Adio pampers !

Options Adio pampers !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Sunday, July 6, 2008 9:32 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17757
Locatia: Bucuresti
Clubul copilasilor cu varsta intre 2 si 4 anisori, care au spus adio pampersului dupa varsta de 2 anisori !

In sfarsit Andrei a spus adio pampersului !

Spre surprinderea noastra, minunea s-a intamplat de pe o zi pe alta. Pur si simplu a refuzat sa mai tina pampersul si nu numai atat, ci a si inceput sa spuna cand face pipi sau kk si sa se abtina pana ajunge la toaleta sau la olita.

Noaptea, cand se culca, ii mai pun inca pampers, desi el nu ar vrea, dar inca nu imi vine sa cred ca am baiat mare. bounce bounce bounce

Asa ca deschidem si noi listuta, desi sunt multi alti pitici mai harnicuti:

1. Andrei (baiatul lui AdrianaC) - 2 ani, 7 luni si 20 de zile.
t-mihaela
Postat: Sunday, July 6, 2008 10:21 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5141
Bravo , Andrei, felicitari esti flacau mare ce-ti trebuie tie pampers pupici Si noi vreeeem ,m-am saturat pana peste cap de ei ,imi vine sa-mi iau campii nervi Daria nu e inca pregatita ,mai stau poate mi se implineste si mie ruga hail
AdrianaC
Postat: Sunday, July 6, 2008 10:43 PM

Cred ca atunci cand va fi pregatita se va intampla ca si la Andrei, de pe o zi pe alta. Eu nu l-am chinuit deloc pana acum si nici nu am insistat de la 6-7 luni sa il pun pe olita, ca nu vedeam rostul crearii unui reflex. M-am bazat pe faptul ca va renunta atunci cand va fi pregatit.

M-as fi bucurat sa se intample mai devreme, dar atata timp cat nu l-a prins insuratoarea cu pampers, tot sunt multumita hohot
Rody
Postat: Sunday, July 6, 2008 11:14 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
t-mihaela wrote:
Bravo , Andrei, felicitari esti flacau mare ce-ti trebuie tie pampers pupici Si noi vreeeem ,m-am saturat pana peste cap de ei ,imi vine sa-mi iau campii nervi Daria nu e inca pregatita ,mai stau poate mi se implineste si mie ruga hail

CA SA TE LINISTETSTI ELO A TREMINAT DE LA 2 ANI CU PAMPERSUL DAR CE FOLOS CA ACUM MAI ARE UN PIC SI FACE 4 ANI SI A INCEPUT SA FACA PIPI IN PATalcool DECI NU A FACUT CAND ERA MAI MICA SI A INCEPUT ACUMbanghead
Fluturas
Postat: Sunday, July 6, 2008 11:29 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9744
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
Rody wrote:

CA SA TE LINISTETSTI ELO A TREMINAT DE LA 2 ANI CU PAMPERSUL DAR CE FOLOS CA ACUM MAI ARE UN PIC SI FACE 4 ANI SI A INCEPUT SA FACA PIPI IN PATalcool DECI NU A FACUT CAND ERA MAI MICA SI A INCEPUT ACUMbanghead

si ca sa intaresc ce zice rody darius tot la 2 ani a renuntat,si zilele astea a facut kk pe el,si mai rar(mai mult cand e baia ocupata)lasa si cate un pisu
kali
Postat: Monday, July 7, 2008 6:22 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14338
Eu nu mai tin minte exactsorry... inainte de 2 ani am scapat de pampers ziua, si imediat dupa aniversare i-am zis adio si noaptea; singurica a luat decizia de fiecare data.

Accidente nu avem, deocamdata. Intr-o singura seara a apucat-o damblaua si a tinut mortis sa-i pun pampers (gasise 2 bc. ratacite), dar dupa ce s-a oparit la popou i-a trecut definitiv.
miraa
Postat: Monday, July 7, 2008 7:06 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/16/2006
Postari: 1390
Locatia: iasi
felicitari andreifirstprize
milan a inceput sa ceara si la pipi, dar cand doreste dumnealuialcool ne mai riscam sa iesim afara fara scutec(dar doar la joaca).
astept sa se intample minunea
Laura
Postat: Monday, July 7, 2008 12:13 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Noi am scapat de pampers inainte de 2 ani, la un an si 10 luni ziua si noaptea la un an si 11 luni...cu mici accidente, evident, dar acestea sunt inevitabile angel
Felicitari tuturor copilasolor care au scapat de pampers floare2
Deziree
Postat: Monday, July 7, 2008 3:16 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/24/2006
Postari: 830
Locatia: Suedia
Bravo andrei, esti baiat mare. Noi mai avem de asteptat inca. Doamne ajuta
Claura
Postat: Monday, July 7, 2008 7:19 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/26/2007
Postari: 45
Locatia: Romania
Si noi am renuntat la pampers exact pe 1 iunie, deocamdata cu pipi e bine, face singurel, mai greu e cu cealalta "treaba", pe care o adun din casa si din curte toata ziua..Dar progresam, zic eu..Noaptea ma trezesc odata pe la 4 si il pun sa faca, in rest nu am probleme cu udatul patului.Pup toti copilasii, cu pampers sau fara!
raly
Postat: Monday, July 7, 2008 9:49 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25883
Locatia: M e d i a s
Si noi am scapat pe timpul zilei de pampers,folosim numai noaptea iar pe timpul zilei rar se mai intampla incidente,chiar daca mergem la plimbare,cu carucior sau masina mergem fara pampi,zice mai tot timpul.Noaptea insa mi-e putin frica deocamdata sa-l las fara.Voi cum procedati fetelor noaptea?Cum ati reusit sa-i lasati fara?
dya
Postat: Monday, July 7, 2008 10:34 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Felicitari micutilor care au renuntat la pampers .newclap newclap newclap computerlove
Lilly of the valley
Postat: Monday, July 7, 2008 11:45 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Felicitari celor ce au renuntat la pampers!firstprize firstprize firstprize
Noi suntem in club demult!dance

Rody lasa ca vei rezolva si pb cu pipi in pat a lui Elo deindata ce Solenutza va fi cu voi acasa!
Pe Elo sa nu o certi pt. lucrul asta, nici sa nu-i atragi atentia in mod repetat. Deseori se intampla ca fratiorul mai mare sa aiba impresia ca nu mai e la fel de iubit cand vine fratiorul mai mic si astfel atrag atentia asupra lor. Acum a mai fost si necazul cu Solene, iar copiii resimt foarte mult lucrul acesta. Mai mult decat credem noi. Lasa ca le rezolvati voi pe toate! Cu rabdare, ca dragoste cu siguranta e! pupici pupici pupici
AdrianaC
Postat: Friday, July 18, 2008 4:32 PM

1. Andrei (AdrianaC) - 2 ani, 7 luni si 20 de zile (pampers peste zi) - 2 ani, 7 luni si 24 zile COMPLET !
2. Elo (rody) - 2 ani
3. Darius (butterfly) - 2 ani
4. Alexia (Kali) - 2 ani

Noi am renuntat de 1 saptamana (adica de pe 11 iulie 2008) si la pampersul de peste noapte.

De pe 11 iulie suntem numai cu chilotei tot timpul, chiar si cand plecam cu masina, si la doctor si oriunde mergem majoreta majoreta majoreta

Minunea s-a intamplat pur si simplu. El tot insista sa il las si noaptea fara pampers, eu nu prea vroiam ca imi era ca face pe el, pana cand pe 11 iulie l-am lasat fara pampers. Nu a facut pe el si de atunci nici nu i-am mai pus.

Acum ma anunta tot timpul cand are nevoie, indiferent de ce anume, face fie la olita (daca suntem la curte pe afara), fie la toaleta direct si ce e cel mai important, se abtine pana cand ajunge undeva unde poate sa faca dance dance dance

Are mama baiat mare !!!
Mela
Postat: Friday, July 18, 2008 4:46 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
dupa ce a implinit 2 ani,eu am tinut-o pe Larisa fara scutec prin casa,va dati seama ca am avut ce curata dupa ea,dar...era cald,transpira mereu ca era gros si scutecul,plus ca plangea de cum facea in el,vroia sa o schimb.dupa 3 saptamani de frecat podele,a cerut singura olita cand ii trebuia.
deci,la 2 ani si o luna a renuntat fiica-mea la pampersnewclap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed