Albire Dentara !

Options Albire Dentara !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Georgiana2304
Postat: Saturday, February 23, 2013 9:45 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/23/2013
Postari: 1
Va rog sa-mi dati cat mai multe detalii despre ce nu trebuie sa consumi dupa o albire dentara ? angel
kali
Postat: Sunday, February 24, 2013 12:19 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14305
Cred ca medicul iti da informatiile astea. Oricum, logic ar fi sa nu consumi cafea, ceai, cola, tigari...

http://forum.7p.ro/Albirea-dintilor---Pro-sau-contra.aspx?g=posts&t=2032
dinulescu
Postat: Friday, October 11, 2013 12:06 PM

Nivel: Membru

Intrat: 10/11/2013
Postari: 1
Locatia: Bucuresti
Albirea dentara facuta intr-un cabinet stomatologic poate afecta ireversibil smaltul dintilor si atunci exista riscul sa te alegi cu o hipersensibilitate dentara de toata frumusetea. Mie doctorul stomatolog mi-a zis asta si de atunci cand vreau sa-mi albesc dintii folosesc kit-ul Ibright pe care l-am luat de pe net. Nu e asa scump si in plus e foarte comod. Cred ca sunt si alte kit-uri de albire mai bune dar deocamdata cu asta m-am obisnuit.
Va doresc multa sanatate!
marivic
Postat: Wednesday, April 27, 2016 10:18 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13368
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Eu sunt in lucru cu dantura....Imi fac proteze si inainte de asta am cerut o albire a dintilor macar 2-3 nuante fata de cum sunt acum dintii mei.Avand in vedere ca eu am luat cand eram copil multa tetraciclina,dr mea mi-a spus ca v-a trebui sa se consulte cu un alt medic daca imi poate face o albire,caci practic nu as avea voie sa fac. De ce?Pentru ca la mine este si ceva genetic + tratamentele care le-am facut+ca sunt foarte subtiri, ca de cristal.
Deci,concluzie...medicul stomatolog decide daca este indicata sau nu albirea la fiecare pacient in parte,chit ca avem noi chef sau nu...ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed