alaptarea cu mastita

Options alaptarea cu mastita
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lidia00
Postat: Wednesday, April 26, 2017 7:55 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/20/2017
Postari: 2
Locatia: Bucuresti
Buna fetelor,
Apelez la voi aici pentru a va cere un sfat în primul rând ?i pentru a ajuta cu povestirea unei experien?e neplacute în al doilea rând. Sunt la al doilea copil, o feti?a minunata de trei luni. Mai am un baiat, iar eu ?i cu so?ul meu ne-am dorit o surioara pentru el. A fost un copil foarte dorit care a ajuns cu unele greuta?i. Din acest motiv mi-am dorit sa procedez ca la carte în ceea ce prive?te hranirea ?i imunizarea. Alaptarea a mers perfect o vreme, Ioana era bine pâna cand au aparut problemele la mine: a început cu o durere în sânul drept, apoi s-a inflamat ?i în final am ajuns ?i la febra ?i temperatura de 38-39 de grade. Banuiam ce ar putea fi, pentru ca ?tiam povestea pa?ita de mama mea. Concluzia: e o mastita. ?
Problema a aparut abia dupa ce eu de capul meu am facut mai multe zile de antibiotic, evident fara rezultate. Cel mai tare am suferit pentru ca feti?a s-a dat peste cap complet. Mi se rupea inima sa nu o pot ajuta la cele abia câteva saptamâni de via?a. Pâna la urma s-a rezolvat – dupa 5 zile de chin. DAR, acum am iar acele simptome care ma ?ineau treaza noaptea. Ma simt depa?ita ?i ma duc la medic zilele urmatoare. Sfatul meu ar fi sa lua?i în calcul diagnosticul acesta daca ave?i ?i voi probleme ca mine ?i rugamintea mea ar fi sa primesc ni?te vorbe bune, productive despre alte experien?e similare ?i mai ales leacuri. Nu a? vrea antibiotic iar. Cray
NicoN
Postat: Wednesday, April 26, 2017 9:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/17/2015
Postari: 1016
Locatia: arad
Lidia pune fetita la san cat mai des! Sanatate si tie si bebelinei!
Tzepii
Postat: Wednesday, April 26, 2017 10:27 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/13/2006
Postari: 1812
Locatia: Romania-Bucuresti
Aici ai topicurile de pe forum in care se discutata despre mastita si alaptare:
Mastita
Alaptarea si intreruperea alaptarii (intarcarea sau ablactarea)

Cateva articole legate de subiect:
Modificarile Sanilor in Timpul Sarcinii
Productia laptelui matern
Dezechilibrul dintre laptele de tranzitie si laptele matur
Colostrul
Prima alaptare
Alaptarea dupa nasterea prin cezariana
Lidia00
Postat: Sunday, May 14, 2017 10:00 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/20/2017
Postari: 2
Locatia: Bucuresti
Buna fetelor,

mersi frumos pentru ajutor. Am sa povestesc si cum a mers si la mine.

Am vesti bune si vreau sa le impartasesc si cu voi. Am ajuns in sfarsit la medic si nu mi-a venit sa cred cand am aflat ca tratamentul cu antibiotic nu este singura cale de a scapa de mastita. Exista o alternativa 100% naturala – Feminella Hereditum, un probiotic. Imi doresc sa fi stiut de la bun început, dar na, nu mai schimbam de acum trecutul! Am aflat ca micuta mea se daduse peste cap de la tratamentul cu antibiotic, care schimba gustul laptelui si ii afecta sistemul imunitar. Am trecut imediat pe Feminella Hereditum si nu mi-a venit sa cred ca durerile si inflamatia au disparut dupa doar cateva ore, nu zile!! Totul a revenit la normal, iar micuta mea Ioana e vioaie si parca mai lacoma ca niciodata!

Stiu ca suntem obisnuite sa incercam sa ni le rezolvam singure dar credeti-ma ca in cazuri din astea, nu e o varianta. Copiii nostri au nevoie de noi si daca noi suntem bolnave, stiti si voi ca nimic nu mai merge ok ;;)

Va pup si numai bine!
Dana_
Postat: Sunday, May 14, 2017 11:15 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/23/2017
Postari: 605
Lidia00 wrote:
Buna fetelor,

mersi frumos pentru ajutor. Am sa povestesc si cum a mers si la mine.

Am vesti bune si vreau sa le impartasesc si cu voi. Am ajuns in sfarsit la medic si nu mi-a venit sa cred cand am aflat ca tratamentul cu antibiotic nu este singura cale de a scapa de mastita. Exista o alternativa 100% naturala – Feminella Hereditum, un probiotic. Imi doresc sa fi stiut de la bun început, dar na, nu mai schimbam de acum trecutul! Am aflat ca micuta mea se daduse peste cap de la tratamentul cu antibiotic, care schimba gustul laptelui si ii afecta sistemul imunitar. Am trecut imediat pe Feminella Hereditum si nu mi-a venit sa cred ca durerile si inflamatia au disparut dupa doar cateva ore, nu zile!! Totul a revenit la normal, iar micuta mea Ioana e vioaie si parca mai lacoma ca niciodata!

Stiu ca suntem obisnuite sa incercam sa ni le rezolvam singure dar credeti-ma ca in cazuri din astea, nu e o varianta. Copiii nostri au nevoie de noi si daca noi suntem bolnave, stiti si voi ca nimic nu mai merge ok ;;)

Va pup si numai bine!

Lidia , multumim pentru update
Ma bucur ca ai rezolvat si e totul ok
Sora mea a avut mastita , eu n-am trecut prin asa ceva si sper sa nu am nici la bb2 , dar e binevenit acest remediu in caz de..
Multa sanatate Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed