc in viitor, cand voi incepe serviciul, sa-mi duc copilasii sa stea toata vara in Romania la bunici, chiar daca va fi mai greu sufleteste...acolo au gradina cu de toate, vor merge cu ei la tara, ii vor plimba pe la munte, la mare si sunt sigura ca le va face bine si vor crea si o legatura stransa cu ei...de dezvatat, ii dezvat eu cand se intorc acasa de toate rasfaturile cu care ii dadacesc ai nostrii...va fi greu pentru noi, ca mame, ca pe bebei tinandu-i bunicii ocupati, vor uita ca nu sunt aproape de mami si tati si cu telefoanele si webcams vom fi aproape de ei zilnic, ca na, putem sta fara sa stim ce fac?
georgy_adinutza
Postat: Monday, June 19, 2006 2:31 PM

delfinasa wrote:
Georgy, daca stii ca Adinuta va fi foarte bine la tara, o saptamana nu-i mare lucru...eu planuiesc in viitor, cand voi incepe serviciul, sa-mi duc copilasii sa stea toata vara in Romania la bunici, chiar daca va fi mai greu sufleteste...acolo au gradina cu de toate, vor merge cu ei la tara, ii vor plimba pe la munte, la mare si sunt sigura ca le va face bine si vor crea si o legatura stransa cu ei...de dezvatat, ii dezvat eu cand se intorc acasa de toate rasfaturile cu care ii dadacesc ai nostrii...va fi greu pentru noi, ca mame, ca pe bebei tinandu-i bunicii ocupati, vor uita ca nu sunt aproape de mami si tati si cu telefoanele si webcams vom fi aproape de ei zilnic, ca na, putem sta fara sa stim ce fac?

DA ,.....oricum o sa ma duc vineri la tara la ei , si eu o sa ma intorc duminica , pe fata o sa o mai las acolo ...o sa o iau tocmai cand plecam la mare , ca sa o pregatesc si pe ea .....iar cand venim de la mare si pana incepe gradi , ma gandesc sa o duc iar la tara .....pupici
mihaela75
Postat: Monday, June 19, 2006 4:21 PM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Cele care aveti parinti la tara nu va dati seama ce bogate sunteti.Copiii vostri au ocazia sa calareasca porcul, sa gateasca prajiturele din noroi, sa guste mere adevarate cu un viermisor ratacit sau spalate de ploaie,sa faca baie la furtunul de apa din curte si sa traga gainile de coada,sa vada o vaca in realitate, nu doar din poze si sa alerge puii de rata...Si cate si mai cate amintiri de neuitat isi vor construi aici la tara.Nu toti copiii au privilegiul asta.Asa ca Adinuta e printre copiii norocosi.Nici cea mai scumpa si frumoasa jucarie nu se compara cu tricla subreda de lemn carata in varful dealului si impinsa la vale iar cel mai frumos moment e aterizarea in iarba si buba capatata pe frunte ras Asa ca bucurati-va ca puteti gusta din viata la tara.Nu stricati placerea copilului si a bunicii cu reguli scrise si stiu eu ce interdictii care-i va stresa pe amandoi, acolo nu se face educatie ,bunica nu are timp de asta, acolo e libertate, e cer albastru si praf pe ulita.Nu e loc de reguli.Bunica are grija doar sa-i fie bine nepoticii, sa nu se raneasca.In rest,freedomyes yes
georgy_adinutza
Postat: Tuesday, June 20, 2006 11:07 AM

mihaela75 wrote:
Cele care aveti parinti la tara nu va dati seama ce bogate sunteti.Copiii vostri au ocazia sa calareasca porcul, sa gateasca prajiturele din noroi, sa guste mere adevarate cu un viermisor ratacit sau spalate de ploaie,sa faca baie la furtunul de apa din curte si sa traga gainile de coada,sa vada o vaca in realitate, nu doar din poze si sa alerge puii de rata...Si cate si mai cate amintiri de neuitat isi vor construi aici la tara.Nu toti copiii au privilegiul asta.Asa ca Adinuta e printre copiii norocosi.Nici cea mai scumpa si frumoasa jucarie nu se compara cu tricla subreda de lemn carata in varful dealului si impinsa la vale iar cel mai frumos moment e aterizarea in iarba si buba capatata pe frunte ras Asa ca bucurati-va ca puteti gusta din viata la tara.Nu stricati placerea copilului si a bunicii cu reguli scrise si stiu eu ce interdictii care-i va stresa pe amandoi, acolo nu se face educatie ,bunica nu are timp de asta, acolo e libertate, e cer albastru si praf pe ulita.Nu e loc de reguli.Bunica are grija doar sa-i fie bine nepoticii, sa nu se raneasca.In rest,freedomyes yes

Ai foarte mare dreptate ......sincer parca as dori sa fiu si eu mica sa pot face astfel de lucruri ............yes pupici
bleaumihaelamariana
Postat: Tuesday, October 20, 2009 6:25 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/28/2009
Postari: 874
Locatia: sibiu
si eu am dus-o pe sara la bunici ca nu am avut incotro, nu locuieste la tara dar sta la curte, ea e f fericita ca e cu buni desi nu a stat f mult cu ea inainte sa o duc dar sara s-a bucurat. Mie imi e tare dor de ea, dar am inceput serviciul, si in ziua de azi stii cand pleci la servici nu stii cand vii, sotul in cadrul armatei.ma gandisem initial sa o duc la cresa, insa peste vara mi-a facut asm, asa ca nu am avut incotro, mama mea numai traieste.Nu pot sa zic ca am avut familie cand am fost mica, si eu am crescut la bunica si nu puteam sa inteleg de ce mamaica mea m-a lasat acolo desi eu chiar ma simteam bine la bunica era super,mai ales ca am vreo 6 neastamparati deodata, eu fratii si verisorii.As fi vrut sa o tin pe Sara langa mine, sa am si eu o familie un camin, am visat atat de mult la asta,mi-am dorit atat de mult, dar asta e. Mi-a fost fff greu fara ea, simteam ca mi se rupe sufletul cu totul, acum m-am cam ingropat in munca ca sa uit, dar e greu cand ma pun seara in pat si patutul ei e gol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed