Ai devenit mamica - ce faci daca esti "asaltata" de sfaturi si indicatii?

Options Ai devenit mamica - ce faci daca esti "asaltata" de sfaturi si indicatii?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Saturday, January 24, 2009 9:28 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
cristinaflorina wrote:
.Cred ca tatal copilului care sta toata zioua linga el ii stie cit de cit modurile de a plinge si chiar dacaera un sfat prost sau o parere nu trebuia sa ii spuna in halul asta, ca si cind e ultimul prost.angry angry

Pai ia atitudine...mama, asta-i sotul meu iti place sau nu daca-l jignesti pe el ma jignesti pe mine ...si sa-i spui asta de fata cu el sa vada ca tu ii iei apararea .Daca va vede uniti nu se mai baga nici cu sfaturi nici cu nesfaturi rambo
Ana
Postat: Saturday, January 24, 2009 10:13 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
t-mihaela wrote:

Pai ia atitudine...mama, asta-i sotul meu iti place sau nu daca-l jignesti pe el ma jignesti pe mine ...si sa-i spui asta de fata cu el sa vada ca tu ii iei apararea .Daca va vede uniti nu se mai baga nici cu sfaturi nici cu nesfaturi rambo
thumright thumright thumright thumright asa este !!
cristinaflorina
Postat: Sunday, January 25, 2009 9:05 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Am facut asta de n orio dar nu ai cu cine
Ana
Postat: Sunday, January 25, 2009 10:47 AM

cristinaflorina wrote:
pai atunci evita intalnirile cu ea...vai sa faca asa cu sotul meudisputa duel duel boxing
petro
Postat: Sunday, January 25, 2009 1:39 PM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Ce sa faci Cristina? Asa sunt mamele... Oricat de bun ar fi ginerele, tot putea fi un pic mai bun... Ceva va fi intotdeauna de comentat... Asa e de cand e lumea.pupici
oanalaurisa
Postat: Sunday, January 25, 2009 6:39 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
cristinaflorina wrote:

Te inteleg perfect! Chiar sunt unii parinti cu care n-ai cu cine...mai cunosc eu pe una...peste 5 minute va striga de dincolo din living ca de ce naiba stau pe net si nu ma duc sa stau la taclale cu ea...hohot hohot
oanalaurisa
Postat: Sunday, January 25, 2009 6:43 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
kali wrote:

Apropo de asta, si eu am reactionat urat o data... m-am intalnit cu o cunostinta care a fost surprinsa intr-un mod neplacut de cat mi-a crescut burta in scurt timp si s-a manifestat sincer, sub primul impuls. Nici nu a fost inspirata sa-si corecteze greseala.
Eu m-am simtit cam prost si cumulat cu toanele de gravida mi-a iesit pe gura ditamai porumbelul: i-am zis ca eu am motiv sa arat asa, dar ea... ce scuza are? (e mai grasuta tipa). Nah, am cu un dusman mai mult, acum.

Si cu privire la mine,mai corect din cauza burticii,a facut cineva o remarca urata de tot,care suna mai mult ca amenintare decat ca remarca,spusa intentionat ca sa jigneasca si mi-a picat rau de tot,persoana in cauza se stie,pacat ca e de pe forumul asta,dar am un dinte impotriva ei si voi avea intotdeauna,eu daca eram in locul ei nu mai dadeam pe aici,macar asa din bun simt,pentru tot circul si tigania cu care m-a tratat,mai ales fiind insarcinata.closedtopic
ingerash
Postat: Sunday, January 25, 2009 6:46 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
oanalaurisa wrote:

Te inteleg perfect! Chiar sunt unii parinti cu care n-ai cu cine...mai cunosc eu pe una...peste 5 minute va striga de dincolo din living ca de ce naiba stau pe net si nu ma duc sa stau la taclale cu ea...hohot hohot

:018: hohot hohot uneori parintii uita ca santem si noi parinti.
Ana
Postat: Sunday, January 25, 2009 11:27 PM

oanalaurisa wrote:

Si cu privire la mine,mai corect din cauza burticii,a facut cineva o remarca urata de tot,care suna mai mult ca amenintare decat ca remarca,spusa intentionat ca sa jigneasca si mi-a picat rau de tot,persoana in cauza se stie,pacat ca e de pe forumul asta,dar am un dinte impotriva ei si voi avea intotdeauna,eu daca eram in locul ei nu mai dadeam pe aici,macar asa din bun simt,pentru tot circul si tigania cu care m-a tratat,mai ales fiind insarcinata.closedtopic
imi pare rau mamii mai ales sa stie ca erai si gravidutza eu chiar ca ma lasam de forum....mai mare rusinea sa mai intru pe aci!!!1pupici pupici
petro
Postat: Monday, January 26, 2009 6:52 AM

Anabella, nu stiu cum reusesti, dar mereu ma faci sa zambesc! ras pupici
Ana
Postat: Monday, January 26, 2009 10:06 AM

petro wrote:
Anabella, nu stiu cum reusesti, dar mereu ma faci sa zambesc! ras pupici
de ce??ras ras
petro
Postat: Monday, January 26, 2009 1:12 PM

Pentru felul ta de a te exprima ras
Ana
Postat: Monday, January 26, 2009 1:14 PM

petro wrote:
Pentru felul ta de a te exprima ras
aha ma gandm ca poate am gresit cu ceva...pai na asa ma exprim eu is moldoveanca...ras
mirela19789
Postat: Sunday, January 24, 2010 1:44 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
tot problema asta cu soacra o am si eu...ea le stie pe toate, are raspuns pentru orice intrebare, ba chiarr isi aminteste de acum 30-40 de ani de cand au fost copiii ei mici...cate kg aveau la 2 luni ...e culmea de femeie...si cand am lasat-o cu fetita mea de 2 luni, singura data si ultima , s-a inecat fetita si nu am stiut ce sa-i spun doctorului ce s-a intamplat ca nu mi-a dat nici un detaliu... nu am dormit zile si nopti , an stat si am pazit fata ca am crezut ca are apnee...ca mi s-a spus de catre soacra ca s-a inecat in somn...de atunci nu mai accept nici un sfat de la ea si nici n-o mai las s-o vada pe codruta decat in prezenta mea.
miriam
Postat: Sunday, January 24, 2010 2:04 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4986
Locatia: bh
am citit si eu acum ce a-ti scris voi pe aici, la mine a fost alta extrema : eu aveam nevoie de sfaturi,si nu prea aveam pe cine sa intreb.mama la 70 de ani, nu mai stie ce se face acum. doar pe o cumnata de a mea o mai bazaiam cu telefonul.
de aceea imi pare rau ca v-am descoperit atat de tarziubanghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed