alinamarco

Profil: alinamarco
Despre
Utilizator: alinamarco
Nivel: Membru
Nume real: sirbu alina
Locatia bucuresti Romania
Ocupatie: casnica
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Sunday, December 28, 2014
Ultima vizita: Sunday, January 18, 2015 5:21 PM
Numarul de postari: 17
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Antibiotic sau nu ?
Postat: Thursday, January 15, 2015 5:43 PM
Buna..sunt alina si am un baietel de 5 luni jumate..la 2 luni a facut putin rosu in gat..doctora de familie fiind si medic pediatru mi a recomandat antibiotic (oxpamox)..si de atunci a inceput calvarul..pana la 5 luni i am dat de 4 ori antibiotic..imi face mereu rosu in gat..iar de fiecare data cabd ma duc la ea sa l tratez imi da antibiotic..din cate stiu nu i bun..pt sanatatea lui in viitor ...dar ei nu i pasa sau??azi am ajuns la spital cu 39 temeratura ..am facut impachetari..si mi a dat dl spital nurofen ..si in caz de mai face febra. Ii dau alternativ si panadol..vreau sa evit antibioticul dar nu stiu cu ce..va rog ajutati ma cu un sfat..unde si ce as putea sa i dau..pt a evita antibioticul..
Subiect: Mergem la pediatru!
Postat: Wednesday, January 14, 2015 11:59 PM
Buna mamicilor..cineva din bucuresti..eu una merg din 90 de cand m am inascut...;)))pana in prezent..si are grija si baiatui meu..de 5 luni..la doamna dr Iordan Magdalena..din bucuredti sec4..vreau sa spun ca este si media pediatru si de familie..n am atat de grijulie si atat de atenta..dar are un singur defect...primeste atentie doar bani..daca ii dai un altfel de cadou comenteaza..dar in rest este nemaipomenita..de 25 de ani o cunosc si baiatul meu tot la ea am inscriso..si sunt foate multumita
Subiect: Raceala la bebelusi
Postat: Saturday, January 10, 2015 9:38 PM
Baiatlui meu ii dau decat san..si pana acum a avut 7 scaune apoase rau..si nu cred k mai mananca..pana pl 3 4 ..da este primul..nush daca este normal sa mi fac atatea griji..dar cand il vad ca se chinuie asa..ma foare capu..:(
Subiect: Raceala la bebelusi
Postat: Saturday, January 10, 2015 6:24 PM
Mai avem in seara asta si gata..dap ii dau si Protectis la 2 ore dupa amoxicilina...nasucu il curat..dar nu asta e problema..vroiam sa evit abtibioticul..pt ca la fiecare masa..are scaun moale..si imi este frica sa nu se deshidrateze..are prea multe scaune pe zi..o prietena mi a zis sa incerc dl plafar un sirop dar nu prea sunt sigura
Subiect: Bebe al meu nu isi ridica capul atunci cand sta pe burtica si avem 5 luni
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:48 PM
Nup..l am tot pus si. Dimineata si in cursul zilei si seara pe burtica..cateodata ii place cateodata nu ..bazaie..si incearca sa si ridice capu..dar nu reuseste..si nici stanga dreapta nu prea..decat daca ii atrag atentia cu o jucarie
Subiect: Bebe al meu nu isi ridica capul atunci cand sta pe burtica si avem 5 luni
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:46 PM
Cred k asta am sa fac..in cel mai scurt timp..va multumesc pt ajutor
Subiect: Cand se scoate la plimbare bebelusul?
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:18 PM
Fac doar ce cred ca este bn pt baietelul meu..dar acum o o luna a fost racit de mi a facut febra 39 ..am fost la spital ..am facut impachetari ..si de atunci prin ce a trecut ..nu stiu ce sa mai fac..sunt complet nesigura in toate..
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:13 PM
Incearca..stau in casa cu soacra..si din cate am inteles trrbuia sa l pun pe burtica de mic..iar ei ia fost teama fiind prea mic..nu stiu..si poate ca din cauza asta..daca nu l am pus..nu s a invatat..iarla dr cabd am fost mi a dat fier sa i dau lui..dar nu a avut timp sa mi explice..pnm..se grabea..n am apucat sa vb cu ea
Subiect: Cand se scoate la plimbare bebelusul?
Postat: Sunday, December 28, 2014 5:08 PM
Pai multe prietene..imi spune sa nu l scot..fiind prea multa umezeala..buai..m au zapacit..numai stiu cum si ce sa mai fac..
Postat: Sunday, December 28, 2014 4:56 PM
E rau ca nu isi ridica capusoru?