alexiana

Profil: alexiana
Despre
Utilizator: alexiana
Nivel: Membru
Nume real: alexandra
Locatia alba iulia
Ocupatie: muncitor
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Monday, May 3, 2010
Ultima vizita: Thursday, June 12, 2014 4:32 PM
Numarul de postari: 54
[0.01% din toate postarile / 0.02 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Concurs de crosetat "Asteptam vara"
Postat: Monday, April 30, 2012 9:56 PM
Mami_de_gemeni wrote:
Gata fetelor, am terminat si a doua vestuta.yes yes yes yes

superb! Culorile sint super, si cu floricelele alea, arata perfect pentru o dulceata de fetita ca a ta! Cum ai facut florile? Si, ILDI, cum ai facut macul? Este un topic cu accesorii, cred, gasesc acolo flori?
Postat: Monday, April 30, 2012 9:40 PM

mie imi place cum a iesit, e prima rochituca facuta asa....[/quote]
E super! Si eu vreau! Poti sa-mi spui modelul de la fustita? Eu ma gandeam sa incerc ceva de genul acesta pentru domnisoara mea, sau pentru mine, ca ea e destul de pretentioasa...Dar cu platca in sus si bretelute.
Si, dragele mele harnicute, stiti cumva cum as putea vopsi niste gheme de macrame? Am din anii 80, de cand si mama si bunica coseau mileuri. A mai lucrat cineva rochita cu macrame? Iese grea, aluneca de pe umeri?
Postat: Monday, April 30, 2012 9:25 PM
flowers flowers
ildi wrote:

am vazut intr-o poza crosetele tale,mi-au placut ,cu miner de plastic,imi poti spune te rog und ele-ai cum parat si cit costa.mersi

si eu folosesc crosete de plastic, le-am gasit intr-un magazin la noi, sunt de marimi diferite si sint amercane. Eu lucrez f bine cu ele, desi n-am facut "proiecte" mari inca. Costa in jur de 5 lei. Daca vrei iti trimit cu placere.

Si, pentru ca v-am tot vazut pe aici...
Domnisoara mea (din imagine) are azi 12 ani, 10 luni si 13 zileflowers flowers flowers flowers
Postat: Monday, April 30, 2012 9:18 PM
crisa35 wrote:
pozici cu ce am crosetat

Sint super! Cum le faci? Si eu vreau sa ma apuc...Mai intai de floricele, ca resturi de material am destule, vad eu in ce sa le "finalizez".
Subiect: Sepci crosetate
Postat: Monday, April 30, 2012 9:05 PM
[quote=sonia]cum sa nu va spun!coeur

este exact modalitatea de lucru dar acum depinde de cat de gros e firul. eu am urmat instructiunile si avand firul prea gros calota a iesit foarte creata asa ca nu am impartit lucrul in 8 ca in film ci in 5 respectiv 6 pentru cea de-a doua. asta ramane la latitudinea voastra.

Arata foarte bine. Nu am intrat inca pe youtube, sper sa ma descurc cu portugheza. Fetitei mele i-a placut cum arata si ne pregatim de mare, a incercat cineva cu ata mai subtire? Cum credeti ca iese? Bineinteles ca nu mai fac sa-i acopere urechile.

Subiect: Concurs "Rochita-tunica crosetata"
Postat: Monday, April 30, 2012 8:49 PM
mamibogdan wrote:
Eu, tocmai ce am terminat una saptamana trecuta... yes

Imi place foarte mult...Poti sa-mi spui cum se face? Dar babeste, te rog, ca la prosti, adica...Eu tricotez de mult si cos goblen si de-astea, dar la crosetat sint destul de incepatoare. Eu am cam 52 de kg si 160 cm, dar sint mai lata in solduri. Cum arata pe corp? Se muleaza?
Mersi anticipat!
Subiect: Jucarii crosetate
Postat: Tuesday, February 7, 2012 12:28 PM
amy_ctin wrote:
Fetele, voi cu ce umpleti jucariile?
Citeam ca cineva le umple cu vatelina, pe care a cumparat-o cu sacul, dar din cate am inteles nu era din Romania.
Mersi, si spor la crosetat!
Amy

Ar trebui sa gasesti vatelina la magazinele de metraje. Bunica mea a facut perne fantezi (poate pun o poza odata, sa ma mandresc si eu, ca pernele ei au ajuns si pe dincolo- si buni mea face anul asta 89 de ani)si le umplea cu melana (tot la metraje) sau cu resturi de ate de tricotat
Postat: Tuesday, February 7, 2012 12:10 PM
georgy wrote:
am facut si eu un urs si o fetita soricel

Amandoua sunt frumoase. Ursuletul de unde l-ai inceput?
Postat: Tuesday, February 7, 2012 11:51 AM
AdrianaC wrote:
Ingeras, aici ai tot ce iti doresti. Sunt absolut superbe !!! Nu au si schema de realizare, dar macar ca inspiratie:

Si uite cateva exemple, ca sa vedeti ca merita sa va uitati la modele:

_ _ _

M-am indragostit!! Dar am o intrebare/cerinta/nelamurire/rugaminte, luati-o cum vreti: a gasit cineva vreun magazin in romania noastra cu accesorii de crafting de genul "ochisori"?
Postat: Tuesday, February 7, 2012 9:42 AM
ingerash wrote:

Creatie propriehearts

Imi place foarte mult papusica...Si "aia mare", e o dulceata de fetita! Sa-ti traiasca! Domnisoara mea s-a indragostit de iepurasi crosetati, ma ajuta cineva? Citez: niste adorabilitati de iepurasi!