Adoptia "a iubi neconditionat"-povesti de viata

Options Adoptia "a iubi neconditionat"-povesti de viata
Subiectul anterior · Subiectul urmator
neli tahis
Postat: Sunday, December 11, 2011 4:29 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/11/2011
Postari: 4
Locatia: singeorz-bai
kali
Postat: Monday, December 12, 2011 9:19 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14336
Si povestile...?
neli tahis
Postat: Monday, December 12, 2011 10:49 AM

Povestile le vom citi din bunvointa celor care doresc sa le inpartasasca cu noi...Suntem o familie normala, cu o poveste de viata banala ,asta pina la un moment dat cind dupa lungi asteptari,tratamente,medici si verdicte contradictorii ne-am hotarat"vom adopta un bebelus".Din acel moment viata noastra s-a schimbat radical.Au urmat cereri, cursuri, verificari,foarte multe momente de bucurie si un lung sir de asteptari A venit in sfirsit si telefonul"stiti avem un bebelus pentru dumneavoastra"si din acel moment totul s-a schimbat, viata noastra a luat-o pe un alt fagas.In momentul cind am primit in brate acea mogildeata blonda cu doi ochisori albastri,ce m-au fixat tot timpul cit a stat cuibarit la pieptul meu,am stiut ca el (este baietel)va vi copilul meu.Acele momente vor ramane, in inima mea de mama, vii, pentru totdeauna.Este adevarat suntem femei ne nastem cu instinct matern,dar cred ca acolo unde destinul sau Dumnezeu ne-au trecut pe un terminal in asteptare noi Le putem da o mina de ajutor,devenind mame.Au urmat un lung sir de momente inedite ,botez,primul dintisor primul pas si primul cuvint magic "mami".Azi bebele meu are 3ani e un copil vivace si curios si pot spune cu inima in palma ca da am reusit sunt mama si asta este cea mai splendida si nobila misiune a unei femei......
alimami
Postat: Monday, December 12, 2011 12:35 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
neli tahis wrote:
Povestile le vom citi din bunvointa celor care doresc sa le inpartasasca cu noi...Suntem o familie normala, cu o poveste de viata banala ,asta pina la un moment dat cind dupa lungi asteptari,tratamente,medici si verdicte contradictorii ne-am hotarat"vom adopta un bebelus".Din acel moment viata noastra s-a schimbat radical.Au urmat cereri, cursuri, verificari,foarte multe momente de bucurie si un lung sir de asteptari A venit in sfirsit si telefonul"stiti avem un bebelus pentru dumneavoastra"si din acel moment totul s-a schimbat, viata noastra a luat-o pe un alt fagas.In momentul cind am primit in brate acea mogildeata blonda cu doi ochisori albastri,ce m-au fixat tot timpul cit a stat cuibarit la pieptul meu,am stiut ca el (este baietel)va vi copilul meu.Acele momente vor ramane, in inima mea de mama, vii, pentru totdeauna.Este adevarat suntem femei ne nastem cu instinct matern,dar cred ca acolo unde destinul sau Dumnezeu ne-au trecut pe un terminal in asteptare noi Le putem da o mina de ajutor,devenind mame.Au urmat un lung sir de momente inedite ,botez,primul dintisor primul pas si primul cuvint magic "mami".Azi bebele meu are 3ani e un copil vivace si curios si pot spune cu inima in palma ca da am reusit sunt mama si asta este cea mai splendida si nobila misiune a unei femei......

bravo bravo bravo Nu cred ca as fi in stare de asa sacrificiu.
neli tahis
Postat: Monday, December 12, 2011 12:50 PM

Draga mea Alimami acest" sacrificiu" se numeste binecuvintare .
alimami
Postat: Monday, December 12, 2011 1:00 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
neli tahis wrote:
Draga mea Alimami acest" sacrificiu" se numeste binecuvintare .

Ma refeream la adoptie..pt ca dupa cum se vede,am si eu o fetita cam de varsta baietelului tau. Dar nu cred ca as fi capabila sa adopt un bebe. Admir pe cei care au curajul sa faca un astfel de pas.Deci inca o data newclap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed