Adio pampers !

Options Adio pampers !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Postat: Friday, March 16, 2012 8:11 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Eehe avem colectii cu Spiderman , cu catei, cu Thomas and friends , cu masinute , plus ca sunt de toate culorile .... Problema e ca ii cad de pe el , chiar daca i-am luat 12-24luni ! Si pantalonii cad !!! alcool
Multumim mult tuturor pentru incurajari si felicitari !!! computerlove
Si avem a treia noapte cu pamperul uscat ! yes
Sper ca asta sa fi fost tot capitolul maseluta !!!

Spor la domnisorit si cavalerit tuturor !
kali
Postat: Friday, March 16, 2012 9:22 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Maria & Mario wrote:
.... Problema e ca ii cad de pe el , chiar daca i-am luat 12-24luni ! Si pantalonii cad !!! alcool

Punem bretele la chilotiras
Si noi patim la fel iar la pantaloni e chiar durere!! Cautam in special salopete, ca in rest umblam cu popoul pe jumatate gol.banghead

Se pare ca ati scapat!!newclap
oanamaria
Postat: Friday, March 16, 2012 9:34 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Eu am gasit la H$M pantaloni,blugisori cu elastic in talie care vin asa pana sus in talie ca si Stefi la pantlonii cu nasturi statea numai cu mijlocelul gol si sunt bucuroasa ca i-am gasit modelul asta cu turul inalt .
Am inteles ca va referiti ca baieteii sunt slabuti si din acauza asta stau mai mult cu mijlocelul gol.Noi nu avem problema asta ,dar cum e mereu in miscare inevitabil ajunge cu spatele gol la unele modele de pantaloni.
sorry Am fost pe langa subiect!
roxinthya
Postat: Friday, March 16, 2012 10:02 AM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Vladut felicitari!newclap computerlove
Dupa ce am incercat toate strategiile posibile si am renuntat la idee, azi noapte fi-mea m-a trezit sa o duc la pipi yes yes yes pe la 4 dimineata.
Totusi pana s-a trezit de tot a mai scapatr putin!
Incet dar sigur scapam de pampers!ras
kali
Postat: Friday, March 16, 2012 10:31 AM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
oanamaria wrote:
Eu am gasit la H$M pantaloni,blugisori cu elastic in talie care vin asa pana sus in talie ca si Stefi la pantlonii cu nasturi statea numai cu mijlocelul gol si sunt bucuroasa ca i-am gasit modelul asta cu turul inalt .
Am inteles ca va referiti ca baieteii sunt slabuti si din acauza asta stau mai mult cu mijlocelul gol.Noi nu avem problema asta ,dar cum e mereu in miscare inevitabil ajunge cu spatele gol la unele modele de pantaloni.
sorry Am fost pe langa subiect!

Noi avem toti blugii/raiatii cu talia reglabila ( altfel nu se poate ), insa, din pacate, uneori nu e suficient ( ca nu are nici burtica si nici solduri pe care sa se tina ) plus ca arata tare aiurea cu ei stransi la maxim pentru ca se incretesc sus tare de tot si e mare diferenta fata de cracul pantalonului care, de obicei, e largut ( doar la Zara mai gasesc blugi slim, insa nu ma dau in vant dupa ei ca stau aiurea jos, fiind stramti si nu "incaleca" papucelul ).
Tot asa, Ericut poarta la gradi pantaloni sport ( gen trening ) si mereu trebuie sa strang elasicul in talie.
Eh... preocupari de mami de musculite...

Bravo, Mariuca lu' mama!!!newclap De scapat cate un strop se va mai intampla... importanta e intentia.
Ania
Postat: Friday, March 16, 2012 11:05 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
Eu mu prea am probleme cu pantalonii ca samuel are burtica si ii stau pantaloni pe el , si la guarderie - cresa prefer sa ii dau de trening pe el ca e mai usor sa se miste in ei .

noi inca mai avem pampers nopatea ras sper sa scapam de el odata cu venitul verii - o sa vedem
petronela_gav
Postat: Friday, March 16, 2012 1:59 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
noi mai avem de furca cu pampersul, a acceptat sa stea si sa mai faca la oala, dar mai punem si pampers. am lasat-o intr-o zi fara el si a udat toti pantalonii, si toate printesele de pe chilotei
georgy
Postat: Saturday, March 17, 2012 9:30 AM

Intrat: 1/31/2009
Postari: 1842
Locatia: Prahova
am scapat si noi de tot de pampers de aproape 2 lunitopai firstprize ,ii mai puneam doar noaptea ca ziua facea la olita.de anul trecut din vara nu i-am mai pus ziua si usor usor am scapat de el.deci mamici multa rabdarepupici pupici pupici
Maria & Mario
Postat: Saturday, March 17, 2012 9:37 AM

Oanelor computerlove
TOTI pantalonii au talie ajustabila, pachesti ( bretele ), elastic, siret etc ... si TOTI cad ! Salopetele sunt mai greu de dezbracat - MAI ALES CAAAAAAAA .... vrea sa se duca singur la toaleta !!!! ridica singur capacul, se dezbraca, isi stalceste cucu' de marginea toaletei ca e si pitic si numai nu sta pe varfuri, se concentreaza de lesini de ras si .... tinteste ! hohot Asa ca ..... alcool hohot
Spor la dezvanat ! Eu sunt foarte mandra de el ! :018: coeur stiti voi ..... cioara .... puiul hearts
shirel
Postat: Saturday, March 17, 2012 9:52 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11792
Locatia: israel
Maria & Mario wrote:
Oanelor computerlove
TOTI pantalonii au talie ajustabila, pachesti ( bretele ), elastic, siret etc ... si TOTI cad ! Salopetele sunt mai greu de dezbracat - MAI ALES CAAAAAAAA .... vrea sa se duca singur la toaleta !!!! ridica singur capacul, se dezbraca, isi stalceste cucu' de marginea toaletei ca e si pitic si numai nu sta pe varfuri, se concentreaza de lesini de ras si .... tinteste ! hohot Asa ca ..... alcool hohot
Spor la dezvanat ! Eu sunt foarte mandra de el ! :018: coeur stiti voi ..... cioara .... puiul hearts

Parca vorbesti de Oshry al meu hohot hohot si tu si Kali ! hohot hohot
Slabanogi fara burta ,orice pantalon cade ,blugi mulati il strang si nu-i vrea avem ! banghead banghead Avem pantaloni care se leaga sus cu siret ,eu i leg de acasa dar la gradi dupa ce face pipi nu-i leaga nimeni asa ca sta cu pantaloni in mana .ras sic Uf ,chiar ma gandeam sa inventez ceva poate o colectie propie .sic
Oana,cred ca ati scapat !felicitarii!Si la noi Oshry tot pe varfuri este si concentrare maxima sa se auda pipile in apa ca de altfel nu este bine(asa l-am invatat cica imi place sunetul apei hohot hohot numai ca sa nu am de curatat de pe urma lui)Si inca ceva nu stiu cine la invatat dar si isi scutura cucul la sfarsit de pipi.Ce mai durerea lumii ,mori de ras! hohot hohot
Noi suntem deja cu vechime nu avem deloc probleme nici noaptea nici ziua si indata cred ca si Shiraz merge la Wc singura hohot hohot sic cu viteza in care inainteza in toate.Noi avem problema cu suzeta nu vrea sa o lase noaptea si gata si daca este si bolnav o vrea si ziua si daca o vedeti cum arata fiindca alta noua nu-i cumpar ,rupta ,gaurita dar asa o vrea ,dar asta -i pentru un alt subiect deja unde trebuie sa ma plang!ras sic
oanamaria
Postat: Saturday, March 17, 2012 11:52 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Ce dulci sunt !Pup eu barbateii !hohot
Stefan mai rau ii placea sa stropesca tot in jur sa se joace ca si cum ar fi un furtunel cuculetul pana m-am prins de smecherie.
Merge singur la pipi ziua de mult timp stie sa faca ,kaka face la olita tot singurel ,dar conventia e sa ma cheme pe mine sa-l sterg si sa-l spal pe manute .
Maria & Mario
Postat: Saturday, March 17, 2012 9:05 PM

Vladutz nu a servit olitza ! Nu l-a atras si nu a folosit-o decat de vreo 10 ori !
Si Vladutzu scutura surubelu' dupa si e asa de serios , mori de el !
Shirel tu fa-ti linie de haine pentru musculite si noi ne abonam !!!!
a , Vladutzu da " apa la fish " ca i s-a spus ca se duce in mare pipilica .... si la fel, direct la tinta , incordare ma-xi-ma !!!!!! alcool
praslea_cel_voinic
Postat: Sunday, March 18, 2012 5:01 AM

Intrat: 6/19/2009
Postari: 2349
Locatia: Far, far away...
Ooooo Oana, felicitari! Ai baiat mare! De ce nu ii iei o scarita de la Ikea? Alex s-a impacat tare bine cu aia, usor de tarait prin casa, usor de spalat in caz de accidente....
Noi am inceput cu Teo, la gradi cica e fetitza cuminte si face la wc, acasa...pe covor si se mai si uita cum curge...mor cand o vad!!!! Azi se tinea ciucure dupa mine si nu m-am prins de ce pana ce nu am auzit-o cum se screme...dar nu a spus nici pis, nu tu caca, nu tu nimic.....Eh...vine ea si vremea aia...hainoroc Avem rabdare....bounce
clalina
Postat: Sunday, July 29, 2012 12:58 AM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
De o luna am scapat si noi definitiv de pampers ziua , noaptea il punem inca pt siguranta!dance dance dance dance dance dance dance yes yes yes yes yes yes
Mami_de_gemeni
Postat: Sunday, July 29, 2012 10:07 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Si eu am inceput marele proces de inlaturare a scutecelor. La cea mare e usor, spune cand face pipi si mergem direct la olita. La cei mici, insa nu li s-a format reflexul, dar o urmaresc imediat la oilta pe cea mare.
Sper sa am rabdare si sa scapam relativ usor de ei.
Avem un sot c considerabil de chilotei de schimb in cazul in care se mai intampla accidente. Eu una nu as vrea sa ii mai pun pampers noaptea, caci o pot deruta si nu isi va forma reflexul de a se trezi daca ii vine sa faca pisu peste noapte.
Dimineata pamperelul e uscat de 1 saptamana, semn bun de eliminare.dance dance dance
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed