ajutatima cu un sfat pls!

Options ajutatima cu un sfat pls!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mitzulina1984
Postat: Monday, May 5, 2008 3:32 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 5/4/2008
Postari: 113
de aproape o luna i-au dat dintisoriide jos si cand suge ma doare foarte tare.Dar nu asta este partea proasta.M-ia facut rani si mai nou puroiaza ce ar trebui sa fac?daca dau cu bepanthen sau alte alifii ii dauneaza?cry
lifeinhim
Postat: Monday, May 5, 2008 9:06 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/19/2008
Postari: 515
In primul rand ar trebui sa vezi un medic, ca sa nu fie vreo problema mai grava daca zici ca puroiaza.

Daca rana e cat de cat ok, te poti da cu Garmastan e special pentru asta. Si pana trece rana trebuie sa te mulgi de la sanul respectiv si sa-i dai cu lingurita lapticul.

Daca cumva te ia febra, durere de cap, sanul se inroseste si se intareste fugi repede la medic pentru tratament sa nu faci vreo mastita ca poti sa ramai fara san.

Sper sa nu ai totusi probleme. Multa sanatate si succes la alaptare, sa continui cat mai mult!
dya
Postat: Monday, May 5, 2008 9:34 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Ideal ar fi sa menajezi putin sinii , adica sa incerci sa te mulgi si sa-i dai laptele cu bibe mai ales daca puroiaza .Oricit de bine efectuezi igiena sinului cu o plaga suprainfectata nu-i de gluma , poti transmite copilului te miri ce bacterie. In ceea ce priveste cremele este Garmastan care este special pentru ragade(=ranile de care zici tu ).
Parerea mea este ca ar trebui neaparat sa faci o pauza in a alapta si sa te mulgi iar sinii sa-i tratezi cu unul din produsele speciale pentru asa ceva.
Succes.angel
Anca
Postat: Monday, May 5, 2008 9:34 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/26/2006
Postari: 291
Locatia: Arad
Of, of.... Ma doare numai cand citesc. E o zona tare sensibila si necesita atentie speciala. Ragadele mamare nu au fost o problema ptr mine, ca am alaptat putin, dar imi cumparasem Garmastan unguent din precautie. Este compatibil cu alaptarea, nu afecteaza in nici un fel calitatea laptelui, are doar efecte benefice. Nu este obligatoriu sa se spele sanul dupa ungere. Ce poti face pana mergi la medic sa te vada: spalat usor sanii cu apa curata, uns cu Garmastan si tinuti cat mai mult la aer liber.
Despre dezvatat bebe sa muste, nu te pot sfatui, cu siguranta mamicile cu experienta iti vor spune ce si cum.
Multa sanatate iti doresc si sa treaca repede!
mihaela75
Postat: Monday, May 5, 2008 10:27 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Fugi la doctor oare
stele_pe_cer
Postat: Friday, May 16, 2008 10:27 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6678
Poate muta cineva topicul la locul luipupici ?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed