Ajutor

Options Ajutor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
anna92
Postat: Wednesday, April 17, 2013 3:59 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/11/2013
Postari: 10
bulibuli wrote:
Pe noi ne-a ajutat Sanzyme si Biotics, de asemenea gimnastica, baia si masajul il ajuta.. sunt anumite miscari care-l ajuta sa elimine gaze si ii imbunatatesc tranzitul: ii aduci genunchii indoiti spre abdomen presand usor pe burtica, apoi ii intinzi piciorusele, repeti de 10-15 ori miscarea, apoi ii faci bicicleta, apoi reiei... faci de 2-3 ori seria, ai sa vezi ca-l ajuta si nu mai e asa balonat. Eu faceam exercitiile astea de 2-3 ori pe zi, de obicei inainte de papa si somnic.

balonat nu este...basinele trage nu e o problema....caca nu prea face...lam lasat si 3 zile burta nu o avea tare dar se agita intr'una..si cum iam bagat supozitor sa linistit...biotics am luat si noi 10 zile a fost bine facea singur..cum I lam oprit nu a mai facut...I lam reluat si nu a mai facut..ii dau si debridat si degeaba la inceput ia facut bine acum numai...
shirel
Postat: Wednesday, April 17, 2013 9:59 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11769
Locatia: israel
Draga mea ce spune doctorul?Cred ca trebuie schimbat laptele?Ce lapte bea micutul?
anna92
Postat: Thursday, April 18, 2013 8:09 AM

shirel wrote:
Draga mea ce spune doctorul?Cred ca trebuie schimbat laptele?Ce lapte bea micutul?

Doctorita mia spus ca dupa 3 zile sa imi fac griji cand nu face caca..el bea nan 1
Lilly of the valley
Postat: Thursday, April 18, 2013 8:26 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
anna92 wrote:

eu ii dau lapte praf...deci nu trebuie sa am eu grija...are 3luni si 6 zile de la vreo 5 zile am inceput sa ii dau pere si mere...mananca ft bn dar nu face..lam lasst si 3 zile si iam bagat supozitor...

ana, ia-o mai usor cu diversificarea, prea multe noutati dintr-o data.
un singur aliment nou pe saptamana, incepi cu 1-2 lingurite si cresti gradual pana la cantitatea suficienta.

si ca sa-ti raspund si la problemuta ta: cum e consistenta scaunului?
daca e foarte tare ar trebui sa ii dai sa bea mai multa apa (fiarta si racita in prealabil) si ceai de musetel, putin, nu prea mult. oricum copiii hraniti artificial ar trebui sa bea mai multe lichide.
shirel
Postat: Thursday, April 18, 2013 8:36 AM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11769
Locatia: israel
anna92 wrote:

Doctorita mia spus ca dupa 3 zile sa imi fac griji cand nu face caca..el bea nan 1

Nu l-a asta m-am referit, ce solutie ti-a dat ,ce tratament.Numai supozitoare ?
oanamaria
Postat: Thursday, April 18, 2013 10:26 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu am avut aceeasi problema cu Giuli si eram disperata si la sfatul dr i-am bagat supozitor in fiecare zi cred ca timp de cateva saptamani bune pana a inceput sa faca singurica si nu a tinut de alimentatie ,adica nu a inceput s afaca ca am inceput dibersificarea ,ci pur si simplu .
anna92
Postat: Friday, April 19, 2013 9:17 AM

Lilly of the valley wrote:

ana, ia-o mai usor cu diversificarea, prea multe noutati dintr-o data.
un singur aliment nou pe saptamana, incepi cu 1-2 lingurite si cresti gradual pana la cantitatea suficienta.

si ca sa-ti raspund si la problemuta ta: cum e consistenta scaunului?
daca e foarte tare ar trebui sa ii dai sa bea mai multa apa (fiarta si racita in prealabil) si ceai de musetel, putin, nu prea mult. oricum copiii hraniti artificial ar trebui sa bea mai multe lichide.

nici moale nici tare...intre si este verde...apa nu iam dat pana acum deloc...dar ceai de musetel bea cam un biberon de 150 pe zi...ieri spre uimirea mea a facut singur...acum sa vedem...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed