Alergie sau altceva?

Options Alergie sau altceva?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sousourel
Postat: Wednesday, June 4, 2008 2:45 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Ma intreb si eu ce amoare Bube, iritatie, alergie? Pe fata, pe gat, pe decolteu, antebrate. Mananca, ard, sunt putin inflamate. Poate fi de la capsuni? Nu mi s-a mai intamplat. Sau de la soare? Nici asta n-am mai patit.scratch
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, June 4, 2008 8:00 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
...sau pe sistem nervos.
in perioadele de stres extrem mereu o patesc. mai scap de mancarimi cu pasta mentolata si le mai maschez cu pudra sau fond de ten, lotiune autobronzanta.
sousourel
Postat: Thursday, June 5, 2008 4:19 PM

Hmmmmm...nu m-am resimtit in felul asta in ultima perioada. Dar am avut un tratament cu doxiciclina si sunt tentata sa dau vina pe asta. Inca nu mi-a trecut.uff
MNiko
Postat: Thursday, June 5, 2008 6:34 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Am avut ceva asemanator cu tine Mada si am descoperit ca bubitele aparusera din cauza unui complex de vitamine care imi fusese prescris pentru ochi. Cand am intrebat alergologul mi-a spus ca vitaminele B sunt cele cu potential alergen.
oanalaurisa
Postat: Thursday, June 5, 2008 6:36 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
sousourel wrote:
Hmmmmm...nu m-am resimtit in felul asta in ultima perioada. Dar am avut un tratament cu doxiciclina si sunt tentata sa dau vina pe asta. Inca nu mi-a trecut.uff

Sigur e de la doxi` si mie mi s-a intamplat tot asa...uff ai luat cumva vreo doza pe stomacul gol?
sousourel
Postat: Friday, June 6, 2008 2:14 PM

Daplans , chiar mai multe. Acuma trag si cu stomaculfool
Mela
Postat: Monday, August 4, 2008 10:00 AM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
fetelor,cumnatul meu s-a intors din Romania acum o saptamana,de doua zile se simte rau de nu se poate ridica din pat,are bubite mici pe tot corpul,el si cumnata lui au mancat ceva carnati facuti in casa,dintr-un cap de porc.
azi merg la medic amandoi,sa vada ce e cu ei,dar problema si intrebarea mea este:oare se poate lua asa ceva?ca ar trebui sa ii las jumate de ora pe copii cu cumnata-mea si pe bune ca mi-e groaza sa nu pateasca si ei.
desi,daca e toxiinfectie alimentara nu ar trebui sa se ia,nu?uff
oanalaurisa
Postat: Monday, August 4, 2008 11:12 AM

sami wrote:
fetelor,cumnatul meu s-a intors din Romania acum o saptamana,de doua zile se simte rau de nu se poate ridica din pat,are bubite mici pe tot corpul,el si cumnata lui au mancat ceva carnati facuti in casa,dintr-un cap de porc.
azi merg la medic amandoi,sa vada ce e cu ei,dar problema si intrebarea mea este:oare se poate lua asa ceva?ca ar trebui sa ii las jumate de ora pe copii cu cumnata-mea si pe bune ca mi-e groaza sa nu pateasca si ei.
desi,daca e toxiinfectie alimentara nu ar trebui sa se ia,nu?uff

Normal ca nu! Daca e toxiinfectie alimentara atunci e ok,insa oricum nu prea se recomanda a lasa copiii langa persoane bolnave,indiferent ce afectiune ar avea,asta e parerea mea,mai ales cand e vorba de eruptii pe piele.
Mela
Postat: Monday, August 4, 2008 12:00 PM

Oana,multumesc de raspunspupici
oanalaurisa
Postat: Monday, August 4, 2008 3:23 PM

sami wrote:
Oana,multumesc de raspunspupici

N-ai de ce,important e sa fie siguri de la ce sunt bubitele alea.
lifeinhim
Postat: Tuesday, August 5, 2008 8:34 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/19/2008
Postari: 515
Sa nu fie vreo boala contagioasa: rujeola, rubeola...
Cum a zis si Oana mai bine nu lasi copiii, ca sa fii sigura.
Poate ne zici si noua ce diagnostic au primit.
Mela
Postat: Tuesday, August 5, 2008 9:09 AM

lifeinhim wrote:
Sa nu fie vreo boala contagioasa: rujeola, rubeola...
Cum a zis si Oana mai bine nu lasi copiii, ca sa fii sigura.
Poate ne zici si noua ce diagnostic au primit.

cumnatul meu se simte deja mai bine si,ca urmare,normal ca nu vrea sa mai mearga la doctorfool

dar a fost fata care avea aceleasi simptome,medicul i-a dat tratament pentru alergie,spune ca nu e nimic grav...

faza e ca am fost cu copiii la el acum 10 zile,ma gandesc ca daca ar fi fost ceva contagios ei ar fi luat deja...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed