Adio pampers!

Options Adio pampers!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:05 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Am fetitza maaaare!yes Nu-mi vine sa cred ca deschid topic pe grupa de varsta 2-4ani dar uite ca am ajuns si aici cu foarte mare bucurie. Marea mea bucurie este deosebitul cadou pe care Alex mi l-a facut singurica acum ca implineste 2 anisori si anume nu mai folosim pampersul nici noaptea.
Aveam deja mai bine de 2 luni de cand renuntasem permanent la pampers peste zi si tare ma mai stresam cum o sa facem sa ne dezobisnuim de ele si peste noapte dar uite ca am avut noroc si nu a trebuit sa intervin eu in nici un fel. Pur si simplu dimineatza pampersul este uscat si pusa la olitza facem muuuult pisu.
Asa ca se pare ca chiar suntem fetitza mare totul este sa aiba curaj mai sa nu-i mai puna pampersul seara. Am sa-i pun sub cersaf cate un scutec absorbant ca sa nu ne prinda surprizele nepregatiti.
Asteptam cat mai multi copilasi cu vesti bune la acest topic!firstprize
Kiki
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:06 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36607
Locatia: In casuta cu pitici
Bravo, Alex! Chiar ca are mami fetita mare! bravo bravo bravo bravo
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:09 PM

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Bravo Alex !! Ce fetita mare are mami !! cool cool bravo bravo bravo bravo bravo bravo :801: :801:
TatyKS
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:11 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Bravo Alexutabravo yes pupici pupici Felicitari mamipupici pupici
Cris-DL
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:12 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6845
Locatia: over the rainbow
bravo bravo bravo bravo firstprize Alex, felicitari !
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:14 PM

Cristina si Georgy, saru'mana de felicitari, stiu ca si voi faceti parte din mamicile cu cadou ca si al meu, nu?

Kiki si Taty va asteptam si pe voi cu mare drag sa cresteti mari si sa spuneti adio pampersilor. yes pupici
MNiko
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:14 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Bravo Alex. Ai facut-o pe mami tare fericita.
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:21 PM

MNiko wrote:
Bravo Alex. Ai facut-o pe mami tare fericita.

Mihaela, marea mea bucurie este ca nu a trebuit sa fac eu nimic..sic
Cris-DL
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:29 PM

g_nicoleta2000 wrote:
Cristina si Georgy, saru'mana de felicitari, stiu ca si voi faceti parte din mamicile cu cadou ca si al meu, nu?

tunete da da s-o crezi tu ! Fi-mea a devenit foarte puturoasa, daca am scapat de pampers (ziua) la 1 an si 1 luna, iar noaptea pe la 1 an si 7 luni ( nu facea la nani deloc pe ea), mai nou acum, cand plecam undeva sau sunt f obosita si mi-e lene sa ma trezesc noaptea s-o pun la olita, ii pun chilotzelul minune banghead pt ca face pipilica, si face muuuuuult. Chiar zilele trecute ne intrebam cum de inca face atat de mult noatea, aproape o olitza plina cyclops si cum de acum face, iar de la 1,7 luni si pana la 2 ani si 6 luni nu facea nici ziua la somnic, nici noaptea scratch

TatyKS
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:30 PM

g_nicoleta2000 wrote:

Kiki si Taty va asteptam si pe voi cu mare drag sa cresteti mari si sa spuneti adio pampersilor. yes pupici

Pai poate ne inveti mai intai cum ai reusit sa o inveti la olitahohot si apoi mai vorbim cu scapatul de pampersi noaptearas
kali
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:32 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14340
Felicitari! Asta da realizare!dance
MNiko
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:32 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
cris22tyna wrote:

tunete da da s-o crezi tu ! Fi-mea a devenit foarte puturoasa, daca am scapat de pampers (ziua) la 1 an si 1 luna, iar noaptea pe la 1 an si 7 luni ( nu facea la nani deloc pe ea), mai nou acum, cand plecam undeva sau sunt f obosita si mi-e lene sa ma trezesc noaptea s-o pun la olita, ii pun chilotzelul minune banghead pt ca face pipilica, si face muuuuuult. Chiar zilele trecute ne intrebam cum de inca face atat de mult noatea, aproape o olitza plina cyclops si cum de acum face, iar de la 1,7 luni si pana la 2 ani si 6 luni nu facea nici ziua la somnic, nici noaptea scratch

probabil din cauza experientei cu gradinitza. Am citit ca se poate intampla asa ceva mai ales cand isi face aparitia in familie un frotior sau surioara.
g_nicoleta2000
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:40 PM

Kali, pupici

Deea si pentru tine pupici dar s-ar putea sa fie vreo problema pe undeva. Poate este un pic racita sau poate cum spune Mihaela, are vreo cauza cu schimbarile din viata ei. la noi nu vine nici o surioara si nici un fratior asa ca sa stea linistita si sa o tina noul obicei caaat mai mult.

Taty, nu v-ati imprietenit cu olitza inca? La noi se citeste doar pe olitza si de aceea o place tare mult. Si daca vreau sa-i citesc cand nu face pisu ea tot oala o vrea ca-i mai confortabila. Lasa ca o sa vina si vremuri mai bune, nici nu stii cum in doua saptamani se indragosteste de olitza. Oricum acum este timpul de invatzat fara pampers ca este cald afara si scaparile nu o afecteaza prea tare. Eu si acum port dupa mine chilotei si pantaloni, m-am obisnuit sa la car dupa mine chiar daca nu ne mai trebuie. Si m-am uitat la varsta Karinei, si noi la 18 luni mai purtam pampers ziua dar din cauza ca era iarna si frig. Prin casa o lasam in pantaloni si chilotei, cand facea pisu pe ea despicam firul in patru cu fata cu tot ca sa priceapa ca ea facea pisu.
TatyKS
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:47 PM

Multumesc pentru sfaturi Nico , o sa tin cont de ele. Kari ne atentioneaza cand vrea sa faca kaka, ii aduc repede olita dar nimik ... apoi dupa ce ii pun pampers face si earas
Ce olita aveti voi ? Noi deja i-am luat 2 modele dar niciuna nu e confortabila pentru ea
scratch
Cris-DL
Postat: Wednesday, June 13, 2007 1:50 PM

MNiko wrote:

probabil din cauza experientei cu gradinitza. Am citit ca se poate intampla asa ceva mai ales cand isi face aparitia in familie un frotior sau surioara.

Probabil, tot din cauza lui "d-soara gradi" , acolo facea aproape in fiecare zi pe ea la pranz uff s-a cam dat peste cap rau de tot de cand cu gradi` aia..... iar fratior/surioara inca n-are ras

Alex pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed