AJUTOR,va rog,sunt foarte stresata..

Options AJUTOR,va rog,sunt foarte stresata..
Subiectul anterior · Subiectul urmator
andreea678
Postat: Monday, May 15, 2017 4:29 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/15/2017
Postari: 4
Buna ziua!Am nevoie de un sfat.Ultima mea menstruatie a avut loc pe data de 3 aprilie..dupa ce s a terminat am avut contact sexual cu prietenul meu de cateva ori,cu prezervativ,dar a fost finalizat pe sanii mei de fiecare data,asta intamplandu-se de vreo 4 5 ori.Intrebarea mea este,as fi putut ramane insarcinata daca cine stie cum s a scurs sperma in apropiere de vagin,desi eu nu mi amintesc sa se fi intamplat dar acum nu mai sunt sigura..am ciclu neregulat dar n a venit inca luna asta si am inceput sa ma sperii putin,am facut si un test de sarcina la o saptamana dupa contacte si a iesit negativ,dar ma gandesc ca a fost facut prea devreme.Astazi am facut cel de al doilea test,la o saptamana jumatate dupa contacte,tot negativ..dar am citit pe net ca testul ar putea arata fals negativ desi este facut corect.De asemenea,sanii mi s au intarit exact ca inainte de perioada menstruala,dar inca nu s a intamplat nimic,de asta sunt stresata.Credeti ca as putea fi insarcinata?
Va multumesc anticipat,o zi buna!
Andreea06
Postat: Monday, May 15, 2017 4:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/28/2017
Postari: 2100
Testele e posibil sa fie corecte sau sa fie prea devreme facute, implantarea are loc la 8-12 zile dupa ovulatie, dar cum ai ciclu neregulat nu poti stie exact cand si cum..
Asteapta macar 14 zile de la ultimul contact si repeta cu un test daca nu iti vine pana atunci menstruatia.
Daca zici ca v-ati protejat si nu s-a rupt prezervativul, nu prea vad cum sa fi ramas.
Succes!
andreea678
Postat: Monday, May 15, 2017 5:01 PM

Contactul a fost protejat,dar la sfarsit el a ejaculat pe sanii mei si mi e teama sa nu mi se fi scurs pe burta si poate mai jos,pentru ca stateam in genunchi..desi de sters m am sters imediat si n am vazut sa se fi scurs,si apoi am facut si baie.Ma scuzati ca va dau atatea detalii,dar asteptarea asta e crunta si totusi nu mi vine sa cred ca as putea ramane insarcinata asa,de asta intreb.Va multumesc!
Andreea06
Postat: Monday, May 15, 2017 5:32 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/28/2017
Postari: 2100
Nu cred sa se fi putut intampla asa.. probabil e doar o dereglare si cum esti si stresata, nu ajuta la reglarea ciclului. Poti merge la gine ca sa faci niste analize sa iti dea ceva ca sa reglezi ciclul, o sa te ajute si pe viitor cand poate o sa vrei copii..
andreea678
Postat: Monday, May 15, 2017 5:39 PM

Intr adevar sunt extrem de stresata si ma voi duce la ginecolog,dar pentru linistea mea am vrut sa intreb si aici,va multumesc mult!
Inawar
Postat: Monday, May 15, 2017 6:56 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/14/2016
Postari: 675
Locatia: Timisoara
andreea678 wrote:
Intr adevar sunt extrem de stresata si ma voi duce la ginecolog,dar pentru linistea mea am vrut sa intreb si aici,va multumesc mult!

Nu te mai stresa degeaba, de pe sani si pana in adancul vaginului e cale lunga....
Nu cred ca ai ramas, mai ales ca ai precizat ca ai ciclu neregulat.
andreea678
Postat: Monday, May 15, 2017 7:28 PM

chiar nu ma asteptam sa mi raspunda cineva avand in vedere ca poate parea cam stupida intrebarea,deci va multumesc!m am gandit ca poate testele sunt prea devreme facute sau ca ar fi trebuit sa fie ultrasensibile,pe cand cele pe care le am folosit detectau 20 ml U/ml,si nu 10..dar acum m am mai linstit.E prima oara cand m am speriat asa tare,nu stiu ce e cu mine,dar apreciez mult sprijinul!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed