AJUTOR!!!Cumpar vaccin IMUNOGLOBULINA UMANA specific VHB-HEPATECT sau HEPATITIS B ptr nou nascuti

Options AJUTOR!!!Cumpar vaccin IMUNOGLOBULINA UMANA specific VHB-HEPATECT sau HEPATITIS B ptr nou nascuti
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dulcika_my
Postat: Thursday, March 13, 2008 5:54 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
sunt insarcinata in 32 de sapt si purtatoare de hepatita b.voi naste in aprilie prin cezariana pt a nu transmite virusul bebelusului.caut cu disperare vaccinul HEPATECT ptr copii,care nu se gaseste in ro.am incercat si in italia dar acolo nu se da in farmacii pt ca se face gratuit in maternitate.va rog din suflet ajutatati-ma!!!sunt din constanta.nr meu de tel este 0726885843.
Alyna
Postat: Thursday, March 13, 2008 6:43 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Si eu sint purtatoare de virus hepatic B(de pe vremea cand se facea vaccinul cu acelasi ac la 4 copii,la gradinitabanghead nervi eu din perioada aia l-am contactat,in urma unei campanii de vaccinarefool fool ).Am nascut natural,am alaptat si bebe nu are nimic.E perfect sanatos.I-am facut analizele si virusul nu a aparut in sange.Mie mi s-a spus ca nu e nevoie de imunoglobulina deoarece bebe e oricum vaccinat imediat dupa nastere.Eu sunt si am fost toti anii astia,purtatoare sanatoasa de virus,cu probele hepatice mereu la limita inferioara a normalului.Momentan,la mine,virusul e in stare latenta...nu se multiplica.M-au linistit si pediatrul si ginecologul si infectionistul si gastroenterologulras sic (am fost la toti,tot asa speriata,ca tine)spunandu-mi ca sunt sanse f mici sa transmit virusul la bebe.
mki79r
Postat: Tuesday, April 1, 2008 10:12 AM

Vaccinul este de 2 ml si se administreaza 0,5ml/kg.Nu exista de 0,5ml ci doar de 2,10 sau 40 ml.
mki79r
Postat: Thursday, April 3, 2008 8:21 PM

Eu am luat din Austria 2 fiole de Hepatect CP 2 ml/100UI si cred ca o sa imi ramana una deoarece se face 0,5ml/kg, vaccinul a trebuit adus in cutie frigorifica la o temperatura intre 2 si 8 grade C,si o fiola costa 125 euro.
Alyna
Postat: Monday, April 7, 2008 1:36 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Imunoglobulina se gaseste si in Romania, in farmacii sau la depozitele de medicamentethumright Eu i-am repetat antigenul lui Matei si a iesit tot negativyes yes yes Nastere naturala,alaptat si fara imunoglobulina.Multumesc lui Dumnezeu.La urmatorul,dat fiind ca se gaseste mai nou si in tara,voi face lui bebe doza de Ig,sa fiu eu linistita.
mata_geo2000
Postat: Friday, April 11, 2008 12:15 PM

buna. si eu sunt purtatoare de hepatitaB. in martie am nascut si n-am folosit decat o fiola de HEPATECT. bulina mea n-a avut decat 2,550 g si a fost de ajuns. daca mai are cine nevoie mai am o fiola.
ma gasiti la tel. 0722.240.157 (georgiana)
mki79r
Postat: Sunday, May 4, 2008 11:01 PM

Vaccin Hepatect CP 2ml 100 IE,
antihepatita B pt nou nascut.Am adus doua bucati din Austria si nu voi folosi decat una.Cine este interesat ma poate contacta.Vaccinul a fost adus in conditii optime de temperatura cu un recipient special si il dau la pretul din farmacie cu bon si prospect,fiind valabil pana in aprilie 2009.
orely
Postat: Friday, May 9, 2008 10:00 AM

Buna dragi mamici, ma bucur ca v-am gasit si o sa am cu cine discuta pe acest subiect.
Caut si eu sa cumpar hepatect (imunoglobulina anti-hepatita B) 2 fiole ca bebe al meu s-ar putea sa aiba vreo 4 kg la nastere si peste 2 saptamani il voi aduce pe lume prin cezariana. sunt cam disperata ca timpul e scurt si nu prea stiu cum sa fac rost de aceste fiole.
Daca stie cineva in ce tara se pot procura fara reteta va rog sa ma ajutati ca poate merge sotul sa ia daca nu e nevoie de reteta.

Sanatate la mamici si la pitici!
taniusca
Postat: Tuesday, June 17, 2008 4:52 PM

"Imunoglobulina se gaseste si in Romania, in farmacii sau la depozitele de medicamente Eu i-am repetat antigenul lui Matei si a iesit tot negativ Nastere naturala,alaptat si fara imunoglobulina.Multumesc lui Dumnezeu.La urmatorul,dat fiind ca se gaseste mai nou si in tara,voi face lui bebe doza de Ig,sa fiu eu linistita."

Alyna, spune-mi te rog frumos in ce farmacii stii ca se poate gasi in Ro. urme3aza sa nasc peste 2 luni, aproximativ, dar vreau sa-mi asigur imunoglobulina ca sa nu ma trezesc cu surprize pentru bebe. Multumesc.
nt.loredana
Postat: Sunday, June 29, 2008 3:35 PM

alyna, imi spui si mie te rog frumos, unde mai exact in Romania se gasesc imunoglobuline pt nou-nascuti contra hepatita B....AM MARE NEVOIE SI SE APROPIE TERMENUL...SUNT DEJA IN 34 SAPT.
taniusca
Postat: Wednesday, September 3, 2008 5:36 PM

pentru mamicile care inca nu au nascut ai au nevoie de imunoglobulina: se pot procura relativ simplu prin ministerul sanatatii, vi se da unformular de acolo care trebuie completat de medicul de familie/infectionist/ginecolog + analizele din care reiese hepatita, acestea se depu la firma importatoare (nu-i pot spune numele,sa nu fie considerata reclama, dar de la minister vi se vor comunica datele de contact ale acesteia). Personal asa am procedat si au fost f seriosi, in 2 saptamani (ei iti spun termenul maxim in care ti-l pt aduce,daca intervine ceva) aveam imunoglobulina si nu m-a costat mult (pana in 200 RON).Recomand tuturor mamicilor,se merita. sanatate tuturor.
mikanona
Postat: Thursday, October 23, 2008 2:03 PM

daca mai are nevoie cineva de imunoglobulina hepatect cp doza de 2 ml eu mai am o fiola disponibila. puteti sa-mi scrieti pe adresa mihaela.draia@yahoo.com
am cumparat-o din budapesta direct de la furnizor pentru ca nu am gasit niciunde in romania chiar si in ungaria abia am dat de vaccinul asta.
aliceco
Postat: Saturday, June 27, 2009 9:28 AM

Stiu o farmacie care are Hepatect pt bebelusi(farmacia Romar din Galati). Produsul este omologat la noi deci ar trebui sa se gaseasca in farmacii. Insa se gaseste mai greu.
hanny
Postat: Saturday, July 18, 2009 1:31 AM

Hepatect de 2, 10 si 40 ml gasiti la firma Best Pharma distribution din Bucuresti.
raluk000
Postat: Thursday, December 3, 2009 9:38 AM

Am nevoie urgenta de HEPATECT!!! Momentan nu se gaseste in farmacii.Daca are cineva de vanzare va rog sa ma anuntati.Va multumesc
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed