A trebuit sa pierd 3 sarcini ca sa aflu ca am trombofilie

Options A trebuit sa pierd 3 sarcini ca sa aflu ca am trombofilie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
NADIRA
Postat: Tuesday, October 10, 2017 4:42 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/19/2017
Postari: 15
Sorina_85 wrote:

Hei Nadira, bine ca iei si tu Omega 3. Imi pare rau ca ai zile deprimante, cred ca toate avem zile din astea...ce bine ca s-a inventat ciocolata ras De obicei ajuta destul de mult sa vorbesti cu cineva, o prietena cu care sa mai impartasesti frustrarile. Chiar daca sotul siiigur e prima persoana care te ajuta in orice situatie, mie parca imi e greu sa ii spun tot ce ma deranjeaza si deprima pentru ca vreau sa il protejez de stresul asta si nu as vrea sa il impovarez si pe el sa fim 2 stresati Crazy
Poate poti sa iesi mai des in oras sa te detasezi un pic. Ia fiecare zi pe rand si petrece-o cat poti de frumos. Trebuie sa te gandesti ca ai multe lucruri frumoase in viata ta si concetreaza-te pe alea.
Sa sti ca pe mine m-a ajutat tare mult discutia cu parintele nostru duhovnic, m-a linistit si mi-a dat incredere sa mai incercam la proiectul cu ochisori si ne-a spus ca sub nici o forma faptul ca am pierdut sarcinile nu inseamna ca e un semn de la Dumnezeu sa ne oprim. Stie El cum sa le oranduiasca pe toate si cat poate duce fiecare.
Eu am asa o banuiala ca o sa reusesti cat de curand.ras

Cheek Kiss

campfire

Esti o dulce, Sorina!!!! Merci pt incurajari.
Vorbesc mult cu prietena mea si cu sora mea din ro , cu sotul meu vb dar cum zici tu nu vreau sa ma plang toata ziua, sa fim amandoi 2 deprimati.
Am fost la psiholog de doua ori, nu am avut rabdare sa ma mai duc, pur si simplu plangeam non stop si atat, nu prea are ce sa-mi spuna , nu mi s-a parut ca ma ajuta, doar eu ma pot ajuta si Dumnezeu, eu sunt o fire deprimanta in general , poate de asta imi este asa de greu. Mi-ar placea si mie sa-mi gasesc un duhovnic dar nu este asa usor, duminica mai merg la biserica si intradevar , sunt mai increzatoare un pic.
De iesit in oras....mai greu, suntem singuri , fara familie aici si este un pic mai dificil.
Te pup dulce, ma bucur din suflet ca v-am gasit!!!!

Piti
Postat: Wednesday, October 11, 2017 2:50 PM

Intrat: 8/30/2017
Postari: 24
Locatia: Brasov
Buna fetelor. Nadira te intelg perfect, cand am fost in saptamana mare de Craciun si mi-a spus ca s-a oprit din evolutie am crezut ca o sa cada cerul pe mine. la iesirea din cabinet erau colindatori, imi venea sa urlu de suparare, iti inteleg supararea. dar dupa o vreme de izolare ca sa zic asa, ptr ca eu m-am inchis foarte tare si nu prea am vrut sa discut cu nimeni despre cele intamplate, mergand la doctori si facand tot felul de analize, imi revenise increderea in mine. Eu zic ca faptul ca vei lua din timp aceste vitamine, si Sorina la fel, va fi mult mai bine data viitoare si mai ales ca veti incepe si sa faceti tratamentul injectabil. Sorina ma bucur ca te-ai dus la dr Gheorghita, cu siguranta data viitoare va fi bine si Clexanul te va ajuta. eu fac Fraxiparine pentru ca Clexane se gaseste mai greu si atunci dr Gheorghita a zis ca sa optez pentru tratamentul care este mai usor accesibil. Eu voi veni cu vesti saptamana viitoare. Sper sa vin cu o veste buna iar vestea sa va ridice moralul si speranta ca totul va fi in regula la urmatoarea sarcina. Sorina, cand vei ramane insarcinata sa stii ca dureaza cateva zile pana iti elibereaza tratamentul compensat asa ca eu am cumparat o cutie si apoi am luat si cel pe reteta. Va pup si va imbratisez
NADIRA
Postat: Wednesday, October 11, 2017 3:25 PM

Intrat: 9/19/2017
Postari: 15

Piti draga, stiu ca ma intelegi, am trecut toate pe acolo, vorbim aceiasi limba.
Aceleasi trairi le-am avut si eu, nu am putut vorbi, m-am inchis in mine, a fost cumplit, nu suportam sa-mi zica cineva ca am deja un copil , sa ma gandesc la el, stiam si eu asta asta dar ce nu stiau ei este ca pana la 9 saptamani, m am rugat pt acest copil, i-am vorbit, am dormit cu mana pe burta, am cautat nume, mi-am vazut deja viata cu doi copii, nu m am gandit niciodata ca l as putea pierde. Stiu ca timpul ajuta la vindecarea ranilor, eu nu am lasat timpul sa treaca din dorinta de a fi insarcinata din nou si la fiecare 4 luni am avut cate o sarcina pierduta. Ma rog la Dumnezeu sa fie bine cu tratamentul injectabil, sper sa tinem legatura toate in aceasta perioada si sa avem numai vesti bune in curand.
Abia astept sa ne spui ca bebe e bine!!!
Te pupic dulce!
Sorina_85
Postat: Friday, October 20, 2017 8:28 PM

Intrat: 9/21/2017
Postari: 59
Locatia: Brasov
Salut fetele! Cum esti Piti? Totul este ok? Sper sa aveti vesti cat mai bune amandoua coeur

campfire
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed